FormasyonSSS eğitim ve okul

Biz bunu orfogrammy kelimenin kökü çalışma ve

ilkokulda doğacak çocuğun öğrenme çok önemli olacaktır tüm ana konularda bilgi bırakır. Özellikle dikkat Rus dili ve temel kurallar ve kavramlar çalışmanın ödenir. Bunlar arasında, dil ve kelime kökü olarak böyle bir şey gibi bileşenleri hakkında bilgi önemli bir yer işgal eder.

Çocukların sık öğrenme güçlüğü böylece bu, soyut bir kavramdır. Sorun olsa zor ama yapılabilir - Düzgün onu buldum değerini, hem de temel orfogrammy pratik açıklamak ve göstermek.

Kelimenin kökü onun tek bağlayıcı bileşeni olduğunu belirtmek gerekir. Diğer biçimbirimler belli bir deyişle mevcut olmayabilir, ama kökü olmadan kelimeler bunlardan bazıları sadece o kısmı oluşabilir, yoktur. Bu morfem kelimenin tam anlamı manayı taşır söylemek doğrudur, ancak bu, sadece büyük özelliği değildir bazı kelimeler beri (örneğin, ofis çoğunluğu veya kendi isimler) başka hiçbir yerde sadece orada bulunan ve bir kök var.

Kelimenin kökü tespit etmenin en kolay yolu, kelime formları ve seçimidir soydaş deyişle. genellikle karmaşık durumlarda vermeyin öğrenciler için, bu yeterlidir. Bununla birlikte, örnekler, (ekleri, uçları, t. D ile, onlar olmadan ekleri ile) çeşitli morfemler içerir ve benzeri değil önemlidir. Bu bazı temel orada, alternatif kısacık sesli veya sessiz harfler olduğunu dikkati çekiyor (örn Br ve ber--almak almak kökleri, koş, koş, kökleri ve beg- bezh-). Bu nedenle, hem de tek kök kelime seçiminde, morfemlerin seçiminde rehberlik ve içerdiği sözcük anlamı olmalıdır.

İkinci sınıfta incelenmiştir ana orfogramm biri olan sessizler eşleştirilmiş kelimenin kök. Önümüzdeki örneklerden testinde bağlı bu mektubu veya bu mektup, üzerinde belirtilmiştir bir sesli ve sessiz sesler vardır. Bu yaşta çocuklar, çoğu durumda, onlar duymak ne yazacağız, bu nedenle istenen harfi bulmak için onlara öğretmek gerekir. eşleştirilmiş seçmelisiniz Bu orfogrammy sınamak için kelimenin kökünde, kelimeleri istediğiniz sesidir. Bununla birlikte, tek bir durumda, yani, bir kelime ya da ünsüz kümeleri kombinasyonunun ucu ve diğer, zayıf bir konumda olacak - güçlü olarak. Örneğin, kelime "kar", bu durumda, G zil sesi açıkça her iki durumda da yazılı olarak tayin edilmelidir zil sesi duymadı daha sağır X yakın veya C Ve kar kelime şeklinde açıkça duymuyor.

ortaokul öğrencileri hala zayıf teorik bilgi algılanan olduğundan, pratikte örneklerini göstermek için daha değerlidir. Çocuklar kendi kuralını formüle ve prensibini anlamak için mümkün olduğu kadar bu tür bilginin en sağlam olacaktır çünkü malzemenin bir açıklama için en iyi seçenek ilk, bazı egzersizleri gerçekleştirecektir.

Başka orfogrammy az önemli, olan ünlüleri alternatif, yazı hangi birçok faktöre bağlıdır. Bu durumda, aksaklık örneği, çalılar ve bitkiler için, ses farklı olabilir kök kelimeler, çıkmasına neden olabilir. Burada kök öncelikle içerdikleri sözlük anlamının dikkat etmelidir aynı anda ROS- rast- ve vardır.

Kelimenin kökü keşfetmek ve onu içerdiğini orfogrammy amacıyla, ilk ve orta okul olarak programda saatlik yeterince büyük bir numarası verilir, söylenmesi gerekir. Bu durumda, çoğu değmez çocuk bilgisini pekiştirmek olacaktır teorik malzeme çalışmasında, ve pratik egzersizler harcama.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.