TeknolojininElektronik

Nasıl subwoofer için bir radyo bağlantısı yapmak. Nasıl bir amplifikatör bağlamak için.

o CD çalar, tuner veya prensipte açılan istasyonu, basit bir işlem olup olmadığını bir ses yükseltici bağlanması, radyo ayırmak için. Neredeyse her kaset harici bir cihaza ses çıkışı için RCA jakı ile sağlanır. Amplifikatör, alıcı rolündeki konuşan ses girişi bir sinyal alır. Buna uygun olarak, amplifikatörün bağlantı radyo doğrusal kanallarının bu belirli bir sayıda standart RCA bağlantı kablosu c gerçekleştirilir.

çıkış soketleri kayıt sayısı amplifikatörün giriş terminalleri sayısı ile örtüşmemektedir Küçük bir sorun ortaya çıkabilir. Örneğin, radyo iki stereo çıkış standardı vardır. Dahili bir amplifikatör 4 kanalı alır: çift ön hoparlör ve yan bir çift hoparlör ve bir subwoofer. Gelen tekrarlamak için ses sinyalinin girişi seçici kullanarak, amplifikatörün tüm kanallar için. Bazı durumlarda, sinyal ikinci ilk giriş çıkışı ile çok sayıda amplifikatörler geçirilir. Veya aynı sinyal geçiti tekrarlanır.

radyo hiçbir satır çıkışı olduğunda ne yapmalı

Genellikle radyodan ses eksikliği nedeniyle problemlidir yükseltmek durumlar vardır hat çıkışlarının. O zaman nasıl uygulamaya bağlantı radyo alıcısına? Çeşitli farklı yöntemler kullanılabilir. Bunlar ses kalitesi ve uygulama maliyeti farklıdır. üst düzey girdiler üzerinden bir telsiz bağlantısını düşünün.

Bağlantı prensibi çok yaygındır. Amplifikatör radyodan bir giriş kanalı sinyali ile beslenir. Eğer radyo hoparlörleri bağlıyorsanız yerleşik mikrousilitel oyuncu hoparlöre alır aracılığıyla Genellikle, sinyal geçer. Bizim durumumuzda, yerine hoparlörüne harici amplifikatörün girişine ses yönlendirmek istiyorum. Bu durumda hat sinyal değeri yaklaşık 10-15 watt ulaşabilir. gerekli olan tek şey, kaynak sinyal hattına temin edilecektir yüksek seviyeli giriş, karşılık gelen güç donatmaktır.

Aynı şekilde, yerleşik ile subwoofer için telsiz bağlantısını görebilirsiniz ses yükseltici. Burada, daha kolay, her subwoofer bir veya daha üst düzey girişi ile donatılmış çünkü. Paket verme sistemleri genellikle bir ağ kablosu ve sinyal için ayrı bir güç kablosu içerir.

yüksek düzeyde ile amplifikatör girişine bağlama genellikle geniş eleştiriye tabi tutulur. Ancak, zemin ona kadar önemli değildir. Evet, orijinal sinyal ile ses hafif bir farktır ama neredeyse algılanamaz. Özellikle biz saygın kalite yükseltici veya subwoofer bahsediyoruz eğer. Yalnızca subwoofer için telsiz bağlantısını uygulamak gerekiyorsa, ses oldukça kabul edilebilir.

Paradoksal olarak, yüksek ses kalitesine sahip bir sistem nedeniyle orta sınıf sistemlerde o kadar fark edilmez, tasarımlarına, doğası gereği bazı bozulmasını yapabilirsiniz. Kısaca, yüksek seviyeli giriş bağlantı lineer daha büyük bir avantaja sahiptir. Ve bağlantının fiyatı ve kullanım kolaylığı eski yanadır.

Ama bu yöntem kabul edilebilir sesten daha fazla, iyi bir sağlamadığını düşünmüyorum. Evet, bazı pahalı ses sistemleri için kişisel sinyal kaynakları prim amplifikatörleri vardır. Ancak uyumluluk için yüksek düzeyde girişlerine ile donatılmıştır.

amplifikatör yüksek bir giriş kanalı olmasa bile, sinyal her zaman çizgisel dönüştürülebilir. Karşılaşmanın Bu amaçla inverterler boyutu için. Kendi fiyat kabul edilebilir. seçim makul ve dengeli olmalıdır. Ucuz dönüştürücüler için takip etmeyin. Ürünler, orta veya üst sınıf bilinen üreticileri kullanmak daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.