SağlıkMüstahzarlar

"Saguenay": kullanım talimatları, endikasyonları, konunun türü, yorumlar

menopoza yaklaşan belirtileri, çoğu kadın ağır deneyim. menopoz psikolojik darbe bir tür olarak kabul edilir gerçeği yanında, hoş olmayan semptomlar bir dizi eşlik eder. Bunlar: kafa, yüksek tansiyon, duygusal istikrarsızlık, vb ateş basmaları hissi bu zor dönemi kolaylaştırmak amacıyla, uyuşturucu var protivoklimaktericheskie ... Bu ilaçlardan birisi bir ilaç "Saguenay" dir. Bu ilacın kullanımı ile ilgili talimatlar pakette mevcuttur. Eğer ilaç kullanımını başlamadan önce, bir jinekolog başvurmalısınız.

"Saguenay" ilacın açıklaması

"Saguenay" - beyindeki hipotalamus-hipofiz sisteminde iş gören bir hormon ilacı. ilaç tabletler ve kapsüller şeklinde boşaltılır. Aktif madde sigetin edilir (dihidrat dipotasyum mezodietilendibenzolsulfonata). Bir tablet, aktif madde, 100 mg içerir. bir selüloz, nişasta, - İlacın bir parçası olarak mevcuttur yardımcı bileşenler stearik asit. Diğer ilaçların aksine, yumurtalıklar tarafından östrojen üretimine katkıda bulunmadığı "Sagen" ile menopoz sendromu, tedavi rahatlatır.

Kadın doktorları veya endokrinolog gerekir ilacı atamak için belirtmek gerekir. Bu yan etkilere sahip olduğu için, ilacın ayrı ayrı uygulanması istenmeyen bir durumdur. Bu ilacın analogları tarafından "Remifemin", "Menosan", "Klim", "Menosur" tabletler vardır.

ilacın vücuttaki etkisi

ilaç "Saguenay" buna nasıl çalışır? ilacın kullanımı için talimatlar ilacın farmakolojik özelliklerinin ayrıntılı bir tarifini ihtiva etmektedir. Bilindiği gibi, yaş dönümü sendromun gelişmesi hormonal regülasyonu değişikliklere neden olur. Geri bildirim sağlamak endokrin sistemin normal işleyişi sorumlu yumurtalıkların ve beyin bölgeleri arasındaki mevcut için, ilaç "Saguenay" geçerlidir. İlaç hipotalamik merkezlerin üzerinde dengeleyici etkisi vardır.

verilen bir ilaç için hedef organlar rahim düz kas ve genitoüriner sistem. Bu nedenle, ne zaman vücut spazmolitik uyuşturucu etkisi yaratır. Buna ek olarak, bu uterus dolaşım böylece kupiruya karın ağrısı artırır.

hipertansiyon ve şeker hastalığı olan hastalar, tıp dikkatli "Saguenay" ile kullanılmalıdır. Manuel ilaç diğer ilaçların etkisini arttırdığını göstermektedir. Bunlardan, insülin, diüretik ve antihipertansifler arasında.

Endikasyonları ilaç

ilaç kullanımı için ana göstergesi olduğu düşünülmektedir menopoz sendromu. Bu durumun tedavisi tüm kadınlara değil gösterilmiştir. premenopozal dönem farklı şekillerde ortaya çıkabilir. Hormonal ajanlar şiddetli menopoz vakalarında sadece gereklidir. Bu nedenle, aşağıdaki durumları arasında ilaç "Saguenay" kullanımı için endikasyonlar:

 1. ateş basmaları ve terleme hissi.
 2. depresyon ve agresif durumuna eğilimi.
 3. Hafıza bozukluğu, uyku.
 4. Ödemli sendromu.
 5. Derinin Dejeneratif süreçler.

Bazen doktorlar ilacı "Saguenay" almaya önleyici bir tedbir olarak önerilir. Talimatlar, bu arada, o verilmemektedir. Nedenle tek tek meseleye yaklaşmak gerekmektedir. Şiddetli hipertansiyon ve duygusal değişkenlik menopoz önlenmesinde izin verdi. Ancak, ilaç dozu terapötik az olmalıdır.

İlaç "Saguenay": deyim

Atanan ilaç gynecologist. Bu durumda, hekim kadının durumunun dinamiklerini değerlendirmelidir. sağlık ve menopoz semptomlarının ortadan kaybolması İyileştirilmesi "Saguenay" İlacın kullanımından sonra bir hafta içinde meydana gelmelidir. ilaç kullanımı için talimatlar ilaç dozaj belirtileri premenopoz şiddetine bağlı olduğunu göstermektedir. hormonal değişiklikler şiddetli klinik tabloya tahsis 100 mg (1 tablet) neden olursa. Bir hafta sonra, kadın doktora görünüp ilaç etkisi hakkında konuşmalıyız. yan etkilere ve doz aşımı semptomlar (hipotansiyon, halsizlik) durumunda dozaj, günde 50 mg azaltıldı. Terapötik etki gözlenmez ise, ilaç iptal edip başka ilacı almak. Maksimum günlük doz - 2 tablet.

bir ilaç kıldık kadınlar genellikle ne kadar "Saguenay" merak ediyorum. İlacın fiyatı paket başına 450 ila 600 ruble arasındadır. Tedavi süresi - 1-2 ay menopoz ve tolere şiddetine bağlı olarak değişebilir.

Bazı durumlarda, tablet "Saguenay" kontrendike?

Ilacın kullanımı tümüne değil gösterildiğini hatırlanmalıdır. Hatta menopozal semptomların işaretleri olsa bazı durumlarda, ilaç "Saguenay" yasaktır. İlacın randevuya Kontrendikasyonlar şunlardır:

 1. ilacın ilk uygulamasından sonra Durumu alerjik reaksiyonlar. Hipersensitivite aktif bileşen, aynı zamanda, yardımcı (selüloz, stearik asit, nişasta) değil, sadece olabilir.
 2. Metrorrhagia - Vajinal aybaşı arasındaki kanama.
 3. Hiperlipidemi, kanın biyokimyasal analizler sonucunda keşfetti.
 4. organ yetmezliğine yol açan kronik karaciğer hastalığı.
 5. CRF ciddi derecede.

uygulanması kadınlar hipoglisemik ajanlar veya insülin, diüretikler ve anti-hipertensif ilaçlar, ilaç "Saguenay" dikkatle reçete. doz bozulması durumunda azaltmak veya tamamen hormon hapları ortadan kaldırmak.

Bazı durumlarda, devletin değişim ve gecikme âdet doruğa ve gebeliğin oluşumu için tanıklık. Bu orta yaşlı kadınları yanıltabilir. Bu nedenle, kullanımını başlamadan önce "Saguenay" ilaç gebeliğin ekarte edilmelidir. Bir bayan ilginç bir pozisyonda ise, ilaç bozdu.

ilaç yan etkileri

bir ilacın uygulanması ile istenmeyen reaksiyonlar tanımlarken "Saguenay" ilaç geri gerekir. tüm hormonal haplar olduğu gibi, ilaç ihtiyatla alınmalıdır. kullanımı sonucunda gelişebilir yan etkiler şunlardır:

 1. Alerji. Aralarında - vücut üzerinde bir döküntü görünümünü, boğulma, şişlik.
 2. Uyuşukluk.
 3. Metrorrhagia.
 4. Dispepsi belirtileri: mide ağrısı, kusma ve bulantı.
 5. Baş dönmesi.
 6. ruh hali Spontan değişir.

ilacın uzun süreli kullanımı periyodik olarak izlenmelidir. İlacın kullanımı safra kesesi ve böbrek fonksiyon bozukluklarını neden olabilir.

iyi "Saguenay" mı: ilaç aldı olanların yorum

Pek çok kadın ilacın ilk kullanımda iyileşme fark. Hemen hemen ilaç "Saguenay" etkinliğine işaret ediyor. ilaç aldı edenler gelen geri bildirimler, ancak, her zaman olumlu değildir. Kadınların kısmı meydana şikayetçi incelenen karaciğer bölgesinde ağrı. Bazı nota aktivite artışı arasında enzimleri ALT ve AST kan kimyası. Karaciğer ve safra kesesi rahatsızlıkları Kadınlar, bu ilacın kullanımını tavsiye etmiyoruz. refahı kan basıncı frekans ve sıcak basmaları yoğunluğunu, normalleştirme azaltılması ve geliştirmek ile ilgili olarak, hastaların ilaca olumlu cevap verir.

Doktorlar İlaçlar demek

Ne jinekologlar "Saguenay" ilaçlar hakkında Bu tıbbi ürün hakkında Doktorlar, çoğu durumda iyi. Ancak uzmanlar kronik süreçlerin gastrointestinal sistem ve alevlenme advers reaksiyonların gelişmesine etmektedir. Bu nedenle, ilaç, tıbbi gözetim altında ve laboratuar verilerinin ışığında almamalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.