Entelektüel gelişimiMistisizm

Sergey'i isim: kökeni ve tarihsel önemi

Hatta isimler, diğer uluslardan ödünç Rus doğal kabul olanlar, çoğu. Birçok isim Yunan ve Latin kökler vardır. Tabii ki, bu isimler, modifiye değişti ve onların telaffuz edildi. istisna değildir ve açıkça bilinmemektedir hangi köken Sergei, adı. O Latince ve ödünç olduğuna inanılmaktadır Yunan dilinin, ama onun köklerinden biri sürümüne bile büyük uyarınca ve Etrüskler zamanına geri dönün. Bu kabilelerin kuzey toprakları yaşadığı Apenin yarımadasında Hıristiyanlık öncesi zamanlarda hala.

İsim Sergey: Roma İmparatorluğu'nun kökeni

Latince orada Sergius kelime, "saygı" "soylu" anlamına gelir. Bu yüzden yüksek doğum veya soylu bir aileye mensup bir kişi adını verdi. Ardından Sergius adı Roma İmparatorluğu'nda çok popüler hale geldi. kahramanı haline gelmiştir en ünlü temsilcisi olan Sergiev, bir bütün hanedanı bile yoktu İkinci Pön Savaşı, onun adını Mark Sergy Kuvvetleri oldu.

Sergey'i Ad: Rusya'da kökeni

kabulü ile Rusya'da Hıristiyanlığın bir aziz onuruna bir çocuğu adlandırmak için zorunlu bir kural haline gelmiştir. IV yüzyılda yaşamış o ismi giydiği ilk azizler, onlar sonradan Kilisesi tarafından ve kilise takvimine içine düştü bulundu. Bizden önce bir araya Hıristiyan din kabul edilmesi ile ortak haline gelmiş diğer isimlerle, Bizans'tan geldi. Bu şekilde telaffuz: Sergius.

Sergey adındaki Eklesiastik kökenli

Başlangıçta adı sadece din adamları vaftiz, yaygın değildi. XIII-XIV yüzyıllarda. birçok kamu ve dini figürler aziz sanılıyor. Bunlar arasında, Sergius, acemi Kiev-Pechersk Lavra ve Sergius, Valaam harikalar yaratan. Anıldı bu aziz kilise takviminde bulunabilir. Tarihte önemli bir yeri sonra faaliyete giren Sergiy Radonezhsky, manastırın kurucusu alır Trinity-Sergius Lavra. Bu kutsal kilise kanunları uyarınca tüm Rusya mucizeler saygı. daha yaygın hale geldiğini aziz adıyla halkın Reckoning gerçeğine katkıda bulunmuştur. Sergei adı, Rus halkı için başlangıçta hangi kökeni uzaylıydı, daha fazla bebek vaftiz töreni olsun komisyonunda ayrıldı. Ama yakında adam bu antik ve ahenkli isim adlı gurur olabilir.

Sergey: gizemin adı

Seksenlerde, bu ad adı Alexander eşit Rusya'da en popüler biriydi. Bu güne kadar çekiciliğini kaybetmemiştir. Böylece adlandırılmış Adam, böyle dürüstlük, bağlılık, esnek olmayışından azmi olarak niteliklere sahiptir. O empati ve kolay herhangi insanlarla ortak bir dil bulmak için, ama terbiyesizlik, şiddet, ikiyüzlülüğü ve edepsizlik tahammül asla bilir. Sergey çok kibar ve ölçülü adının sahibi, kendisi alanına asla izin vermeyeceğini ve onların olumsuz duyguları göstermez. By negatif karakter özellikleri , sabırsızlık sinirlilik olabilir. yaptıklarının bazıları tedbirsiz ve dikkatsiz olabilir. çok uzlaşmacı ve uzlaşmacı Sergey yakın insanlarla ilişkilerinde, özellikle ebeveynleri onurlandırmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.