KanunYasal Uygunluk

Ben bir araba hakkını kaybeder ne yapmam gerekir?

Orada kağıt parçaları ve var - kağıdı. İlk Kayıp - Ben çöp kurtuldum, düşünmek ve ikinci ... ünlü bir sanatsal figür, derdi Nasıl "Ah, sorunsuz sorun Chagrin!" Araba kullanmak hakkını kaybeder Yani ne yapmalı? Elbette, önemli, ama sadece değil - üzgünüm.

Önemli olan - tüm tamir edilebilir olduğunu hatırlamak

Tabii ki, çok da duruma ve zamana bağlıdır. Örneğin, ne olur hakkını kaybetti, ama onları müfettiş DPS belgelerinizi kontrol sırasında eksik buldum? Tabii ki, daha da sen arabasına gitmeyecek. Artı ince.

Ama neyse ki ya maalesef hak genellikle edilir her zaman görünür cüzdan ile kaybetti. Bu nedenle, bir sürücünün genellikle kaybolur onları keşfetmeye durumu dikkate almak ve gerekli önlemleri almak zaman var.

Her şeyden önce üzülmek ve polisten yardım aramak için acele etmeyin. saçılma Bu belgeyi bırakılmış veya cüzdan veya çanta ile, diyelim ki, onu çaldı bir yerlere kimliklerini koymak veya nerede ya sadece hatırlamıyorum: olanların üç olasılık vardır.

İlk durumda, o sadece bir dostu aramak, evin içinde arama, hatırlamak için zorlanma gerektiği açıktır - Bu plastik parça bulmak için gerekli tüm tedbirleri alır. İnanmayacaksın ama çok sık, güç, zaman ve para harcama o zaman insanlar hala kayıpların bulunması, iddiaya göre kayıp belgeyi geri yükleyin.

cüzdan çalınmış ya da bir yere unutulursa

Yani zaten tam olarak kendi patronunu o kaybettiğini bilir bir ehliyet. Ne yapmalı?

Ve bu durumda, polis ile sorun bildirmek için acele etmeyin. günün en az bir çift. şey, (banka kredisi adınızı almak için, örneğin) bencil amaçları için haklarınızın kimse kutu istifade etmektir. senden mülkünüzü, onu terk edilmiş olarak bulundu kimse ödünç kimse yok.

"Bir ödül vaat ... Kayıp" bir reklam yazın yerel gazetede yerleştirin veya sadece geri haklarını alacak direklerin üzerine parçalanır ve çok yüksek bir olasılık ile.

yazma - bu işe yaramadıysa, şu anda sürücü restore edilmez, kayıp polise ifade. Ama bin kere hırsızlık ilan etmek düşünün. hatta daha fazla zaman geçirecek için. Bir adli bir vaka ise, MREO trafik polisi yürüyeceğiz davayı reddetmesini kararı ellerini almak yaklaşık iki ay önce, belirli bir süre beklemek zorunda kalacak çünkü.

Evet, her zaman toplu taşıma araçları veya taksi ile gidecek. Için, ve ne yapmalı? Eğer hakkını kaybederseniz - direksiyonda ben alma fırsatını kaybetti. hırsızlık soruşturma varken bile geçici lisans, sen yandan olmayacaktır.

Saklanan gerekli belgeler

MREO trafik polisi veya MOTOTRER içinde kaçan önce, gerekli belgeleri hazırlamak. Bunlar:

 • Beyanı. onun Eğer yerinde doldurabilir. Önerileri ve biraz para maliyeti, böylece akılda tutacak uygulamayı tamamlanmasında yardım.
 • Pasaport, varsa. Ne yazık ki, çoğu zaman pasaport aynı yerde ve haklarında yer almaktadır olur. Sonra, kayıt yetkilisine gitmeden önce uygun alt bölümü FMS geçici sertifika almak için. Bir memurun sertifikası varsa Veya, yanınıza alın. Bunun için lütfen ikamet kayıt gerçeğini teyit Form №7 üzerinde bir sertifika gerektirir.
 • Güncel tıbbi belgesi. Ayrıca bir kopyasını oluşturun. noter tarafından onaylı gerekli değildir.
 • Belge kayıp ve çalıntı değilse, cezai davanın düşürülmesine yönelik bir kararın kayboluşu hakkında açıklama.
 • Ve tabii ki, devlet ücreti ödemek ve bunu yaptık doğrulayan bir makbuz ile almak zorunda kalacaktır. Birçok MREO ve MOTOTRER olarak ücret ödeme terminali yerinde olabilir öderler.
 • Hala bir kez sürüş okulda öğrenilen bir sertifikanız varsa, o zaman her ihtimale ve içindeki alır.

Birkaç ipucu

Kaybolur haklarını ne yapacağını görünüyor - açıktır. Ve burada yapmak değil ne:

 • Yeni bir sürücü belgesi için gitmek (veya daha doğru söyleme -
  Bir sürücü olarak arabasına bir kopya) için. Için yanlış anlama ve para cezasına çekti.
 • önceki kurallar trafik ihlalleri için seçtiyseniz, yinelenen bir ehliyet almak için çalışmayın.
 • Unutmayın lütfen, bu geçerli yeni aldıktan sonra eski kimliğinizi (hala bulursanız)! Ona trafik polisi müfettiş durdurursanız, ince yukarı 15 bin ruble olabilir. Artı araba ve de ödemek zorunda kalacak olan otomobil kiloluk tutuklama.

Ne 2014 yılında değişti?

1 Nisan bu yıl itibaren ehliyet bazı değişikliklere uğramıştır. Eski itibaren onlar aracın yeni kategoriler ve alt kategoriler hakkında bilgi kullanılabilirliği farklılık gösterir. Bu mutasyona uğramış olumsuz lisans ile bağlantılı olarak.

Bu kütle ve zorunlu alışverişini açıklanmadı. Eğer kursu geçtikten sonra ilk ehliyet alırsanız, zaten yeni bir modeldir alacak. Ya da sertifikanın geçerlilik süresi dolmadan veya bu belgenin kaybolması veya çalınması durumunda, yeni bir süre için değiştirilebilir.

Biz 2014 yılında sorusuna "kayıp hakları, nasıl kurtarmak için" yanıt olarak herhangi bir düzenleme yapılmadığını yapılan söyleyebiliriz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.