BilgisayarlarEkipman

Soket AM3 için AMD Athlon II X4 635 işlemci: inceleme, incelemeler

AMD Athlon II X4 635 было представлено в январе 2011 года и позиционировалось компанией как продукт среднего класса с хорошим запасом производительности и достаточно демократической стоимостью. AMD Athlon II X4 635 işlemci çözümü Ocak 2011'de piyasaya sürüldü ve şirket tarafından iyi bir performans marjına ve oldukça demokratik bir değere sahip, orta sınıf bir ürün olarak konumlandırıldı. Bu, yetenekleri, donanım özellikleri ve bu yonga ile ilişkili diğer önemli nüanslar hakkında ve daha fazla konuşmaya devam edecek.

konumlandırma

2011'de AMD'nin ana işlemci soketi Soket AM3'dü . Bu incelemenin kahramanının tasarlanması kurulum içindi. Bu soketin mikroişlemcileri aşağıdaki gibi bölündü:

 1. Septron. Ofis kullanımı için kişisel bilgisayarlar Septron CPU'ya dayanıyordu . Toplam 1 hesaplama çekirdeği, minimum önbellek boyutu ve çok düşük frekanslar tam olarak böyle olanları çözmek için mükemmeldi, ancak bu durumda daha fazla şey elde etmek imkansızdı. Ayrıca bu durumda maliyet çok düşüktü ve bu andan itibaren bu tür bilgisayar sistemlerini çok uygun bir hale getirdi.

 2. Athlon II X2 & Athlon II X3. Temel oyun sistemleri Athlon II X2 ve Athlon II X3 serisi çiplere dayanıyordu . Bu durumda hesaplama birimlerinin sayısı sırasıyla 2 veya 3'e yükseltildi. Ayrıca, önbellek bellek miktarı arttı, daha yüksek saat hızları vardı. Sonuç olarak, bu yarıiletken çözümler çok daha yüksek bir hız seviyesi sağladı ve neredeyse herhangi bir sorunu çözmeye izin verdi. игрушки на подобном программном обеспечении запускались с далеко не максимальными настройками. Bu tür yazılımlarda bazı oyuncakların maksimum ayarlardan çok uzakta başlatıldığına dikkat edilmelidir .

 3. родвинутые игровые системы в обязательном порядке основывались на ЦПУ семейства Athlon II X4. P rovvinutye oyun sistemleri zorunlu olarak CPU ailesi Athlon II X4'e dayanıyordu . Bu durumda çekirdek sayısı 4'e yükseldi, saat frekansları daha da değerlendi, önbellek de önemli ölçüde arttı. Tüm bunlar, bu tür bilgisayarların sahiplerinin yazılımın donanım gereksinimlerine dikkat etmeyerek herhangi bir sorunu çözmesine izin verdi. Bu malzemede ele alınacak merkezi işlemcinin ait olduğu bu yarı iletken çözümleri sınıfına aitti.

 4. Phenom II. Prim sistem blokları, Phenom II ailesinin mikroişlemci çözümleri temel alınarak monte edildi . Bu durumda AMD şirketinin önceki ürünlerinden önemli fark, önbellek düzenlemesiydi. Önceki tüm cipsler sadece 2 seviye kadar hızlı bellek içeriyorsa, bu durumda üçüncü seviye ortaya çıktı. Onun varlığıydı ve etkileyici bir performans artışı sağladı. количество в рамках этого семейства процессоров могло достигать 6, и тактовые частоты кремниевых решений были существенно увеличены. Ayrıca işlemciler ailesi içindeki sayı 6'ya ulaşabilir ve silikon çözeltilerin saat hızları önemli ölçüde arttı.

Ekipman türleri ve içerdikleri nelerdir?

AMD Athlon II X4 635 işlemci çözümü iki olası yapılandırmada mevcuttu. Trail и включал следующее: İlki Trail olarak belirlendi ve aşağıdakileri içeriyordu:

 • Çipin katı plastik ambalajı var.

 • Garanti belgesi.

 • Hızlı kurulum ve kullanım kılavuzu.

 • CPU ailesi adına markalı etiket.

очень крупных сборщиков системных блоков, которые в составе своих ПК использовали специализированные системы охлаждения. Bu yapılandırma, PC'lerinin bir parçası olarak özel soğutma sistemlerini kullanan çok büyük sistem birimi üreticilerine yönelikti . BOX. Böyle bir mikroişlemciyi paketlemek için ikinci seçenek BOX olarak adlandırıldı . Yukarıdakilerin hepsine ek olarak, aşağıdakilerle tamamlandı:

 • ирменным кулером компании АМД. F, bir AMD soğutucusudur.

 • Termal macun.

таком исполнении данный ЦПУ был нацелен на нишу мелких сборщиков, которые не могли себе позволить специальную, более дорогостоящую систему охлаждения. Bu performansta, bu CPU, küçük, özel, pahalı bir soğutma sistemi satın alamayan küçük toplayıcılara yönelikti. Deneyimin de gösterdiği gibi, normal bir soğutucu kabiliyeti bile, böyle bir yarı iletken çözeltinin normal ve kararlı çalışması için yeterliydi.

Soket çeşitleri

Daha önce belirtildiği gibi, bu yonganın ana işlemci yuvası Soket AM3'dü. Aslında, bu CPU tam olarak bunun için tasarlanmıştı. Ancak bilindiği gibi, AM2, AM2 + ve AM3 + fiziksel olarak bu bilgi işlem platformuyla uyumluydu. AMD Athlon II X4 635, был ориентирован на работу с модулями памяти стандарта DDR3. AMD Athlon II X4 635'e entegre edilmiş RAM denetleyicisi DDR3 bellek modülleri ile çalışacak şekilde tasarlandı . з-за того, что АМ2 мог работать только с DDR2, рассматриваемый в этом материале полупроводниковый продукт хоть мог быть установлен в такой процессорный разъем, но нормально работать в сочетании с ним он не мог по причине несовместимости ОЗУ с материнской платы и контроллера, интегрированного в ЦПУ. Ve AM2 sadece DDR2 ile çalışabileceğinden , bu malzemede düşünülen yarı iletken ürün en azından böyle bir işlemci yuvasına takılabilirdi, ancak anakarttan RAM'ın ve tümleşik denetleyicinin uyumsuzluğu nedeniyle düzgün bir şekilde çalışamıyordu EBM'de. DDR2, так и DDR3. AM2 + platformu hibritdi ve hem DDR2 hem de DDR3'ü kurmasına izin verildi . Anakart son RAM türüne sahip olsaydı, o zaman bu gözden geçirme kahramanı başarıyla işlev görebilirdi. Ancak AM3 + 'lu anakartta bu mikroişlemci kurulabilir. DDR3. Böyle bir sistemin bir parçası olarak başarılı bir şekilde çalışacak, çünkü sadece çerçevesinde yalnızca DDR3 kapak kullanılıyor . Bu nedenle, bu çip AMD şirketinin 3 yönlü konektörlerinden birine kurulabilir ve böylesi bir PC'nin bir parçası olarak başarıyla çalışır:

 • DDR3). AM2 + ( DDR3 yuvaları olması şartıyla ).

 • AM3.

 • AM3 +.

Teknolojik süreç. Frekans, termal özellikler ve sıcaklık koşulları

2 . 45 nm'ye karşılık gelen teknolojik standartlara göre AMD Athlon II X4 635 üretilmiş ve işlemci 169 mm2'lik bir alana sahip . Bu yonganın 2,9 GHz hızında bir saat hızı vardı. . Onun için maksimum sıcaklık 71 derecede sabitlendi . . Uygulamada, bu parametre, kural olarak, 50 ila 62 derece aralığındaydı . Bu yarı iletken çözeltinin gücü 95 W'tır.

Kesh. Bellek alt sistemi

Daha önce de belirtildiği gibi, AMD Athlon TM II X4 635'te sadece 2 seviye hızlı bellek vardı.İlk seviye toplam hacmi 512 KB, fiziksel olarak 128 KB'lik 4 eşit parçaya bölünmüştü. Bu 128 KB'nin her biri belirli bir çekirdeğe bağlanmıştı ve yalnızca bu hesaplama modülü tarafından işlenen bilgileri tek başına depolayabiliyordu. Ayrıca, bu 128 KB, 64 KB'lik 2 eşit parçaya bölündü. İlk 64 KB saklanan talimat sadece çip ve ikinci - veriler. İkinci aşamadaki önbellek toplam boyutu zaten 2 MB idi. Ayrıca, belirli bir çekirdeğe atanan 512 KB'lik 4 eşit parçaya bölünmüşlerdir. Bu durumda talimatların veya veri saklama alanlarının birbirinden sıkı ayrılık göstermediği ve adres alanının yaygın olduğu görülüyor. RAM denetleyicisi, işlemci biriminin yarıiletken yongasına entegre edildi ve iki kanallıydı. Bunun için en uygun RAM, DDR3-1333'tür.

CPU Mimarisi

AMD Athlon II X4 635 işlemci incelemesi, bilgi işlem modüllerinin Propus mimarisine dayandığını gösteriyor . Bu durumda çekirdek sayısı 4, önbellek belleği seviyeleri ise iki ile sınırlıydı. Bu, bu silikon kristalin maksimum kapasitesidir ve ek unsurların kilidini açarak yeteneklerini bir şekilde geliştirmiştir.

Bu silikon ürünün hızaşırtma

14.5 değerinde AMD Athlon II X4 635'in çarpanı sabitlenmiş ve bunun sonucu olarak overclock sadece nominal değeri 200 MHz olan sistem bus frekansı üzerinde mümkündür. Bu durumda performans artışı, işlemci çekirdeği üzerindeki voltajın arttırılmasıyla elde edilebilir. Bu CPU'ların hızaşırtma sırası şöyledir:

 • Tüm PC bileşenlerinin frekanslarını "BIOS" ya da özel uygulama yazılımında düşürürüz.

 • Ardından, anakart otobüsünün frekansını yavaş yavaş artırın. Her böyle artıştan sonra, PC bileşenlerinin frekanslarını kontrol ediyoruz: ivme öncesi değerleri aşmamalısınız. Bir yerde kabul edilebilir sınırların ötesine geçtiyse, düşürürüz. Bilgisayarı yeniden başlatıp işin kararlılığını kontrol ediyoruz.

 • Maksimum frekansa ulaştığımızda ve PC aynı anda çalışmayı bıraktığında voltajı artırmaya başlıyoruz. Buna paralel olarak, mikroişlemcinin frekansını arttırmaya çalışıyoruz.

 • Artan frekans ve voltaj kombinasyonu sonuçları üretmekten vazgeçince ve sistem kararlı çalışmazsa, önceki frekans ve voltaj değerlerini geri yükledik. İşlemci hızaşırtma sınırına ulaştı.

Tecrübenin gösterdiği gibi, 1,1 V ve 2900 MHz'lik bir kadroyla bu işlemci 1.425 V ve 3828 MHz'e kadar tamamen overclocklanabilir. Yüzde olarak, bu size% 32'lik hız elde etmenizi sağlar.

4 çekirdekli bir çipin maliyeti. Bugün fırsatlar. PC sahiplerinin kendi görüşleri. yorumlar

Satış başlangıcında, bu mikroişlemci 110 dolar değerinde idi. Şimdi, bu cips internetteki çeşitli uluslararası ticaret platformlarında 2000-2500 ruble için satın alınabiliyor. Ve tamamen yeni bir durumda. Yalnızca olumlu tarafı bu CPU değerlendirmelerini karakterize eder. AMD Athlon II X4 635 hala güncellenmiş bir üründür ve bugüne kadar oyuncakların çoğunun piyasaya sürülmesine izin verilmektedir. Modern ve en çok arzulanan şeyler dahil. Gerçek 4 hesaplama modülünün varlığı, bu çipin bazıları program kodu seviyesinde gerçekleştirilen kısıtlamaları geçmesine izin verir. Mükemmel hızaşırtma potansiyeli, bu CPU'nun daha modern işlemci ürünlerinden bile geçmesine izin verir.

özet

Orta düzey çözümler bölümünde 2011'de en iyi ve en uygun fişlerden biri bu incelemenin kahramanıydı. Her ne kadar AMD Athlon II X4 635 bilgisayar dünyasının standartlarına göre uzun süre serbest bırakılmış olsa da yine de geçerlidir ve performans seviyesi kabul edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.