SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Uçuk. Tedavi ve korunma

Herpes - küçük kabarcıklar şeklinde kendini gösterir bulaşıcı bir hastalıktır. Hastalık dudaklarda ve cinsel organına ağırlıklı lokalize, ancak vücudun diğer bölgelerinde oluşabilir. Ne yazık ki, etkileyen bir pis uçuk tedavisi sadece semptomları tamamen imkansız iyileşir.

ilaç

O, o beden imkansız tamamen virüs çekilme, ama kaşıntı ortadan kaldırmak için tekrar kolayca yeterince yanan ve kırmızı kabarcıklar değer. Bu amaçla, yerel merhem ve kremler ve haplar için. Herpes ilk geçtiği ecza dolabında her zaman olmalıdır sonra Bununla birlikte, uzun kullanımını gerektirmez. Tipik olarak, belirtiler aniden ortaya ve er tedavi er bitecek başlar.

Eğer uçuk varsa? ilaç "Zovirax®", "FAMVIR" ve diğerleri gibi, etkili, örneğin merhemler olacaktır. Bu ilaçların sadece semptomları ortadan kaldırmamaktadır, ama aynı zamanda nükslerin sayısını azaltmak için.

Halk tedavi

Geleneksel ilaçlar, uyuşturucu gibi, etkilidir. Tek fark - semptomlar tamamen ortadan kalkacaktır sonra zaman. Tipik olarak, ilaç yavaş yavaş döküntü azaltarak hemen etkilidir. Halk tedavi bundan sonra herpes geçer, birkaç gün boyunca yürütülen değildir. şöyle Ana tedavi çekebilir:

  • Belirtiler kayboluncaya kadar Bubbles gün valokordin başına en az üç kez yağlanmalıdır, tedavi birkaç gün boyunca devam edilmelidir;

  • Bu bir pamuklu çubukla iltihaplı bölgelere uygulanması gereken hastalık Kulak kiri, başında çok iyidir. Herpes birinci aşamada ise, iki gün tedaviden sonra bunun döküntü şekilde üzerinde olacak;

  • Kalanchoe suyu günde sürece tamamen değil geri aşağı, yaklaşık üç gün boyunca bu yöntemi kullanarak alır herpes tedavisi birkaç kez uygulanmalıdır;

  • herpes virüsü bastırılması ahududu dallarında bulunan polifenolik bileşikleri kullanabilir. şifalı merhem hazırlanması birkaç dalları kesmek gerekir için, onlarla iyi durulayın ve çiğnemek. Daha sonra elde edilen lapası düzenli etkilenen alanlar yağlamak;

  • dudaklarda herpes simpleks attı eğer, tedavi iltihap bölgesine uygulanan ezilmiş sarımsak yardımıyla yapılabilir.

Herpes önlenmesi

Herpes virüsü her kişi yaşıyor. içinde bulunduğu belirli bir süre kadar pasif formu yeniden gösteriyor etmez. Birçok hastalık başlamaz ve ve bazı düzenli rahatsızlık ve çirkin izleri muzdarip. Virüs aniden aktif hale nedenleri, daha sonra kişi ömrünün sonuna kadar bırakmaz, bilim adamları tam olarak anlaşılamamıştır. tam olarak bir şey bilin: Eğer herpes önleyici bakım hastalığı yürütmek ve pasif formda kalırsa.

En önemli önleyici tedbir bağışıklığı korumaktır. Sadece virüsün zayıflaması yaşam hakkını kazanır zaman. Ayrıca onun soğuk algınlığı, hipotermi ve inflamatuar süreçlerin gelişimine katkıda bulunur. Amacıyla sadece belirtileri ortadan kaldırır herpes tedavisi başlamamış, onların sağlık düzgün ve tam beslenen bakmak gerekir. Kuvvetle dudaklarında hastalığı kişilerle öpmek tavsiye edilmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.