BilgisayarlarYazılım

Nasıl sürücü harfini değiştirmek için?

varsayılan Windows tüm diskleri sürücü harfleri atar. Örneğin, önceki sürümlerinde, sürücü C » "olarak varsayılan sürücü olarak diski F »" kullanmak - bir sabit disk olarak. Windows'ta, bu ihtiyaçlarınıza veya tercihlerinize daha uygun olduğuna sürücü harfi değiştirme fırsatı. İsteğe bağlı CD-ROM'u, optik veya sabit disk ve varsayılan sürücü harfini yüklü Örneğin, size mantıklı değil veya ağ mevcut sürücü olarak aynı mektubu gerektiriyorsa.
Eğer sistem sürücü harfini değiştirmek Ama hepsinden önce bu diskte yüklü yazılım varsa değişiklikleri yaptıktan sonra, program çalışmamaya unutmayın.

Nasıl sürücü harfini değiştirmek Windows 7'nin?

Yönetici sistemde mutlaka gerekli olduğu gibi 1. giriş yapın. Bunu doğrulamak, böylece için, masaüstünün alt kısmındaki saati farenin sağ tuşuna tıklayıp "Ayarı Saat / Tarih" bölümüne gidin. penceresi açılırsa, Yönetici olarak giriş yaptınız. Bir hata mesajı alırsanız, dışarı çıkıp geri gelir, ancak farklı bir ad kullanarak gerekir.

2. Şimdi o zaman "Başlat" menüsünü açın ve - "Denetim Masası". Sol panelde bir yazıt olup olmadığını kontrol edin "Klasik Görünüm geçin." Değilse, düğme "Kategori görünümüne geçmek" tıklayıp "Performans ve Bakım" ı seçin.

3. klatsat yeniden adlandırmak istediğiniz sürücüye sağ tıklayın ve "Değiştir sürücü harfi ve / Yollarını" a tıklayın. Ardından "Düzenle" yi tıklayın.

4. Şimdi tıklayın "bir sürücü harfi atayın" ve diski yeniden adlandırmak istediğiniz birini seçin. Daha sonra "OK" tuşuna ve - "Evet" onay mesajı, Windows üzerinde.

5. "Hayır" bir hata iletisi alırsanız: "Uyarı:. Sürücü harfini değiştirerek programın arızalanmasına yol açabilir" sürücüde dosyaları yeniden adlandırmak istediğiniz eğer şu anda kullanımda meydana gelebilir. Çalışan tüm uygulamaları kapatın ve yeniden deneyin.

Nasıl Windows Vista'da sürücü harfini değiştirmek için?

1. Yönetici olarak oturum açın. Bu durumun geçerli olup olmadığını kontrol etmek için, "Başlat" menüsüne tıklayın ve çizgi "Aramayı Başlat" in "kullanıcı adı" yazın. "Programlar" dan "Kullanıcı Hesapları" nı seçin. Bu ise kullanıcı adı özellikleri Yönetici atanır, sen çalışmaya devam edebilirsiniz. Değilse, o zaman dışarı çıkıp tekrar içeri, ancak farklı bir ad kullanarak gerekir.

2. "Başlat" menüsünü açın. "Bilgisayar Yönetimi" ve "Aramaya Başla" in seçin, "Enter". Yani, tıklayın ama pencere "Bilgisayar Yönetimi" açma izni vermek istenir yalnızca, "Devam".

3. Şimdi sekmesini seçin "Disk Yönetimi", pencerenin sol bölmesinde yer almaktadır.

4. öyleyse, mektup değiştirmek istediğiniz sürücüyü sağ fare butonuna tıklayın. "Değişim sürücü harfi ve / Yollar" seçeneğini seçin.

5. "Değiştir" i tıklayın. Ardından select "bir sürücü harfi atayın" ve istenen harfi seçin. "Tamam" ı tıklayın.

Not: Bilgisayara birincil bölümün sürücü harfini değiştiremezsiniz. Windows Vista'da - bu "C Sürücü" var.

Nasıl Windows 8'de sürücü harfini değiştirmek için?

1. Basın Windows + W, sistem ayarını girin. "Disk Yönetimi" seçeneğini seçin. sol panelinde "Biçimlendirme ve sabit disk bölümü" tıklayın.

2. yüzden, "Değişim sürücü harfi / yolları." Sürücüde sağ fare düğmesini tıklayın ve

Yeni bir pencerede "Değiştir sürücü harfi" 3. Tıklayın.

Mevcut seçeneklerden herhangi bir harf seçin ve Tamam 'ı 4.. Bir onay veya alacak bir iletişim kutusu bir uyarı ile. onaylamak için "Evet" i tıklayın.

Önemli! Daha önce bahsedildiği gibi, Windows'un bir dizi diskin adının değişiklik yapamaz. Nasıl bu durumda sürücü harfini değiştirmek için? Windows'u yeniden yüklemek için bu süre yapabilirsiniz. Buna ek olarak, birçok içine varolan sürücü bölünmüş ve her bir harfi atayabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.