ÇirkinlikBahçıvanlık

Bir serada salatalık büyüyen

Çoğu zaman, büyük alan seralar bahçıvanlar salatalık tarafından işgal etti. Bu kültür, diğer sebzelere göre daha erken gelişmiş olduğunu ve iyi bir verim sağladığını Tüm çünkü. Bilmiyorsun salatalık büyümeye nasıl serada? ipuçlarını izleyin.

iyi bir hasat elde etmek için küçük bir zaman dönemi için kesinlikle gerçek gerçekten karşılık gelen tarım teknikleri ve uygun ışık koşulları, varsa. Özellikle ekimi eğer serada salatalık kapalı gerçekleşir.

Gherkin - Yıl boyunca yetiştirilebilir kültürü. Ama akılda tutulması kışın seralarda çalışması olduğunu - daha ciddiye. Eğer serada salatalık ekimi önemli bir mali sonuç verdi olmak için dikkatle bu kültür büyüyor hangi teknolojiyi takip edin. Bu oluşturmak ve bir sera gerekli koşulları içinde muhafaza edebiliyoruz sadece varsa, seralarda büyütülerek iyi bir hasat elde anlamına gelir. tersi durumda, bitkiler sağlıklı. Ve bu size istediğiniz kârı getirmeyecek, aynı zamanda gereksiz maliyetlerin neden olur ibaret değildir.

tamamen farklı bir konu - Baharda bir serada salatalık Büyüyen. Bu gün uzatma gider yılın bu zamanında oldu ve dış sıcaklık yükseliyor. Bu salatalık büyüyebilir zaman mükemmel miktarıdır. Sonuçta, onların "hizmet" her gün size ucuza mal olacak.

Seraların Biraz

büyüyen salatalık başlamak ve ne değildir seralar, ne olması gerektiği hakkında biraz konuşalım. Kendiliğinden seraların kurulmasına yönelik bir karar vermek için gerekli değildir. Bu durumda, her şeyi doğru yapmak mümkün olmayacaktır. Bir seranın yaratılışı konusunda düşünürler için sonbaharda gereklidir. o yer alacaktır yer ile başlayın. Her mineral ve organik gübrelerin sonbaharda tanıtmak için gereklidir. arazi metrekare başına en az 2.5 gübre kg ve süperfosfat 45 gram potasyum sülfat, 20 gram gereklidir. Ne zaman bütün bu gübrelerin olacak, toprak kazılıp ve ilkbahara kadar onu rahat bırak. Zaman geldiğinde, gevşek önce, amonyum nitrat, metre kare başına 25 gram ekleyin.

Bir diğer önemli nokta - seranızı tasarlayacak sırasını belirlemek için ihtiyaç. Bugün itibarıyla sen karkas, metal, katlanabilir seranın herhangi satın alabilirsiniz. Bunlar baharın gelmesi ile yerine koymak ve sonra gerekli gübre yapmak ve toprağı gevşetmek için çok kolay olacak. Eğer ahşap sera tercih ederseniz, kendi ellerini toplanan gübre irade toplu önce bile sonbaharda yapmak arzu edilir.

Kapak tasarımı en iyi film günleri 12 serada büyüyen salatalık başlamayı planladıklarını önce, o fidan üretmektir. o toprağın ve havanın uygun sıcaklığını ayarlamak Buna ek olarak, iyi bir sıcak o lazım. düzgün bir fide dikilmiş için, 10 cm derinlikteki toprağın ısısı, en az 14 derece olması gerekir. Tek başına elde büyük olasılıkla sadece Mart ayı ortasına kadar olacak. fideler soğuk toprağa inecek, bu hasta ve büyük olasılıkla, serada salatalık verim sıfır olacaktır.

Sen kime hafifçe aşağıda toprak seviyesinde veya fide çıktı dikey konumda salatalık dikmek istiyoruz. Kök sistemi zarar vermemek önemlidir. dikim öncesi ve bitkiler de sulanmalıdır sonra.

Dikilen fideler üzerinde kurutulduktan toprağın, tersine, kaçınma su dolu iken, orta sulanması için ya da. Bir yem fosfor veya yapmanız gerekebilir azot gübre. çözeltinin toplam konsantrasyonu, litre başına 2 gram olmalıdır. Salatalık iyi bak durdurma önemlidir. Her gün onlara su en iyisidir. Bir ay kadar böyle bir bakımla harika sebze iyi bir hasat olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.