MaliGayrimenkul

Apartmanda hisselerinin satışı örnek bildirimi. hisselerin satışına ilişkin noter bildirimi

ortaklaşa sahip olunan bir parçası olması, bunun çabuk satmak umuyoruz gerekli değildir. Bu durumda, yaklaşan satış hakkında diğer sahipleri, gayrimenkul yatırımcılarının iddia edilen bildirim. Sahibi, kendi takdirine bağlı olarak kendi adına imha etme satmak veya bağış, ancak diğer sahiplerinden pay alma önleyici hakkı rahatsız olmayacak şartıyla hakkına sahip olduğu açıktır. Bu sadece geçerli değildir açık artırma.

önalım haklarının uygulanması Özellikleri

Medenî Kanun bir paylaşım ev veya daire satışı ilişkin bir duyuru yapmak ve bir üçüncü şahsın yabancılaşma planlıyorsanız, gayrimenkul diğer sahiplerine göndermek için sahipleri gerektirir. Tüm gayrimenkul yatırımcıları ortak malların bir kısmını elde etme niyetine ifade ettiler durumda, üçüncü bir şahsa satılabilir. Ancak, bu hakkın gerçekleşmesi yazma ve daire hisselerinin satışı bir örnek bildirimi göndererek tüm formaliteleri uymak zorunda kalacak.

posta

Normalde, bildirimin gönderilmesi tüm destekleyici belgelerin olması, bu postane sodolschikam yoluyla gönderilir. Bu durumda, bildirim ve gönderilen ekli envanter belgelerle bir mektup gönderilmesi önerilir.

sodolschikam teslim tarihini belirleyecek olan vadeli alındığı bildirimde belirtilen tarih olacak.

Böyle bir yöntem, bir risk taşısa da alıcı bir mesaj almak için reddedebilir veya değil yurt dışında motel veya olmak, bilinen bir adreste ikamet etme. Doğal olarak, posta çalışanları her gün bir mektup giymek veya bildirimin alıcı nerede olduğunu bulmak olmayacaktır.

Bu konuda hukuk da açık değildir. Bir yandan güneş satıcı diğer sahiplerine bildirmekte sorumludur, ancak yalnızca sahipleri bildirecektir tedbirler almak zorunda olmadığını belirler. Öte yandan, bazı mahkemeler iddiaları karşılamak ve özkaynak sahiplerinin payını satın alma hakkı transfer kararını motive satış bildiriminin alındığı teyit eksikliğidir.

elle

Tüm sahipleri birlikte yaşamak, bizzat apartmanda hisselerini satmayı uyarının bir örneğini temin etmek mümkündür. durumda tam adı, bildirimin alındığı tarihi ile hisse makbuzların diğer sahiplerinden talep gereklidir. Uygulamada da, son derece nadir olabilir konut dışı binalarda diğer sahipleri ile müzakere.

hisselerin satışına ilişkin noter bildirimi

Böyle bir yöntem genellikle diğer ortak sahipleri ile anlaşmak mümkün olmayacaktır emin olan bu satıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Noter bildirimler hazırlanması ve onay gönderme tüm özelliklerini alır. kişi notere zamanında görünmüyor bildirilir Ancak, biz mektup, ikincisi meseleleri kanunla gösterilen ortak sahipleri bildirilmesini bir sertifika teslim ini fark.

durumlarda teslimat bildirimi, noter konularda ortak sahiplerinden yaklaşan satış düzgün bildirimi için mümkün olan tüm tedbirleri karşılayan bir sertifika hiçbir kanıtı yoktur nerede. Belge herhangi bir düzenlemenin sağladığı çünkü Ama bu delillerin alınması, önceden kabul edilmelidir. Doğal olarak, bu ücretli bir hizmet, ama her şeyden en güvenilirdir.

bildirim metni

apartmanda hisselerinin satışı örneği bildirimi tüm komşularıyla doğrudan gönderilir edilmemelidir. Bu durumda, tüm paydaşların yeterince bilgilendirilmesi olduğunu kanıtlamak için, bu zor olacaktır.

Metin hisselerini satmayı niyeti öngörmektedir. Bu özellik barındıran satmak gerekiyordu hangi bölümünün mutlaka kontrol edin. taksitle satış şartları, ister açıklamasına Konusu mümkündür. Çok önemli bir nokta - fiyatı. Bu satıcının kendisine elden çıkarmaya niyetli olan kişilerle gerçekçi ve orantılı olmalıdır. üçüncü bir tarafın yabancılaşma az ya da çok bir fiyata yapılacaktır, işlem geçersiz olabilir.

Bir daire ya da başka özelliğinde bir hissenin satışından örnek duyuru başka ortak sahibi bir temsilcisini alabilirsiniz.

Onun yetkileri tamamen kabul edilmelidir. Açıkça temsilcisi satış bildirim alma hakkına sahip olduğunu dile edilmelidir Böyle bir kişinin, için vekalet kontrol etmek gereklidir.

şartlar

ortak sahip olduğu hisselerin satışına ilişkin e-posta bildirimi aldığı onayını aldıktan sonra, 30 gün beklemek zorunda kalacak. Bu dönemden sonra ise ortak sahipleri güvenle payını doğrudan yabancılaşma aşamaya devam edebilir, değil kararını bilinen yapılmış, yanıt vermedi.

Bildirim veya izin?

Çoğu zaman, insanlar bilgi verilmesi ve izin kavramını karıştırırlar. Bunun yerine hisse bildirimin satışı bir örneğini çizim üçüncü bir tarafa bir satış tutmak için izin sahiplerine başka istekte bulundu.

Bu görüş tam bir yanılgıdır. payın sahibi - tüm görevli hak ve sorumlulukları ile kendi mülkiyet tam teşekküllü müdürü. aksi takdirde Anayasa'nın tümüyle aykırıdır ya-sahipleri co olamaz satmamayı izin verin.

Rüçhan hakkı satın almayı - bu yasayla güvence altına alınmıştır ve tüm eş sahiplerinin haklarını korumayı hedefleyen, hangi sadece doğru.

Yanıltıcı varlıkların devrinden üzerinde işlemlerin kaydını gerçekleştirir organı düzeyinde çıktı. Rosreestra uzmanlar bazen sadece bir pazarlama yetkilendirme gerektiren, ancak böyle bir iddia yürürlükteki mevzuata tamamen aykırıdır ve Satıcı haklarını ihlal ediyor.

haklar sodolschikov

Satıcı ortak mülkiyet bütün sahiplerine hisse satış örnek bir bildirim göndermek rahatsız etmedi, o zaman mahkemede işlem ile mücadele etme hakkı var. işlem tarihinden itibaren bir kenara prosedürü izleyerek 3 ay Kanunu. Bu durumda, iddia davacının haklarının alıcıya transfer için bir istek anlamına gelecektir.

ortak mülkiyet hisse satışı ile ilgili tüm prosedür önemli bir belgedir - Sonuç olarak, hisselerinin satışından bir daire ihbarı unutulmamalıdır. vererek bildirimin görev İhmali yasal işlemlere yol açabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.