ModaGiysi

Bir İskoç eteği diyorsunuz ne. İskoçya'da kadın ve erkek etek arasındaki fark nedir

Etek - Herhangi Fashionista bir gardırop sabit bir parçası. Ancak bu terim yaygındır. Bu bel kapsayan herhangi bir giysi anlamına gelir ve vücudun alt bölümünü kapsamaktadır. etek uzunluğu farklı olabilir. Tüm mevcut gelenek ve eğilimlere bağlıdır. Kural olarak, model, silindirik veya konik şekli geliştirdi. Bu özellik öznenin dolap çok rahat ve çok yönlü olmasını sağlar. Etekler modelleri malzemeler, renkler ve stiller çok çeşitli olabilir.

Böyle giysiler bir kadının dolap, modern toplumda en yaygın sadece bir parçası olduğu fikri. Ancak, bazı ülkelerde, etek hem erkekler tarafından giyilen.

öykü

pantolon ortaya çıkması kökenleri zamanki etek kaplıdır. Binlerce yıldır, bütün erkekler ve kadınlar rahat ve pratik giysiler giymişlerdi. Onların dolap içinde etekler ve paltolar bulunmaktadır. Pantolon çok daha sonra ortaya çıktı. Deriden dikilmiş Avrupa pantolon, yaklaşık beş yüz yıl MÖ olduğuna inanılıyor Galyalılar ve Almanlar bu giysiler takdir. Bu biniciler için çok uygun oldu. Ancak, Roma'da yasaklı "barbar giysi" nin hala oldukça uzun bir süre boyunca - antik dünyanın önde gelen uygarlık. Günümüzde işler değişti. Ancak, pantolon birlikte, etek yine İskoç erkekler tarafından giyilir.

antik gelenekleri

Erkek İskoç eteği konu dağcı geleneksel dolap olduğunu. Bu nedir? beline sarılı ve tokalar ve kayışları vasıtasıyla kendisine bağlanır kumaş Bu parça.

adı nedir İskoç eteği erkekler tarafından giyilen? giyim Bu makale çeşitli türlerde olabilir. o farklı bir ada sahip nedeni budur.

Antik Dağlıların Giyim

erkekler için İskoç eteği Eski İskandinav kelime «kjilt» adını alır. Tercüme "katlı" anlamına gelir.

adı İskoç eteği nedir? - Rus çevrildi İskoç eteği. Bu İskoçya giyim Highlanders geleneksel makale iki türü vardır. Eski günlerde giyilen adı İskoç eteği nedir? Antik çağda, giyim eşyası çok hantal kıyafeti. Bu "büyük bir etek" olarak adlandırıldı. Diz ağzına kumaş zarfın büyük bir parçası olan bu tür etek. Böyle giysiler askeri kampanyalarda Vikingler tarafından giyilen inanılmaktadır. İskoç erkek etek, ismi - Büyük İskoç eteği, süper soğuk havalarda sıcak tuttu. İskoçya'nın Highlanders kendim için seçmiş ana nedeni bu takım ülkenin yağışlı ikliminde olmasıdır. Büyük etek çabuk kurur. kampanyası sırasında otoparkın yanı kolayca bir battaniye dönüştürülebilir.

giyim bu tip popülerlik için bir başka neden dağlık Üst İskoçya'da olduğunu. ek olarak maksimum hareket özgürlüğü, verilen Büyük İskoç eteği, saldırının zamanda kaybetmek kolay olabilir.

Güncel modeller

Bugün yaygın erkekler için adı İskoç eteği, nedir? Çok daha sonra, büyük bir yorgan küçük Kilt çıktı. O sonra yorgan üst kesmek için sunulan çelik tesisi idare edildi 1725 yılında İngilizlerin dosyalama ile çıktığına inanılır. Mümkün olduğunca giyim bu makalede olarak elverişli hale getirmek için izin verilir. Küçük etek büyükten daha boyut olarak daha küçüktür. o bir etek benziyor nedeni budur.

İskoç eteği Dağılımı

Uzun süre Highlanders bir takım elbise giymek tercih olmasına rağmen, milli kültürün bir parçası olarak, o sadece 19. yüzyılda tanındı. Bu etek çevre ve ülkenin aydınların soylu popüler oldu o zaman oldu. Biraz sonra, giysiler aldı ve İskoçya düz sakinleri. Buna ek olarak, İskoç eteği İrlanda, Gal, hem de erkeklerin gardırop ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir Man Adası. bir kostüm giymek ve yurtdışında İskoç diasporasının temsilcileri olurlar.

kullanılan malzeme

yorgan için bir kumaş denir? İskoç erkekler etek özel bir yün malzemeden imal edilmiştir. Bu tartan denir. Bu kumaş, farklı açılarda kesişen çizgilerin genişliği ve renk, bir çok ile yapılır.

İlk zamanlarda, malzeme üzerinde çizim hangi her klan farklı etek, diktim ve bir yabancı tanımlamak için izin verdi. Tartan ve kişinin sosyal konumuna işaret etti. Doku tek renk olsaydı ikisi ise, İskoç eteği, memura sonra çiftçiye aitti. kaptan, altı - - şair ve yedi - lideri Üç tonları sadece bir subay, beş giymiş olabilir. Şu anda, sanayi yaklaşık yedi yüz farklı çizimler tartans üretir.

moda mevcut eğilim

Şimdi popülerlik etek turunda bir tür yaşıyor. etek Hakkında erkekler için Jean-Pol Göte hatırladı. Bazı tanınmış moda evi dayatılan klişeleri kıran, etekli üretmeye başlamıştır. Kısa bir süre önce, Levi'nin marka kot erkek etek üretmeye başladı.

cihaz

Geleneksel kadın etek aksine, yorgan çok basit bir yapıya sahiptir. yetmiş santimetre, ve uzunluğu - - iki ila sekiz metreden genişliği bir kumaş şerit, bu mamul bir ürün erkek dolap. orta körük toplanan malzeme. Bunun bir sonucu olarak, kesme uzunluğu sayıya eşit bir boyuta düşürülmesi gerekir ve bir buçuk müşterinin beline döner. Bu kumaştaki her bir tarafı düz alan kalması gerektiğini dikkate değer. bir etek, bir katlama arka takılma. kumaşın düz kısımlar olarak adlandırılan bir önlük (önlük) elde birbirlerine ön tarafına tatbik edilir.

aksesuarlar

İskoç eteği ile giyilmelidir dört zorunlu konu bulunmamaktadır. erkek İskoç eteği için daima çorap giymek. Mevcut olmalı ve İskoç eteği kendisiyle aynı kumaştan dikilmiş alır. Başka aksesuarı olmalı kiltpin edilir. Bu bir kılıç şeklinde bir nesne, o geleneksel Kelt rünlerle dekore edilmelidir.

İskoç eteği ön asılmış çanta çanta. Genellikle deri dikilir ve sonra kürk, saçaklı veya metalle süslenmiş. Bu çanta etek-İskoç eteği ağırlığı altında güçlü bir rüzgarda veya yürürken en statiktir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.