FormasyonDiller

Rus dilinde durum: türleri ve değer

o bağlayıcı ve tamamlayıcı olarak Faktör, Rus dili önemli bir rol oynar bir cümlenin parçası. Koşullar özellikler "" ve rafine ve çeşitli aşamaların ya da özelliklerin tamamlayabilir.

Durum: Rus ve yabancı diller.

Yani, nasıl bir yer cümlede koşullar tarafından işgal edilmiş? Herkes ikincil üyeleri olduğunu bilir. Görevleri şey açıklamak, ya da sadece bağlama bazı açıklamasını vermektir. İngilizce dilinde durum aynı rolü oynar, ama bir fark vardır: Rus dilinde, teklifin bu terimler gibi erken teklifin başka bir yerinde olduğu gibi, sadece İngilizce özne ve yüklem sonra olabilir. ifade inşaatı Böyle sıkı bir şekilde çevirmek için bazen zordur. Rus dilinde durum yalnızca zorlanmadan deşarj öğrenmek değil, aynı zamanda türünü tespit edemez bilerek kendi yapıya sahip bileşik cümle. Yani burada her kategoride hakkında bilgi sağlayacaktır.

Rus dilinde durum 8 bittir. Tüm bu bit o ezbere bilmek gereklidir. İlk kategori - yeri koşullar: onlar (, nerede, nasıl??) bir şey alanını gösterir veya bulmak sorulara cevap. Karanlık sabah, ( "burada" - bir durum) - Örneğin, rüzgar güneyden (a durum "güney") esen edildi. İkinci kategori - "geçici": Böyle durumlar açıklamak ve geçici boşluk açıklık (/ ne kadar?). O şafak gelen alacakaranlık çalıştı (o uzun olarak çalıştı - güneşin doğuşundan batışına kadar) - Örneğin, dün (? "Dün") yağmur oldu. Üçüncü kategori - nedenlerden şartlar: daha sık, bu küçük eylemler soruyu neden cevap vermiyor daha? Sabah çiğ (- sebebiyle sabah çiy için o nedense ıslaktı) çünkü Örneğin, ıslaktı. cümlenin Dördüncü sınıf ikincil zarf - aksiyon / derecesi bir kurs. Burada? / Ne ölçüde / derecesi gibi soruları cevaplamak için kelimelerdir? (Zaman geçtikçe - Çok hızlı), çok hızlı geçti zaman - Örneğin, biraz üzgün (biraz Ne ölçüde üzücüydü) hissetti.

Beşinci kategori - karşılaştırmalı koşullara bağlıdır. Tahmin edeceğiniz gibi, burada tüm sorunları karşılaştırmak için kullanılacaktır - nasıl? derginin kapağına geldi gibi Örneğin, o, yakışıklıydı. Altıncı kategori - atama durumlar. Bu tip genellikle okulda büyük sorunlara neden, ama endişelenecek bir şey yok. İmtiyaz - bir sorudur "buna rağmen?". Örneğin, sokak (- Dünkü kar fırtınası sokak buna rağmen sıcaktı) dünkü blizzard'ın rağmen çok sıcaktı. Yedinci seviye - gol. Hedef sorunları ile Rus dilinde koşullar slozhnouznavaemyh deşarjların biridir. Örneğin, ben zamanlama öğrenmek için birinci kata indik (İndim neden - Takvim kontrol) - koşulu .Posledny seviyesi. Soru: Hangi şartlar altında? Örneğin, saf bir yağmur yokluğunda sokakta (dışarıda saf hangi şartlar altında - yağmur varsa).

Rus dilinde durum bizim konuşma daha canlı ve doygun olmasına yardımcı olur. Nedenle bir cümlede kelime uzlaştırmak için bilmek gereklidir. Yani deşarjlar şartlarını bildiğini gereken bu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.