SeyahatYol tarifi

Zhangjiajie Milli Parkı Çin: açıklama, fotoğraflar, çalışma saatleri, oraya nasıl ve nerede kalınır

Çin, ülkedeki ilk biri tarafından oluşturulan Zhangjiajie Milli Parkı içinde yer alan Hunan Eyaleti, kuzeyinde ise. Bu korunan doğal alanların Tyantszyshan, Zhangjiajie, Sanchzhi, Syuosiyu, Yantszyatsze ve Baofeng Gölü oluşur.

Milli Parkı Zhangjiajie (Hunan) yıl boyunca ziyaret edebilirsiniz. Bahar o tropik çiçekler ve muhteşem yeşillik, yaz eşsiz bir doğal rezerv aroma verir - bitki örtüsü ve serin çarpıcı dağ, sonbahar renklerinin büyüleyici isyan olduğu kış bir masal haline parkı dönüm, kabarık kar sarar.

Milli Park Zhangjiajie geçmişi

Nedeniyle popüler basında ve Wulingyuan yazılan sanatçının resimlerinde, birden fazla fotoğraf için, dünya o Çin dağlarında doğal mücevher öğrendik. Çin hükümeti resmen Wulingyuan Milli Parkı, Zhangjiajie orman bölgesini tanıdı. 1992 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine girdi.

On yıl sonra, Bakanlığı Çin'in doğal kaynaklar önemli ölçüde toprakları genişledi ve 2004 yılında büyük bir doğal Jeopark milli parklar dünya çapında bir ağ girmiştir.

tanım

Toprakları kendi özelliklerine ve pitoresk bir manzara vardır, her biri birkaç büyük alanlara, bölünür Milli Forest Park, - Zhangjiajie. Park tropikal orman, karst mağaralar, görkemli şelaleleri, çarpıcı traverten, pitoresk göl, güçlü nehir bir labirent üzerinde kumtaşı büyük unsurudur.

dağ Tyanmenshan

Yerlilerin çoğu zaman Tianmen diyoruz. Onun yüksekliği - bir buçuk bin metre. Bu dağ çok yüksek alan mağara ünlüdür "Cennet Kapısı". altmış metre, genişlik - - elli yedi Onun yüksekliği yüz otuz iki metrelik, uzunluğudur. mağara erozyon sonucudur. dağın çöküşü sırasında kaya büyük bir yumru kesti. Bazen bu o gökyüzü ile ilişkili olduğuna inanmaktadır nedeniyle bir peri mağara denir.

"Sarı Ejderha"

Zhangjiajie Milli Parkı, bu makalede görebileceğiniz bir fotoğraf, onun mağaralar ile ünlüdür. dünyanın en güzel biri dört katmanlı karst mağara "Sarı Ejderha" dir. Yüksekliği - Birden fazla 140 metre ve derinliği - yaklaşık onbeş kilometre.

İçinde on üç salonları, yüzden fazla galeriler, dört şelaleler, iki yeraltı nehirleri ve üç göller, dikit, sarkıt, stalagmatov binlercesi var. Ender dikit yüksekliğinde yirmi metre çapında ve yaklaşık on santimetre ulaşır.

Yantszyatsze

Zhangjiajie Milli Parkı'nın kuzey doğusunda bu koruma alanına bitişik. Bir akış Xiangzhi, vadiler ve Longquan Bayhou içerir. Bu yerler sarp sarp kayalıklarla ve bir şelale "Dragon Bahar" tanınırlar. O çok güzel sarmaşık ve şaşırtıcı güzel çiçekli dolaşık yüksek uçurum, su akar atar.

Asansör Baylung

Her yıl daha fazla turist Zhangjiajie Milli Parkı ilgileniyor. Buraya nasıl, bunu daha sonra bahsedeceğiz, ama şimdi onun konumlar hakkında bilgi almak için devam edecektir.

Parkta turistler için eşsiz doğa rezervinin rahat görüntüleme için tüm koşullardır. Çoğu yürüyüş parkurları üstüne tırmanmak çok daha kolaydır birbirine fünikülerler ve teleferik vardır.

Cam asansör "Yüz Dragons» (Bailong Asansör) dağ trehsotmetrovoy turist sunmak için oluşturuldu. Bu parkın kalbinde yer alır ve üst ve alt rezerv seviyeleri bağlıyor. Önce varmadan turist merdiven tırmanmak zorunda kaldı. Yol oldukça sıkıcı ve uzundu. Günümüzde çoğu yolcuları cam asansör ile hızla tercih ederler. Eğer şanslıysanız, size bakış penceresi lift açmak manzarasına hayran sağlayacak yolcu, ön planda yer olabilir.

Asansörle Guinness Rekorlar Kitabı'na dahil olduğunu belirtmek gerekir olarak en hızlı, en yüksek açık inceleme ve aynı zamanda en güçlü olan - o elli kişiyi kaldırmak yapabiliyor aynı anda.

cam köprü

Bu eşsiz tesis, Ağustos 2016 yılında parkta açıldı. Zhangjiajie Milli Parkı, büyüleyici olan fotoğraf dünya cam köprü en uzun ve en yüksek sahibi oldu. sıradışı projenin yazarı mimarı Haim Dotan oldu. geliştirme maliyeti ve ardından proje neredeyse üç buçuk milyon dolar oldu.

Tasarım derin uçurum yukarıdaki üç yüz metre yükseklikte yer almaktadır. Dört yüz otuz metre ve altı metre genişliğinde - Köprünün uzunluğu. Zhangjiajie Milli Parkı Cam Köprüsü iki uçurum bağlanır ve çelik, yüksek mukavemetli yapılar ve doksan dokuz üç katmanlı cam plakalar oluşur. Bu yapı, bir anda sekiz kişiyi dayanacak şekilde yapabiliyor.

Sekiz bin kişi - O kendi gözleriyle yapımını görmek isteyen kişilerin yer aldığı açılış numarasının gününde rekor rakam olduğunu ilginçtir. Bu gün Zhangjiajie Milli Parkı ziyaret için şanslı herkes, eleştiriler yaptı. cam plaka aracılığıyla görülebilir dipsiz bir uçuruma, üzerinde yürüme karşılaştırılamaz neyi ile.

Çünkü iki hafta sonra olması istekli büyük akını, park yönetim yeniden inşası için köprüyü kapattı geçici etmiştir. Ancak, yönetim bu herhangi bir hasar ile ilişkili olmadığını güvence verdi. Yapım güçlendirilmesi bakım çalışmaları yürüten sonra köprü halka yeniden açıldı.

Creek "Altın Kırbaç"

o vadide dağların eteğinde bulunan ve hiçbir dik tırmanıyor vardır gibi bu alanda, en kolay öğrenilen olarak kabul edilmektedir. yaklaşık sekiz kilometrelik germe dere patika birlikte. Bu bölgedeki itibaren Yuantszyatsze artış başarabilirsiniz veya köy Sarı Taş gezinti.

Turistler yürüyüş çok güzel olduğunu söylemek - çok doğa ile birlik arzu hisseder. turist kalabalıkları sadece bazı bölgelerde bulunurlar, böylece boş dere, kuşların neşeli cıvıl cıvıl, dağ manzaralı suyun gürültüsünü zevk yapabilirsiniz.

Bu alanda, duraklarından biri, çok hain maymunlar yaşamaktadır. Turistler tatlılar her türlü tedavilerinin yapılması. Yapmayın. İlk bakışta sevimli Bunlar, hayvanlar çok kurnaz ve çevik - onlar cüzdan, cep telefonları ve diğer değerli olmadan terk edebilir tamamen görünmez. Buna ek olarak, genellikle insanlara karşı saldırganlık gösterirler.

bitki örtüsü

Çin Zhangjiajie Milli Parkı turistlere flora ve güzelliği çeşitli şaşırtıyor. Bilim adamları Wulingyuan yoğun ormanların çıkması tropikal nemli iklim ve çeşitli arazi katkıda inanıyoruz. vejetasyon komşu illerde çok daha hızlı büyüyor.

Parkta bitkilerin fazla 770 türler vardır. Aralarında çok nadir örneği vardır. Bunlar gingko biloba, Çince Kestane (Çince), güvercin ağacı içerir ve ovalarda, gezginler kompakt mandalina bahçeleri görebilirsiniz.

Ama parkın ziyaretçilerinin özel bir izlenim rüzgarda beyaz güvercinlerin büyük bir sürünün benziyor White'ın stipules büyük ahşap güvercin, çırpınan üretirler.

Parkta Hayvanlar

Zhangjiajie Milli Parkı, farklı hayvanların fazla beş yüz türlere ev sahipliği yapmaktadır. Yirmi sekiz tanesi nadirdir ve bu nedenle sürekli koruma altında bulunmaktadır. Bunlar arasında:

 • Dev semendere;
 • panda;
 • altın maymun;
 • leopar.

ilginç gerçekler

 • dağ tepesinden vadide XX yüzyılda, o Tiananmen aniden düşer saldırdı. Bu dört kere oldu. Suyun Akışı on beş dakika boyunca bozulur ve sonra aniden durdu.
 • 999 geniş adımları numaralandırma Merdiven, sen mağarasında gidebilirsiniz "Cennetin Kapısı".
 • 1500 m'lik bir yükseklikte dizi, üst kısmı boyunca, yürüyüş yolu açtı. Özellikle doğal ve sarp kayalıklarla üzerinde yüksek mukavemetli camdan yapılmıştır.

Çin, Zhangjiajie Milli Parkı: nasıl gidilir?

Eğer alışılmadık güzel manzaralar görmek istiyorsanız, o zaman bu eşsiz yeri ziyaret etmek gerekiyor. Zhangjiajie Milli Parkı görmek için, aynı şehirde olsun başlamak gerekir ve daha sonra parka girişinde bulunan küçük bir köy, almak için. uçak, tren, otobüs ile: şehir ulaşmak için çeşitli yollar vardır. bize ayrıntılı olarak bunların her düşünelim.

hava yoluyla

Eğer Zhangjiajie Milli Parkı ziyaret ve bu seçeneği başka bir yaklaşım daha sonra, yolda daha az zaman harcamak planlıyorsanız. Düzlem ülkenin diğer büyük şehirlerden uçabilir. havaalanı beş kilometre şehir merkezine yer almaktadır. Günlük seferler burada Chengdu, Pekin, Şanghay, Xi'an, Shenzhen, Guangzhou, Wuhan, Tianjin ve ülkenin diğer şehirlerden uçağı işlemek.

havaalanından şehre 100 yuan ($ 15) için parka girişine götüren otobüs ya da taksi ile ulaşılabilir.

trenle

Zhangjiajie Milli Parkı, pek çok ülkeye gelen turist artan ilgi Çin'de şehirlerde tren buraya gönderilir. Bu seçenek boş zaman ve sabır bir kaynağı sahip olanlar için olduğunu uyarmak istiyoruz. Küçük bir not: hedefe Pekin'den yol yaklaşık yirmi altı saat sürer ve bilet altmış dolar (ayrılmış koltuk) ve bir yüz (kupa) mal olacak. şehir merkezi ve havaalanı yakınında - Zhangjiajie Tren İstasyonu elverişli bir konumdadır.

otobüs ile

Şehir birkaç otobüs istasyonu vardır. Onlar Çin'de çeşitli şehirlerden uçuşlar geliyor. Hareket saatleri, seyahat maliyeti, seyahat süresi otobüs duraklarına belirtilmelidir.

Eğer sizin için uygun bir şehirde geldiğinde, Zhangjiajie (Çin) Milli Parkı bulacaksınız. Nasıl rezerv almak için? Küçük bir köy bulunmaktadır girdiler, birine gitmek gerekir. Orada gece kalabilirler.

Bir şehre en yakın giriş 32 km olduğunu ve Zhangjiajie köy denir. Wulingyuan alanına girişinden kırk kilometre. Üçüncü - şehirden en uzak. Bu dağlar Tyantszy bulunan ve turistler arasında çok popüler değil.

Nerede kalınır?

Zhangjiajie kentinde otel iyi bir seçenek sunar, fakat yolda zaman ve para harcamak için her gün sahip burada yerleşti. Ve bu yaklaşık iki saat bir gün. Parkın girişinde köyde kalmak daha uygundur - Yolda zamandan tasarruf edeceksiniz.

Neredeyse bütün bu köyler çeşitli konforlu otellerdir. , Işık, su sık kesintiler vardır interneti kapatın: İstenirse, size Spartalı yaşam koşullarına korkmuyorlar eğer, tabii ki, parkta otelde kalabilirler. Kabul edeceğini, topraklarından terk edemez parkı mukim turist kapandıktan sonra, çok uygun değil.

Çalışma süresi ve ziyaret maliyeti

Yıl boyunca Zhangjiajie Milli Parkı ziyaret edebilirsiniz. Çalışma süreleri mevsime bağlı olarak değişir:

 • Yaz - 7,00 19.00;
 • kış - 7,30 17.00.

Yaz aylarında sıcak değil, kışın hiçbir ciddi donlarından yoktur.

Giriş biletleri iki biçimde satın alınabilir:

 • Yedi gün - 298 yuan;
 • 4 gün - 245 Yuan.

Seyahat İpuçları

 • Park, erken gelmesi o zaman göreli sessizlik içinde doğal güzelliklerinin tadını fırsatı bulacak en iyisidir.
 • Eğer asansör Baylong almak istiyorsanız, sabah yapılacak ve 16:00 inmek de daha iyidir. Aksi takdirde, sırayla yaklaşık dört saat geçirebilirsiniz.
 • Park yürüyen bir sürü var, yani rahat ayakkabılar hazırlamak, bu nedenle ovuşturdu gelmez olacaktır. Aynı kıyafetler hakkında söylenebilir: rahat olmalıdır.
 • teleferik ve telesiyej ile uyum, yürüyüş, parka incelemek için güç Daha uzun ömürlü.
 • parka gitmek, kart (o girişinde satın alınabilir), güneş kremi, nakit, su ve yiyecek almak için emin olun. Parkta yiyecek satın mümkün, ama onların fiyatları çok yüksek. Bunların çoğu dükkan meyve, mısır, kızartılmış patates (yaklaşık 10 Yuan) mevcuttur.
 • Çin'de öğrenim gören Çinli ve yabancı öğrenciler yarı fiyata bilet satın alabilirsiniz. Ama bu 24 yıla kadar gençlere de geçerlidir. Ne zaman indirimli bilet satın alma pasaport göstermeleri gerekmektedir.
 • arkadaş veya akraba bilet ayrı satın alınmış bilet tutun. Bunların her parmak izlerini bağladılar numara damgalı gerçeği. Eğer bir bilet kocası arkadaşı alırsak, sistem kapısı çıkmanıza izin reddeder.

yorumlar

Zhangjiajie ve Çinli parkı ziyaret etmek fırsatı buldu herkes, bu en unutulmaz yolculuklar biri olduğuna inanıyoruz. Ne doğal manzara eşsiz güzelliği, nadir bitkiler ve hayvanlar hayranlık vardır. Birçok Böyle bir ziyaret ilginç ve okul çağındaki çocukları olacağına inanıyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.