ÇirkinlikBahçıvanlık

Banliyölerde için armut çeşitleri. Hangisi daha iyi?

göre güney başarılı üretimi için bilim adamları ve bahçıvanlar sortoispytateley meyve ağaçları , uygun bir sıcaklık seviyesini gerekir. Böylece, armut tüm çeşitleri yetiştirmek için Rus enstitüleri optimum göre, aşağıdaki koşullar Moskova'ya kabul edilir:

  • Yukarıdaki sıcaklığa 10 ° C;
  • Frost içermeyen süresi - 135 gün veya 4.5 ay;
  • Isı süre içinde ısı 15 ° C'nin altında olmamalıdır;
  • Isı periyodunun süresi - Yazlık çeşitler için 85 gün, sonbahar ve kış çeşitlerinin 115-150 gün 120-185 gün.

Bu nedenle, (-40 ° C sıcaklığa kadar dayanıklı) dona karşı dayanıklıdır doğru ve hassas seçme çeşitleri için armut üretiminde yüksek verimlilik elde etmek için, örneğin uyuz gibi çeşitli hastalıklara karşı dirençli olan ve mükemmel bir tat ile karakterize edilir.

banliyölerde için armut en iyi çeşitleri

"Moskof" - orta dirençli dona. çeşitli geç sonbahar. Işık gerektiren. Budama gerekli değildir. Meyve Eylül ayında hasat edilir. Yeni Yıl kadar buzdolabında saklayın.

Armut çeşitleri "perdeler" - Yüksek kışa. Toprak gevşek tutulmalıdır. Samoplodnye yaz sınıfı. bunun için en iyi tozlaştırıcının - Bu armut "Chizhovski" ve "Bir boş kızı."

"Chizhovski" - hardiness yüksek, ama ani sıcaklık değişimleri sevmez. ılımlı Sulama. Ağacı kuvvetli. Meyve ile şube kravat için gereklidir.

"Severyanka" - Uzun süre yüksek don. Erken emekli budama gerektirir. 2. veya 3. yılda - diğer bazı çeşitleri daha hızlı ektikten sonra meyve vermeye başlar.

"Favori Yakovlev" - dona en yüksek direnç. Fidan taç oluşturan hafif kesti. O yabani otları hoşlanmıyor. Bu hastalıkların tedavisi, hasar yara kabuğu olarak zaman zaman duyarlı gerektirir. 6-7 yıl meyvelerini vermeye başlıyor. Yüksek nem etkilenen uyuz itibaren.

"Fantezi Efimov" - winterhardiness. Işık gerektiren. sıhhi amaçlar için özel olarak budama. Diğer çeşitler pektin yüksektir farklıdır - (yerine% 7)% 11. Meyve mutlaka çocukça boşa.

"Uzay" - ortalama değerlendirme winterhardiness. O gevşek değil, kil toprağı sever. Sıhhi budama zaman genç, yayma ağacı. Daha sonra diğer semere girer - Ekimden sonra 8. ve 9. yıl. Kışa ortalama, ama uyuz karşı daha dayanıklıdır.

Michurinsk dan Skorospelka - diğer çeşitlerin üstünde hastalığa kışa ve direnç. Işık gerektiren. ılımlı Sulama. on yıllık ağacı 50 kilograma kadar - yüksek Hasat. Erken Olgunlaşma.

"Ağustos çiy" - ancak böyle çeşitleri don diğer sredneustoychivye olarak, içi boş dikilmelidir ortalama don direnci. uyuz Çok dayanıklı. sarkık taç ile Küçük ağacı. Meyve 20 güne kadar saklanabilir. Ortalama kışa olarak, taç onları büyümeye daha iyidir.

"Orel yaz" - don, sıcaklık değişimleri ve hastalıklara sredneustoychivaya. 4.7 'den az olmayan - En yüksek puan tadımı ile 220 gram ağırlığında Büyük meyve. Ancak, don ortalamanın altında, taç büyüyen ihtiyaca yüzden.

"Esenin" - sredneustoychivaya, sıcaklık değişimleri ve hastalıkları don. O nemli seviyor ama yeri zabolotistye değil. Hızla amorti - İkinci yıl için. Piramit şeklindeki ağaç.

"Autumn rüya" - ortalama don direnci altında, vadi ekilmelidir. hastalık direnci yüksek oranı. Vintage - 10 yıl ağaç ömrünün başına 40 kilogram. Bu 5 yıl içinde meyve verir.

"Krasnobokaya" - En üst düzeyde armut çeşitlerinin iklim koşullarına dayanıklılık olduğunu. Moskova bölgesi ve diğer bölgeler için, o ekimi için idealdir. donma direnci, ısı direnci, yüksek oranda hastalık etkilenmez. Toprak katı olmalıdır. ılımlı Sulama.

"Hafıza Zhegalova" - sredneustoychivy dereceli hastalığı ve kış soğuk. İyi bir meyve vermenin İçin "zarif Efimov", "mermer" ve "favori Yakovlev" gibi çeşitlerin çapraz tozlaşma gerektirir. Pozdnosozrevayuschie meyve. çıkartırken hasat meyve ağaçları üzerinde aşırıya olamaz.

"Laik" - sredneustoychiva donmaya ve hastalıklar için. Işık gerektiren. Erken bir yaşta biraz budama ihtiyacı var. Büyük meyveli çeşitleri.

"Krasulya" ve "muhteşem" - ısıya dayanıklı ve soğuk dayanıklı çeşitleri. Srednerosloe ağacı. ılımlı Sulama. Düzenli olarak erken yaşta toprağa Bakımı.

"Dekabrinka" - sredneustoychiva donmaya ve hastalıklar için. Normal bakım: orta sulama, toprak gevşeme. budama gerekli değildir. eş-aşılama Çok karamsar.

"Irista" - nispeten yeni bir çeşididir. Ortalama don. Eğer hastalık işlemesi gerektiğini, böylece kara lekesi yenilgi tabidir. Işık gerektiren.

"Orta" - soğuk dayanıklı ve ısıya dayanıklı sınıf. Meyveler 110-120 gram ağırlığında, tatlı, diğerlerinden daha kısadır. Yaklaşık 15 gün boyunca saklanır.

"Bessemyanka" - iklimsel parametreler ve armut çeşitlerinin dayanıklı hastalıklar yenilgisi için ortalama yüksek. Uygun yetiştirme açısından Moskova bölge için. ılımlı Sulama. meyveler 90 ila 100 gram arasında ağırlıkta sırasıyla, kısadır.

"Mermer" - soğuk ve aşırı ısı hastalık direnç çok düşük duyarlılık ortamıdır. Gerekli hijyenik budama. Geniş kapalı. Bir daha kış-hardy vermek için gereklidir. Yetişkin bir ağacın bereketli ve 200 kilogram. İyi taşıdı. Meyveler çocukça kaldırmak için en iyisidir.

Bizim küçük bir bakış Bitiş, banliyölerde için armut her çeşitli açıklama, ben bitkileri başarılı yetiştiricileri, ağaçlar kışları dayanıklılık herkesi dilemek istiyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.