Spor ve SağlıkEkipman

Olimpiyat Stadı "Fischt" adını veren dağ fonunda harika görünüyor

Oyun Beyaz 2014 için Soçi'de inşa edilen Olimpiyat Stadı "Fischt" Adler Parkı'nda yer almaktadır. o açılış törenine yapılacaktır O. Üstelik Bandy Uluslararası Federasyonu'nun Rus ve İsveçli erkek ve kadın takımları arasında stadyum sergi maçların arenada yürütmek için karar verdi. Bu amaçla, Hollandalı sadece birkaç saat sıradan bir çim çim olarak arena genelinde dışarı atılırsa, özel buz satın alınacak.

konum

Olimpiyat Stadı "Fischt" 2867 metre üst kısmında aynı adı taşıyan Kafkas sıradağlarının batısında bulunan böyle orijinal bir ad almış, hemen dikkat çekti. "Sedoglavy" veya "beyaz kafa" olarak tercüme Adıge kelimeyle. dağ kendisi üst, köpüklü kar kap onun buzulların ünlüdür ve orijinal için prototip haline gelen mimari projesi Olimpiyat stadyumu "Fischt" inşa edildiği. mezarlık - Daha önce burası Eski Mü'minlerin bir yerleşim ve ertesi oldu. Şimdi işte o görkemli "Fischt" (stadyum) yayılır. defin hiçbir master planı yoktur hangi Soçi, tamamen yeniden inşa ve restore edilmiştir. Eski Müminlerin bir mezarlık, onun kırmızı ekranlar gizleme, tutmaya karar verildi. Ve şimdi kalbinde yer almaktadır Olimpiyat Parkı, sadece yukarıda görüldüğü.

dizayn

Başlangıçta stadyum prototip çok benzer "Fischt" fotoğraf - dağın tepesinde, Faberge tarafından bir paskalya yumurtası olarak inşa edilecek. Ancak bu proje onaylanmadı. Şimdi stadyum taraflarında iki kapalı saydam polikarbonat malzeme tribün ve iki küçük açık - ucundan. Yer "Fisht" yanı sıra yüksekliği kitleye Büyük Kafkas muhteşem seyretmenin keyfini fırsatı vermek zorunda kaldı. Bu görünüşte oldukça güzel ve etkileyici olsa görünüyordu ama Olimpiyat Soçi'de Oyunları yana - kış ve konfor seyirci şeyin, biz değişti yukarıdaki projeyi konur. Ve şimdi çatıda açık alan Oyun Beyaz süresince geçici çatı ile örtülmüştür. Gerekirse kaldırılamaz böylece Ancak, kapak tasarımı yapılır. Genellikle, Bileşiminde Olimpiyat Stadı "Fischt" Rusya için kesinlikle eşsizdir. O bir rocky cliff anımsatan şeklinde, bu yüzden çok uyumlu gri saçlı Büyük Kafkasların ile Imereti etekleri panorama açılmasını katılır edilir.

teknik özellikleri

Olimpiyat Stadı "Fischt" kırk bin ziyaretçi için tasarlanmıştır. Avustralya Lavelle yöneten şirket - Genel yüklenici "Engeocom" dir. Birçok önemli spor arenalarda yazarı. stadyum, tasarım ve inşaat bütün aşamalarında, maksimum dikkat seyirci için mutlak güvenliğe ödenmiştir. yardım ve Paralimpik Komitesi bir sürü vardı, bu alanda konfor sağlayan ve engelliler için aktif bir görev aldı. Ve şimdi, uzmanlara göre, "Fischt" dünyanın en güvenli stadyum. Etkileyici, yüksekliği - yetmiş metre. 2014 yılı sonunda, Beyaz Soçi Oyunları'nın yıl, Rus milli futbol takımının oyunları için arenaya yeniden sınıflandırılır. Buna ek olarak, gösterileri ve diğer eğlence etkinlikleri, beş bin kapasiteli stadyumun bir artış düzenlemek bekleniyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.