Haber ve ToplumGazetecilik

Çıktı nedir? tanım

kitaplarda Çıkış ve medya pasaport gibi aynı rolü yerine getirmek. Bu bağlı yönelik bir reklamın etkinliğini hesaplamak, baskıdan kopyalarını görmek ve - Onların sayesinde okuyucu işin kısa içerik ve reklamveren bulabilirsiniz.

Çıktı nedir?

kavramının tanımını göz önünde bulundurun. Standarda göre, çıkış - yayın karakterize ve yayınlar kullanıcıları, bibliyografik işleme ve istatistik bilgilendirme hedefleyen bir bilgi kümesi. Onların varlığı yasama düzeyinde zorunlu ve düzenlenmiş olduğunu. verisidir ve hangi bilgilerin kompleksi dahil edilmelidir Bilgi, "kitle iletişim Üzerine" RF Kanunu 27. maddesini ve Rus Kitap Odası tarafından geliştirilen bir belgeyi başlıklı bilgi, kütüphanecilik ve yayıncılık üzerine standartların "Sistem içeriyor ".

İhlal çıkış veri yayınlama sistemi cezası idari sorumluluğu neden olur. Ve ayrıca yasal düzenlemelere uymayan yayınların toplatılması gerektirir.

yayıncılık en önemli yönlerinden biri - kayıt bilgileri kuralları yeterince büyük değerdir "çıkışı" kategorisinde, dahil.

Damga radyo ve televizyon

"Kitle iletişim Açık" yasa oldukça geniş. Radyo ve televizyon programlarının çıkışı ne olduğu hakkında bilgi bulmak mümkündür. Yayıncılar zorunlu olarak bu bilgileri rapor gerekmektedir. Onların standart çıktı - resmi adı, çağrı işareti, logo veya amblem.

radyo istasyonu veya TV kanalı hakkında bilgi Duyuru yasaya göre, günde yer en az dört defa almalıdır. Ancak bu firmaların çoğu daha sık hava diyorlar. Sonuçta, isim ve logosu - bu reklam ve örgütün kurumsal kimliğinin önemli bir niteliktir.

Yayınlanan yeni programın, her birinin adını ilan etmek de gereklidir.

Nedeniyle televizyon günümüzde önemli bir nüfusun tüm kesimleri üzerindeki etkisini, hem de hesaba bazı programların içeriğine alarak sahip olması nedeniyle, Medya, dağıtım ve görüntülemeye bir sınırlama vardır, bu gibi işaretlenmiş olmalıdır.

adını, hava, soyadını ve Yayın Kurulu harflerine sürümünün tarihi: Yayınlanan programların kopyaları çıktı verilerini içermelidir. Ayrıca, dolaşım, editoryal ofis, fiyat veya ücretsiz dağıtım mevcudiyetine bilgiler.

Damga süreli

medyanın önemli özelliği, onun serbest bırakılması düzenliliği olduğunu. Ancak, çoğu zaman bu bilgiyi göstermek için kelimelerde gözardı edilir. Bazen karıştı yıl ve yıl için bir üs ve ilk sayısının yayınlandığı yayın tarihinden yayın tarihi.

Bunun yanı sıra, çıkış (gazeteler hariç) dergilere ilişkin - şudur:

1. Başlık genelde medya ve güncel sürümü.

2. Kuruluş yayıncı belirtme.

3. Başlık Yayın türü, frekansı, çıkış özellikleri.

Takım sürümüne 4. bilgiler.

5. Numaralandırma.

6. Yasal bilgiler (isim, kurucusu, baş editörü; sayı ve sürüm tarihi,) gazeteler için (baskıya girerken zaman sorunu; sirkülasyon; Dizin; edition adreslerini, baskı ve yayıncılık, fiyat, ya da "Free fiyat" / "Ücretsiz" işaretlemek; medya içeriği çocuk seyirci zarar verebilecek varsa) bilgi ürünlerini işaretlemek.

7. Bitirme bilgileri.

8. Sınıflandırma kodlar.

9. Barkod.

10. uluslararası seri numarası.

11. Telif Hakkı.

Hafta sonu gazeteleri kendi özel veri yapısı vardır:

1. Adı.

2. Podzagolovochnaya bilgileri (yayıncı, sıklık, vakıf, uygulamalar ve paralel yabancı dil sürümleri tarihi).

3. Yayın yayınlandı.

4. Numaralandırma.

5. Bitirme verileri.

Yayın kurulu kompozisyonuna 6. bilgiler.

kitaplarda Colophon

Şüphesiz her ders kitapları ya da roman elinde tuttu. Ve kitaplarda çıkış verileri, herkes en az bir kez kütüphane hizmetlerini kullanan kim bilir budur. Bunların varlığı, büyük ölçüde gerekli literatürde araştırılmasını kolaylaştırmaktadır ve yayınlar işleminin etkili teşvik eder.

Damga kitap içeriği aşağıdaki gibi olmalıdır:

1. İsim (temel, paralel, alternatif).

2. Yazar hakkında bilgi ve kitabın yayına katkıda bulunanlara.

3. Nadzagolovochnye veriler (dahil edildiği yayın dizi üreten organizasyonu, adı).

4. Sınıflandırma kodlar.

5. Podzagolovochnye verileri.

6. Telif Hakkı.

7. deşarj verileri (devlet kaydı yayıncı hakkında bilgi, baskı vb. D.).

8. Özet.

9. Standart uluslararası numaralar.

10. katalog kart düzeni.

belirli bir ülkenin topraklarında tüm kitaplar devlet dilde bir özet ve kaynakça verilerini içermelidir. istisna yurtdışında yayılması amaçlayan dil sürümleri vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.