ÇirkinlikBahçıvanlık

Evde dahlias bitki nasıl

Sonbaharda onlara hayran amacıyla harcamak gerekir ne kadar çaba, dahlia çiçek kadar güzel Tüm yetiştiriciler-fanlar biliyorum. Bazı türler sahiplerinin gururu.

nakli için hazırlık

dahlias dikim önce, erken bir dizi prosedür tutmak gerekir. Ne zaman ilk autumn frost, yumrular kazıp. Öncelikle, tüm yaprakları kesip 10 cm kök, rizom ayrılıp dikkatle adresi olmaya devam zemin sallamak dışarı çekmek gerekir. Çürük veya hastalıklı köklerin atmak ve geri kalan 20-40 dakika, potasyum permanganat çözeltisi yerine. Bundan sonra, açık havada su ve kuru kuyu altında yıkanmıştır olmalıdır.

Hisse küçük olanları içine dalya yumrular mı?

Kışın, yumru kökler daha iyi bölmek için değil. onlar çok büyümüş sürece Ayırma mümkündür. Dahlia yumrular kum ile bir kutuya yerleştirildi ve periyodik olarak onu nemlendirmek gerekmektedir. Güçlü sulama çürümeye yol açabilir. Ham kiler ise, turba, talaş, perlit depolanması için uygundur, ya da sadece "bahçıvan" bir karışımını satın alabilirsiniz. Bu dahlia yumrular, ancak diğer kök sebzeleri sadece korumaya yardımcı olur.

iniş

Nasıl dahlias Bitki? Muhtemelen, art arda ekimden önce bu soruyu sordunuz. göre, güzel çiçekler büyüyebilir gözlemleyerek çeşitli koşullar vardır. Genellikle ekili Dalialar Nisan ayında başlar. Çalışma prensibi, yani kış depolama, aynıdır potasyum permanganat çürüme, kum çıkarılması ve işlenmesi için kontrol. Şimdi gerekirse onlar farklı yönlere çekme, onlar sadece, parçalamak, yumrular bölebilirsiniz. Yaralar yeşil boya işlemek için gerekli olan, kök aldı. Ardından, yumrular filizlenmeye gerek bu güneşte koydu ve lutrasilom (beyaz olmayan dokuma kumaş) karşılamak için yeterli olacaktır. O bitki hava koşullarına bağlı olarak, kurur ya donmasına izin vermeyecektir.

tavsiye başka parça: - tüm bir kutuya konulmuş bir sabitine dahlias dikim öncesi, sen kara, kum veya turba kullanabilirsiniz. Mayıs ayının son Yatak uygun uç için. çukurları 40 cm bir depresyondur. güneş gibi Yıldızçiçeği. Bu dahlias dikim öncesi arzu edilir, geçen yıl yerine düşünün Daha iyi kullanmamaya. Onlar sadece yumrular ubyut bakteri ve mikropları tutabilir. yumru koymak, bu emilecek zaman, dur, bir çukur kaz su ile doldurun, biz uyku ve bol su gidin. çukurun üzerine haddelenmiş yer kömürü ve kum düşük bir tabaka, toprakta nem tutmaya yardımcı olacaktır.

nasıl önce dahlia bitki, biz de yumrular yer üstünde görünen veya toprak yeterli olmadığında çiçek kabul edilemez çünkü delik, yeterince büyük emin olmalıdır. Bir sonraki adım, sığır kuyruğu içeren bir çözelti kullanmaktır. Azot çok sık kullanılmamalıdır (bu yaprakların genişlemesine yol ve çiçek sayısını azaltacaktır). dikim Dalialar önce bahçıvanlar kalanı kesilir iken büyük birkaç, sapları seçin. Bu önlemler çiçekli iyileştirilmesine yardımcı olacaktır. Mutlaka ana kök kravat gerekmektedir. yarım metre büyüdü kaynaklanıyor sonra, bütün alt yaprakları koparmak için gerekli olan, bu yumrular ile hava alışverişini geliştirmek için yardımcı olacaktır. dahlia Sulama (sonbahar öncesi) kökünde bir haftadan fazla bir kez gerektirir. çalı görülen sümüklü böcek kolayca bitkinin etrafında saçılım, karabiber ile onları etkisiz Eğer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.