FormasyonDiller

Bellissimo - Bu kelimenin ne?

Bugün, neredeyse hepimiz duymuş ya yaptığı konuşmada kelime "Bellissimo" kullanmışlardır. Bu zaten Rusça anadili için ortak bir şeydir. Ama ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Nerede bizim ana dilinde bu kelime mi? Onu karşılayabilir Nerede? Bu soruların cevapları bu küçük makalesinde bulunabilir.

Nerede kelimeyi bulabilirsiniz

İlgilendiğiniz Leksikal birimi, müzik, tiyatro, reklam sanatta bulunur.

"Bellissimo" - ziyaretçi İtalyan mutfağına davranılır restoranın, adıdır. kokulu tadı ve İtalyan restoranı misafirler sulu et bağırmak zorunda: "Madonna Mia! Bellissimo! Perfetto! "Onlar şefin maharetlerini övdü tahmin etmek kolaydır!

Ve şimdi soruyorum: "Nerede bu sözcük müzik nedir?". XX yüzyıl 70-80-ler melodiler İtalyan sanatçı şarkılarında onlar mutluluk hakkında şarkı. Adriano Celentano, Toto Cutugno ve sahneden İtalyan pop müziğinin diğer yıldız anlattı "Bellissimo" - İtalyanca bir kelime.

tiyatro hayranları sanat edecek iddia ve "Bellissimo" performans sonunda sanatçıları bağırmak kanıtlamak. Bu çığlıkları - seyirciden iyi takdir. sanatçılar Yani, opera şarkıcıları ve dansçılar performansları "üstte" olduğunu anlıyoruz. seyirci alkışladı ve "Bravo bağırdı Ve gerçekten de, opera ve bale tiyatrosu görülebilir! Bravo! Bellissimo!".

Dünya genelinde bu kelime ile restoranlar, kulüpler, giyim ve ayakkabı mağazaları belirtileri, güzellik salonları vardır. sözel birimlerinin İtalyan köklerini çözmek edelim.

Kelimenin Kelime

Bizim makalelerin dilsel bileşenine açın. Daha önce de gerçekten yukarıda belirtilen, "Bellissimo" - İtalyanca Rus dili haline gelmiştir bir kelime. vatan toprağı üzerinde, "güzel" anlamına kelime belle gelmektedir. biz sözcük ilgilenen Fakat, aynı zamanda "Bellissimo" İtalyan yollarla çevrilmiş bir eki vardır:

  • güzel;
  • lüks;
  • Güzel ve böyle devam eder.

eşanlamlılar

Biz, seni bilmek zorunda "Bellissimo" diye - güzellikte bir derecesini gösterir bir sıfat. Bu nedenle, biz bunun için eş anlamlılarını almak zor olmayacaktır. Çoğu zaman çeviride o "harika" "güzel", "mükemmel", "harika", "inanılmaz", "sevimli", "mutlak" ve benzeri sıfatlar ile değiştirilir.

sonsöz

Bizim anadil benzersiz ve ödünç kelimeler açısından zengindir. Bizim dilde Fransızca ve Almanca Latince, Eski Yunanca, Türk, kelimeler var olmasına rağmen, biz İtalyan dili de iz bıraktı olduğunu size eminiz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.