SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Safra Kusma: nedenleri arasında

Bugün insanlığın en belki tanıdık bir çok tatsız fenomenin bahsediyor. Bu kusma safra. Bu arzu nedenleri, bulaşıcı niteliğindeki gibi hastalıklar, ve sindirim sisteminin kronik patolojiler sayıda bağlı olabilir. en ayrıntılı olarak inceleyelim.

Neden safra kusma olup orada: Bu hazımsızlık nedenleri

Kural olarak, herhangi bir kereden fazla tekrarlanan kusma safra yabancı maddelerin sökülmüş kitleler eğilimi belirir. Bu mide boştur ve dürtü zorla aşağıdaki safra dışarı sıçrama gerçeği kaynaklanmaktadır. Bu arada, ağız içinde karakteristik sarı veya yeşilimsi renk ve acılık belirmesiyle tanımak kolaydır.

Bu yalan fenomen ve zehirlenme ve çeşitli mide-bağırsak hastalıkları ve endokrin sistem bozuklukları, ve merkezi sinir sistemi patolojisi (tümörler, göre beyin sarsıntısı, hipertansif krizler, vs.). Belirli depo sinir sistemi ile insanlarda bile önemsiz korku benzer bir tepkiyi üretebilir.

safra kusma neden - bu alarm çalması için bir fırsattır ?

Bildiğiniz gibi zaman benzer semptomlar, uyarı olmalıdır. Hastanın çok vücudun şiddetli zehirlenmesine yol açan "buzlu", uzak yapılmasını, örneğin, bu sinyal verebilir. Kronik alkol tüketiminde diğer şeyler ve midenin tahriş arasında yer oluşur kusma neden safra. Bu kurtulun sadece birikmiş zehirler ve zehirli maddelerin vücut temizlemek yardımcı olacak bir damla yatarken yapılabilir.

Biz anneler böyle kusma - toksisitesi bir işareti, aynı zamanda bildiğimiz gibi, oldukça sık hamilelik ile artabilmektedir, "öfkeli" kronik hastalıklar, bir tezahürü değil sadece.

safra Kusma. Nedenleri - Gastrointestinal hastalıklar

Böyle bir durum adezyonlar, safra kanallarında taşlar, çeşitli enflamatuar süreçlerin neden olduğu, ince bağırsağın tıkanmasına neden olabilir. Normalde, safra yağların bozulması yer almak midenin içeriğine karıştırılabilir zorundadır ve arazi ihlal bunun kusmayı kışkırtır ortaya zorlanır.

Tüm safra kesesi (safra taşı, kolesistit) sarı renkte sağ subkostal bölgede ağrı ve bazen de deri boyaması ve göz akında eşlik safra kusma semptomları ifade edilmiştir.

gıda ile ilgili aynı sarılığı boyama ve kusma, ancak, pankreas tümörleri görüntülenebilir. Bu durumda, kusma durdurulamaz ve rahatlama getirmiyor.

Peptik ülser hastalığı veya gastrointestinal sistem cerrahisi sonrası komplikasyonlar bazen midede safra aşırı birikimine neden. Bu ondan kurtulmak için doğal bir ihtiyaç yol açar ve bu gibi durumlarda vücut kusma ile yanıt verir.

O safra kusarsa ne yapmalı

Eğer safra kusma muzdarip, bu nedenleri oldukça çeşitlidir olabileceğini gördük, ama bir çıkış yolu: acilen bir doktoru görmek için. Sadece o bu fenomen ve uygun tedavi nedenini belirleyecek.

kusma durdurulamaz ise, ambulans çağırmak için gereklidir. dehidratasyonu önlemek ve aktive edilmiş karbon olasılığını kabul etmek akışkanların tıbbi içecek bol gelişi kadar (bu toksinlerin temizlenmesine yardımcı olur).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.