Ev ve AileBayram

Bir elma Günde - çıkmasının tarihi ve senaryo matine

Belki birçok Cadılar Bayramı, Anneler Günü, St. Günü duymuş Uzun İngiltere'de değil, aynı zamanda çok kendi sınırları dışında sadece kutlanmaktadır Valentine,. Ancak, herkes hakkında böyle ilginç ve "lezzetli" tatil, İngiltere'de 21 Ekim tarihinde her yıl kutlanmaktadır elma, Günü'nü bilir.

oluşma tarihi

Hatta eski zamanlarda, ada Albion ait Romalılar ilk elma ağaçları getirildi. Ve sonra aktif bu kültürü ve yeni çeşitleri yetiştirmek başladı. oldukça zor Şimdi güzel çiçeklenme elma ve diğeri olmadan Britanya'yı hayal etmek meyve ağaçları.

Ancak, Avrupa Birliğinin oluşumu Avrupa ülkelerinin tarım ürünleri için İngilizce pazarını açtı ve yerel elma talebi hızla düştü. British hayır kurumu «Common Ground» girişimiyle daha sonra 1990 yılında İngiltere'de elmanın günü organize etmek ilk kez oldu. Ve tatil "elma" adı, amacı olmasına rağmen - tüm yerli ürünler bahçe tarımının desteği. Meyve kendisi dünyanın bakış açısı ve kişinin bağımsız kaderini (İncil Eve ve "yasak meyveyi") etkilemek mümkün olduğunu ispat çeşitliliğinin sembolü haline geldi.

Nasıl İngiltere'de elmanın Günü'nü kutlamak için?

Her yıl tematik önyargı elma ve adil unsurları ile halk festivalleri düzenleniyor. Belki de bu yılda sadece bir gün olduğunda sadece vatandaşlar değil, aynı zamanda Albion 1.200 'den fazla farklı tadı için eşsiz bir fırsat olan herhangi bir konuk için elma, çeşitleri mağazalarda satın alınamaz çoğu.

Ayrıca elma bayram günüdür, herkes kendi bahçesinde veya yerel alan üzerinde onları büyümeye nadir çeşitlerinin fide satın alabilirsiniz. Acemi amatör bahçıvanlar uzmanlar yablonevodov lider gelen karşılıklı çıkar konular hakkında danışma tamamen özgür mümkün olacak.

Elma Gününde büyük panayır festival yerine mutfak becerilerini göstermek isteyen şefler çekiyor. Ve sonra turist bir fırsat sıcak hem de soğuk elma onlarca, gelen çeşitli yemekler denemek için. Özellikle şanslı o zaman bile dostlarınızı şaşırtacak ilginç tarifler, bir çift ele alabilirsiniz. Ayrıca çeşitli ilginç yarışmalara katılabilir: elma veya temizlik elma üzerinde okçuluk (soyma maksimum uzunluğuna arıtıldı).

Dünya elma gün

resmen bu tatil İngiliz Crown deneklerden alınan ancak "yablokomaniyu" yok rağmen başarıyla Amerika Birleşik Devletleri'nin sakinlerini aldı. Sadece onlar 20 Şubat elma Günü kutluyoruz.

Rusya Federasyonu olarak, Ukrayna ve diğer Slav ülkesi yıllık bir İngiliz tatil oldukça anımsatır Hasat Günü, kutluyorum. Bu günde tarımsal ürünleri satın ve eğlenceli yarışmalara katılmak için çok avantajlı olabilir fuarı organize etmeye karar verdi.

bir elma Günde - Okul-okul öncesi kurumlar için bir komut dosyası

Bu teatral evreleme amacı: elma Günü dünya çapında kutlama çocuklara bilgi verir, grup dersleri ilgi aşılamak, iyi mizah ve neşe bir atmosfer yaratır.

Olayların akışı: neşeli bir melodi soytarı maydanoz (- Hedef kitle birkaç yaş büyük çocuklar ise iyi) çalıştırır. Müzik yavaş yavaş kesilir.

maydanoz:

Ding dong-dong! Ding dong-dong!

Ne kadar güzel her yerinde!

Çocuklar, sadece sınıf!

Şakalar, sizin için oyunları!

bulmaca-ka Tahmin

Bu tatlı otgadka.

"Ben" başında, sonunda "o",

Ve bir ağaca asılı.

o çocuklar ne?

Şimdi Kaçınız cevap?

(Çocuk ki: "Apple").

maydanoz:

Aferin, kız,

Eh çocuklar yapılır.

Ve bir araya gelelim

Çağrı elma!

(Çocuklar ismi "! Elmalar Elmalar" kostümleri elma iki çocuk tükendi).

1 elma:

Biz elma ağacının üzerinde asılı

Ve güneş tan,

tatlı suyu ile dolu,

Ah, şöhret başarısız!

2 elma:

Bunlar, dünyadaki her şeyi hepimizi seviyor:

ebeveynler ve çocuklar de.

Sadece sonbahar porog- içinde

sepette dalları ile biz dörtnala!

1 elma:

Biz, bir dal üzerinde birlikte seslendirdi

Ve şimdi onların bacaklarını uzatmak gerekir,

çevrede olmak fazla

Ve birbirlerine gülümse.

(Bütün çocuklar bir daire içinde durmak).

2 elma:

Eğer esnemek yok tarafta,

Ve bizim için tekrarlayın.

Sizinle bir elma ağacı dikmek Will -

Annem için Vintage Gözyaşı!

(Maydanoz "elma ağacı büyütün" eğlence egzersizleri tutar)

maydanoz:

sensin edelim ve ben şimdi büyük ve güzel bir elma ağacı büyüyecekler!

Bizim elma ağacı 1. ne kadar yüksek? Göster! (Bütün çocuklar yukarı doğru çekin).

2. elma ağaçları o toprağa ekilen gereken sadece bu tohumlardan yetiştirilen olabilir! (Tüm bodur birkaç kez).

3. Bu harika! Şimdi su için kuyu gitmek gerekir! (Tüm bir daire içinde dansa).

4. su almak için artık iyi kapısı bükmek için gerekli olduğunu! (Dairesel hareket sağ ve sonra sol elini olun).

5. Şimdi bizim elma ağacı dökmek gerekiyor! (Ileri gövdesini yapın).

6. Eh, bizim ilk ağacı (tüm otur) küçük-küçük, ama şimdi daha yüksek ve daha yüksek büyüyor! (Yavaş yavaş ayağa ve kolları streç).

7. Bizim elma ağacı öylesine artmıştı. rüzgar esiyor, ama sonu yok! (Sağ ve sol Sway).

8. Son olarak, çabalarımız haklı edildi ve elma bahçemizde olgunlaşmış. en dallar onları boşa çıkarmak Yüksek atlama olsun! (Atlama).

Maydanoz: sen ne yapılır! Böyle şanlı yardımcıları büyümek! Herkes çalışmanız için lezzetli bir ödülü hak ediyor! (O elma bir çanta alır ve her çocuk verir).

Bu ücretin sonra da bir elma diğer ülkelerde günde işareti, elma ve diğer meyve ve sebzelerin fayda bahsetmek söyleyebiliriz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.