Sanat ve EğlenceSanat

Boyama nedir ve bugün neden ihtiyaç duyulmaktadır?

Peki resim nedir? Bu basit sorunun cevabını herkes biliyor gibi görünüyor, ancak cevabı formüle edebilen herkes değil. Sonuçta, herhangi birinin bu fenomenin diğer konseptinden farklı olan kendine ait birisi vardır.

Pragmatürüne hangi tablo olduğunu sorarsanız, bunun büyük olasılıkla bunun çeşitli renklendirme ajanları yardımıyla çevredeki gerçeğin üremesi olduğunu söyleyecektir. Yani, bu eylemdeki pratik bir kişi için, öncelikle, açıkça hazırlanmış çizgileri ve bir zamanlar teknoloji tarafından hakim olunan anlayış, zanaatkâr "şaheserler" i yaratır. Uzmanlar, dekoratif imajın "alt stili" olarak her zaman böyle yaratımlara atıfta bulunurlar.

Tarihçi, "resim nedir?" Sorusuna cevaben, bunun tarihin şafak vakti tarafından ortaya çıkarılan en önemli eski sanatlardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Ve eğer ilk ilkel insanlar taş, ahşap ya da bronzlaştırdılarsa, daha sonra eski Mısır günlerinde düşünce ve hisleri tasvir etmeye başladılar. Sonra resimde sembolizm vardı - mecazi bir fenomen veya nesne gösterme sanatı.

Sanatçı, şeylerin özünü ustalıkla hissedebilen ve anlayan diğer insanlar gibi "resim nedir?" Sorusuna cevap verecek; gerçek dünyanın özel bir vizyonunu taşıyan ve etrafındaki insanların duygularını etkileyebilecek bir sanat olduğuna cevap vereceğim. Bunu yapmak için, özel bir yeteneğe, kıvılcıma, esinlenmeye, farklı şeylerle ilgili bir görüşe ihtiyacınız vardır - farklı olarak, en önemlisi, birisinin sanatçı olabildiğini ve birisinin olmadığı anlamına gelebilir. Uzun ve zor öğrenilip çalışılsa bile, en iyi ihtimalle basit tek renkli resimleri damgalamak mümkün olacaktır. Ve hiçbir şey yapılamaz, yetenek farklı şekillerde ölçülür ve her zaman olduğu gibi. Her yüzyılda büyük ustalar doğdu ve öldüler ve çoğu kez tuvallerinin ölümünden sonra tüm dünyaya tanıtıldı.

Resmin rönesansı Rönesanstı; bu da, dünyaya Titian, Botticelli, Masaccio, Rembrandt, Vermeer ve daha pek çok büyük ustayı verdi. Zaman geçtikten sonra, eleştirmenler sık sık sanat "çürüme ve kötü tat" ile teşhis koydu. Bununla birlikte, yıllar geçti ve Matisse, Renoir, Picasso, Aivazovsky ve bir takipçi lejyonu gibi bir podyuma yeni sanatçılar kuruldu.

Güzel sanatlar yaşıyor ve şimdi, örneğin, modern yağlı boya , John Marcose, Robert Zeller, Jerry Winx'in tuvalleri ile temsil edilmektedir. Belki 150-200 yıllar sonra resimlerinin çılgınca bir bedel karşılığında müzayede yapılacak ve Rönesans'taki Hollandalı ve İspanyol ustaları gibi takipçileri olacaklar. Modern Rusya resminin Anton Semenov, Georgy Dmitriev, Balaksin Eugene gibi isimleri de bulunuyor. Dolayısıyla ülkemizde bu sanat hala geçerli.

Neden elektronik ve her çeşit video cihazı çağında boyaya ihtiyacımız var? Belki yakında bu sanat sona erecek mi? Bence, kitaplar gibi tiyatro, opera ve bale ölmedi. Büyük ihtimalle, resim zenginlerin yanı sıra belli sayıda uzmana da bırakılacaktır. Yani, hiçbir şey değişmeyecek, çünkü bu yüksek sanat her zaman yalnızca seçkinler ve bilenler çemberi içindir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.