ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Bir gerilim regülatörü 12 volt nasıl uygulanır

için tanımlanan devreler kaynak gücü olarak işletme amplifikatörleri , genellikle birçok volt (12-15) 'de kullanılan düşük güç kaynaklarının. Bugüne kadar, en yaygın voltaj regülatörü 12 üç fazlı bir entegre birimleri kullanarak yapılandırılır. Bunların amacı, farklı bir çıkış voltajını ve elektrik akımının büyüklüğünü elde etmektir. Ana bileşenler - entegre devreler KR142EN8B yerli üretim ve ithal analoglar serisi MS78hh ve MS79hh ya da sadece 78hh ve 79hh olduğunu.

stabilizatörlerin Yerli ve yabancı türleri

Rus KR142EN8B ayrılmaz birimi (kısaltılmış adı KREN8B) oniki volt normal akım sağlayacaktır.

- pozitif çıkış akımı, ilk çift sayı (78) amacı gösterilmektedir: Aktarılan stabilize ediciler aşağıdaki belirtme yukarıda belirtilen dizi var bir tek sayı (79) - bir eksi çıkış voltajı. Elektrik akımının çıkış gücü gösteren son iki basamak (12 ya da 05). Örneğin: 7912 - BM - çip - - aynı ünite, sadece 5 volt ve bir pozitif polarite ile negatif polarite, 7805 12V voltaj regülatörü.

Genel giriş, çıkış ve: adından da anlaşılacağı gibi üç-terminal düzenleyici, üç, bir dış elektrik devresine bağlantı sağlayan çıkışı vardır. Bir güç kaynağı konut ( "kara") bağlanmak için ortak bir çıkış kullanır. giriş ve ortak terminalleri giriş voltajını ve çıkış biz "exit" sonuçlarıyla ilgili çalışma ve "ortak" olsun tedarik etmek için kullanılır.

giriş akımı maksimum izin verilebilir yük çıkış en azından 2.5 volt aştığında ise voltaj regülatörü 12 volt, durumda normal olarak çalışır. maksimum güç girişinin değeri otuz volt geçmemelidir. Ayrıca, artan giriş gerilimi 12B sabitleyici ısıtılacak başlar, elektrik kazanç temin etmektedir. Bu duruma göre, ısı alıcı kullanımı zarar görmesini önlemek için gereklidir.

Standart bir güç kaynağı elektrolitik monte edilir kondansatör akım ve 3A 50 voltluk bir ters voltaj, sigorta (0.5 A) 10.000 mikrofaradlık, diyotlar, bir tam dalga köprü doğrultucu için. Voltaj regülatörü kendisi 12 volt - 7912 ya da 7812 (KREN8B).

büyük - böyle bir makine için bir araya aygıtı kullanılarak montaj bileşikler arasındaki uzunluk düşük ve radyatör kaldırılmasını olduğu şekilde elektronik bileşenleri konumlandırılması gerekmektedir. Soğutma için, yeterli yüzey alanı, ya da metal plakanın bir standart yivli radyatör almak en iyisidir.

uygulama kaynakları, voltaj regülatörü 12 volt içerir otomotiv taşıtlar için cihazlar dahil olmak üzere TTL entegre mantık devreleri, kullanımı ile gerçekleştirilen cihaz ve blokları farklı tiplerde güç kaynağı için kullanımlarını sağlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.