SağlıkSağlıklı beslenme

Bir kalori açığı nedir? hesaplamak ve kilo kaybı için kalori açığı nasıl oluşturulur

Obezite ile mücadele Dünya gezegeninin her üçüncü sakininin için kişisel bir sorunu çözmek için, modern toplum ve zor bütünün bir belası haline gelmiştir. Yanlış diyet, ofis işleri, spor yapma bir isteksizlik ilk başta rahatsız etmedi gereksiz kilogram ortaya çıkmasına yol açar. Durum kontrolden çıktı ve kritik hale geldiğinde, adam hızla kilo almaya daha sonra ağırlık kaybetme ve bir diyet diğerine koşar ve daire kapatır.

Sonuç olarak daha da dramatik sağlık sorunları, depresyon seti ve, genel yaşam kalitesi azalması olması gereken vücut ağırlığı her ani deşarj için. bir kalori açığı - Aslında, optimum kilo kaybı için, ayrı yemek hazırlamak, belli gıdalara iyi güç sistemlerinden birini kendinizi sınırlamak için çaba uygulamak gerekli değildir. Bunun temelinde, çok fazla iş olmadan kilogram onlarca kurtulmak için ve gelecekte onlarla karşılamadı.

Erkekler ve kadınlar için bireysel ağırlık ve yükseklik standartları

açığı hesaplamadan önce kilo vermek kalori, vücudunuzdaki ideal parametrelerini belirlemek ve anlamak gerekir, bazı kilo aramaya gereklidir.

Doğada, orada anayasanın üç tipi vardır ve bunların her temsilcileri kazanmak ve farklı şekillerde kilo:

• astenik. ince kemikler, uzun ve ince kol, bacak ve boyun bu tip temsilcileri katıldı. Bunlar, fiziksel olarak aktif olan yavaşça kilo ve kilolu olma olasılığı değil, metabolizmayı hızlandırmış. Böyle ham verilerden yararlanarak çok zorlanmadan birkaç ay içinde kilo kaybedebilir.

• normostenicheskaya. Altın ortalama, böyle bir yapıya sahip insanlar daha şanslı, onlar mükemmel orantılı bir rakam oldukça iyi metabolizmayı ve hatta kendini diyette bazı kusurları izin obez alma pek şans var.

• Geperstenichesky. Şekil tıknaz ve dolgun görünüyor sayede çok uzun boylu iri Bu tip kemik ve değil, temsilcileri. Bu insanlar kilolu olma olasılığı en yüksek olan ve çok dikkatli bir şekilde diyet izlemesi gerekir. kilo kaybı sürecinin bu tip temsilcileri hızlı değil, ama, sonuçlar getirecek biraz azim ve iş pes etmeyin.

Belirli bir kişi fazla kilolu bir sorun olup olmadığını anlamak için, onun uygunluk büyüme tabloyu kullanabilirsiniz. Ortalama ağırlık yüksekliği 170 cm 60 kg yere ağırlığı, bir kişi için 110 eksi büyüme, t., E. eşit olmalıdır. Bu oran yaşla birlikte değişir ve 50 yaş zaten 100 almak sahiptir ve bu yüzden, aynı kişi için yüksekliği 170 cm 70 kg ağırlığı için uygun olacaktır. norm sapma hafif bir kaç ay için güç kaynağı sistemi ile kalori açığı ve uyumu hesaplarken normale beden ve ruh halini getirmek yardımcı olacaktır.

Bilginin vücut kitle endeksine dayalı kilo kaybı için kalori açığı nasıl hesaplanır

Optimal kalori açığı tanımlanması, biz dikkate tablonun genel ortalamasını değil, aynı zamanda vücudun bireysel parametreler sadece almalıdır. Optimal ağırlık hesaplanması ve tespiti için en iyi göstergelerinden biri vücut kitle indeksi olarak kabul edilir. Bu kare (metre olarak) yüksekliği ile kg vücut ağırlığı bölünmesiyle hesaplanır. Elde oranı standartlarına göre ve diyet gerekli olup olmadığını belirlemek gerekir. her durumda kalori açığı farklı bir yaklaşım gerektirmektedir.

BMI ve kilo yönetimi için öneriler
En fazla 16 vücut ağırlığının kritik sıkıntısı, sağlık sorunları riski
16-18,5 normalden hafif
18,5-24,5 küçük kilolu
30-39,9 obezite sağlık riskidir
40 morbid obezite, sağlığı için yüksek riskli

kilo vermek ya da optimum ağırlığı korumak için doğru güç kaynağı sistemi seçiminde gerekli olduğu tespit zaman, bireysel kalori açığı hesaplayabilirsiniz. Doğru hesaplama optimum süre ve sağlığa zarar vermeden istenen hedefi ulaşmada başarının anahtarıdır.

Nasıl bu ekstra kaybetmek bir kalori açığı hesaplamak ve ideal ağırlığı korumak için


kilo ve gelecekte kilo almamak için, şu basit kuralı gerekir - Günde tüketilen kalori miktarı yakılan kalori ve açıkları arasındaki farka eşit olmalıdır. Oldukça karmaşık ve kolay anlaşılır gibi görünüyor. Bu güç kaynağı sistemi "kalori açığı" anlamak ve yürütmek, basit kolaydır vardır.

kalori Hesaplama gün boyunca yandı

indeks formülü belirlemek için ilk günde yakılan kalori miktarını hesaplanır. Bu amaçla Harris tarafından özel bir formül yok - Benedict. Bu etkinlik katsayısı ile çarpımı temel metabolizma hızı vardır.

temel metabolik hızının hesaplanması ağırlık, boy ve yaşları, kilogram ve santimetre olarak aşağıda verilen formüllerle hesaplanır.

BMH (erkek) = 66.5 + (13.75 W *) + (5.003 * yükseklik) - (6,755 x yaş)

BSM (kadın) 655.1 + (9,563 w *) = + (1.850 * yükseklik) - (4.676 * yaş)

aktivite faktörü - tablo belirlenen ve sabit bir değer

Tablo aktivite katsayısını hesaplamak
rahat bir yaşam tarzı 1.2
Işık egzersiz haftada 1-2 kez 1,375
Fiziksel aktivitenin ortalama seviyesi, spor haftada 5 kez 1.55
Aşırı yük, günlük egzersiz 1,725

Ortaya çıkan hesaplamalar buna göre gün başına harcanan kalori, sayısını anlamına geleceğini ve kilo kaybı için bir kalori açığı saymak gerekir.

Optimal kalori açığının doğru hesaplama

Çok sık az 500, 700 veya 1000 kalori kullanımına ilişkin tavsiyeler de bulabilirsiniz, ama yanlış bir tavsiye. Bir kişi yeterli açığı olmayabilir, ve o sonuç görmüyorum, kilo kaybı yönteminde hayal kırıklığına uğrayacaktır. Başka başlangıç parametreleri açığı için kabul edilemez oluşturarak, çok hızlı bir şekilde kilo vermek başlatmak değil, güzel bir rakam ve kötü sağlık almak ve kilo vermek yerine getirilmemiş bağrına arzu bırakacaktır olacaktır. Kalori açığı günde yakılan kalori toplam sayısının yüzdesi olarak hesaplanmalıdır.

kilo kaybı için bir kalori açığı norm olarak elde etmek için neyi anlamak için, istenilen kilo kaybı ne kadar yoğun karar vermeniz gerekir. Optimal olarak, bir adam haftada yaklaşık 700 gram dökümü eğer. Vücuda bir stres olmayacak ve o diyet en ufak sapmalar ilave zorunlu karşılık yaratmadan, aşırı kilo ayrılmaya hazırdı.

Nasıl bir açığı en uygun seçeneğin seçimdir

Kalori açığı yüzde üç tipe ayrılır:

• Yumuşak ağırlığını sıfırlamak - 10 günde yakılan kalori% 15. bir kalori açığı seçimi, menü, hemen hemen hiç sınırı aşırı şeker, yağlı et ve yüksek kalorili süt ürünleri ortadan kaldırabilir. kademeli kilo kaybı vücutta strese neden olmaz böyle, bogged izleyin ve kolaydır. hızlı sonuç isteyenler memnun olmayabilir Eksi sadece yavaş kilo kaybı,. deneyimsiz insanlar yüzünden "tesadüfen" diyet ihlali ile ilgili sorunlar, olabilir yılında 600 veya 800 çok daha kolay bu ekstra 200 kalori yemeye ve böylece sonuç elde edilemez.

• Ilımlı kilo kabartma - Günde yakılan kalori 15 ile% 25 arasında. Daha hızlı Fazladan kilo kurtulmak istiyorum, daha açığı olmalıdır. ağırlığının ılımlı sürümünü seçerken daha çabuk taburcu değil, aynı zamanda diyet kısıtlamaları çok daha önemlidir edilecektir. Biz tamamen menüsünde En yüksek kalorili ve minimuma tüketimlerini azaltılmış gıdaların ne belirlemek için diyet elden gerekecek. Kendinizi yiyecek fazladan bir doz fiziksel aktiviteyi artırabilir izin ver, bu nedenle kalori izin verilen miktarda BMR artış gösterecektir. Artı bu oldukça hızlı kilo kaybına seçenek ve bu sınır daha da zor bozmaya. Olumsuz güçlü kendini kontrol ve daha sıkı kısıtlamalar olduğunu.

Hızlı kilo önleyici • - 25 günde yakılan kalori% 50. Bu seçenek hızla tıbbi nedenlerle kilo vermek isteyen kişiler için uygundur. daha ağırlık olan kişiler güzel bir sonuç göreceksiniz ve vücudunda daha da başarılı çalışmaları ile uyarılan, ancak durdurabilir ve daha geçmek için zamana ihtiyacım nazik muamele. Yeni bir başlığı bir kalori açığı olması gereken belirleyin ve hesaplama ondan olduğunu. Ayrıca bu yöntem hızlı ve keskin sonuç, eksi yaşamın sürekli bir arkadaşı olamaz açlık sabit duygu.

kesinlikle kilo kaybı için bir kalori açığı nasıl oluşturulacağını kendileri için öğrenmek için uymaları tavsiye edilir önemli bir kural, biraz ve bir sürü eğitim yemeye imkansız olduğunu söylüyor. Karar aşırı kilo mücadelede değil, aynı zamanda aktif eğitim yoluyla kaslarının sıkılaştırılması ibaret değil ise, tüketilen kalori sayısını dikkate almak gerekir. Onlar yoğun kardiyo ve eğitmenler spor salonları ve aerobik sunduğu güç için yeterli olmalı. Bir diyetin başarılı lansman yükünü takviye sonra Yani, o sırasıyla yakılan kalori miktarını ve bunların açığını saymak gerekir.

Seçenekler kalori kontrolü, hesaplamalar ve gıda günlükler

Kilo kaybı çok önemli kendini kontrol, ama kendisi aşırı kilo izin bir adam olduğu gibi hassas bir konuda, bu kolay değil. Ve hayatta birçok gündelik sorunlar bunlar arasında nasıl bir ürün ve ne kadar daha bugün yiyebilir kaç kalori unutmak kolaydır vardır. o görevi kolaylaştırmak ve disiplini korumanın bir yiyecek günlüğü tutmak için tavsiye edilir.

Ne olacak bireysel ihtiyaçlarına bağlıdır, her gün için yenen yazma normal bir dizüstü veya not defteri olabilir. Akıllı telefondan sıradan bir Word belgesi veya Excel hesap tablosu, ev veya ofis bilgisayarında ve belki özel bir program Can.

İlk iki yöntem her bitmiş yemeğin kalori hesaplanması şeklinde harcanan ek süre gerektirir. E. sırasında ilk mutfak ölçekler, tüm ürünlerin, elektronik istenen tam ağırlık ile ağırlığında olmalıdır pişirme. Bu değer kendi bireysel bölümünü kalori dan Sonra zaten her bütün parametrelerini ekleyin belirlemek kalorili yemekler hazırlanır ve. Ders hesaplamalarda hata olasılığı yanında, oldukça zahmetli ve zordur. Sen görevini kolaylaştırmak için tabloları kullanabilirsiniz.

Uzmanlaşmış programlar tüketilen kalori incelemeyi kolaylaştırmak için

günlükler kalori - kontrolüne için en kolay ve basit yolu özel programlar vardır. Düzenli bilgisayar, tablet veya akıllı telefon üzerinde yapabilirsiniz, bunları yükleyin. İlk durumda bunlar ya (Apple cihazları için) iTunes (Android dayalı cihazlar için) PlayMarket indirilebilir mobil cihazlar için herhangi bir tarayıcı üzerinden indirilir. ve takvim otomatik olarak eklenir ve kalori hesaplama BZHU edilecek - bu elektronik günlükler anlamı zaten hazır yemeklerde tüm bilgileri kuşatan orada, sadece, sağa seçmek ağırlığını girmek olmasıdır. Bazıları onun veritabanından yemekleri ile sadece çalışır, ancak çoğu yapabilir ve kendi bireysel tarifleri kaydetmenizi sağlar.

Önemli anları ve kilo olası problemler

birçok bilgi okuduğunda, bir kalori açığı oluşturmak bir günlük veya bir program, yüklü her şeyin hazır olduğunu görünüyor tutun için öğrenmek ve kilo başlayabilirsiniz. Ama deneyimsiz bir kişinin ilk gününde sorunların iki kategoriye karşı karşıya:

kahvaltı, öğle ve akşam aç ve bütün diyet için yenir Çok fazla 1. raydan çıktı. İzin verilen oran daha sonra hayal kırıklığı ve daha da büyük güvensizlik takip aşıldı.

2. daha inatçı insanlar için ikinci bir seçenek. Kahvaltı ve öğle yemeği için kalori aynı yüksek tüketimi ile başlar ve akşam yemeği için yoksundur. normunu geçmez insanların bu kategori aç akşam pereterpit ve geceleri da hipoglisemi belirtileri hasta olur. Ve hastaneye yakındır.

gün için menü planlama zorlukları ile başa çıkmak için nasıl

Ne yapmalı? Nasıl sağlık sorunları ile dolu hoş olmayan bir durum, önlemek için? Gelecekteki sağlığını korumak ve ince insanlar öncesi planlama haline günü için menüyü belirleyin. Sinir sistemi buzdolabına koşmak zorunda yatmadan önce yeme düşünmek değil mümkün kılar ise, akşamları yapabilirsiniz. Tüm yemek ve aperatif üzerinde ne olacağını yemekler karar bir günlüğüne not edin meyve şeklinde çikolata veya çerezler parça doğaçlama için yaklaşık 200 ihtiyari kalori bırakın. Ertesi gün, sadece önceden planlanmış bir menü takip etmek ve yiyecek verilen bir ağırlığa sopa. Akşam hiçbir çaba, zaman veya arzu ise, biz gitmezsek emin olmak için, kahvaltıdan önce sabah menüyü planlayabilirsiniz.

Sonuçlar ve başarılı lansmanı için nihai tavsiyeler ve hızlı bir şekilde sonuçlar elde

Vücudun güzellik ve uyum için kavgada birçok diyet icat, ama en basit, hesaplı ve kabul kolaylıkla çalıştırılabilir bir kalori açığı edildi. Yorumlar ve ünlülerin kişisel sayfalarında bir kez daha bu yöntemin etkinliğini ve güvenliğini kanıtlamak. kilo kaybı bu etkili yöntem hakkında tüm bilgilerden orada iyi bir başlangıç olacaktır birkaç önerileri vardır ve sonuç hızlı ve uzun süren bir olduğunu.

1. Sayma kalori - buna uygun beslenme sistemidir, tam bir diyet değil. İlk başta hepsi çok karmaşık görünüyor, ama o daha önce gıda bu miktarı yiyebilirim nasıl anlamıyor geri bir kişinin birkaç kilo ayrılmaya birkaç hafta diyet kesmek alışmak.

2. Sistem kullanım yağlar, karbonhidratlar, tatlılar, meyve ya da pasta engellemez. Önemli olan - ihtiyari kalori aşan sayıda ve. Hatta büyük açığı ile çaya çikolata birkaç kareler için yer olacak.

stokların birikmesine yol gövdesini tahrik etmemeye şekilde 3. kalori miktarı çok keskindir azaltmak için gerekli değildir, sen yavaş yavaş başlamalıdır.

İlk birkaç gün ağırlığı daha sonra daha yavaş yavaş hızla gidin ve eğer 4. üzgün olma. İlk başta, su gider ve aşırı şişlik, gerçek ağırlık sonradan ve yavaş yavaş kaybolmaya başlar.

Bu basit kurallar ve tavsiyeler takip ederek, birkaç ay içinde olmak kilolu sıkılmış bırakabilir. doğru beslenme diyet kurallarına uyulması sırasında bile günlükler ve özel programlar kullanılmadan bağlılık basit bir görev olacağını kafamda o kadar kökleşmiş olduğunu. Şimdi devam fazla kilo ve ilgili sorun olmadan sağlıklı bir insanın mutlu bir yaşam için bekleyen.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.