SağlıkMüstahzarlar

Bebekler için Dufalac

Bebekler için "Dufalac" uyuşturucu müshil için bir çare olarak kullanılır. Ek olarak, ilacın ozmotik özellikleri vardır. Bebekler için "Dufalac" bağırsaklardaki peristalsizmeyi uyarır. İlaç, kalsiyum ve fosfat tuzlarının emilimini arttırır, hacmi arttırır ve dışkıyı yumuşatır.

Bebekler için "Dufalac", müshil bir etkiye sahipken, kalın bağırsaklardaki düz kasları ve mukozayı doğrudan etkilemez. İlaç, kandaki bağırsak içine amonyak göçünü arttırarak, proksimal bölgedeki azot içeren toksik elementlerin oluşumunu azaltıp bunları sırasıyla vena kava sistemine emiyor (alttaki).

İlaç salmonella gelişimini inhibe eder (yavaşlatır). Bebekler için "Dufalac" kullanımı bağımlılık yapıcı değildir ve vitaminlerin emilimini azaltmaz.

İlaç, uygulamadan yirmi dört ila kırk sekiz saat sonra hareket etmeye başlar. Bu gecikme, ilacın gastrointestinal yol boyunca geçişi ile ilişkilidir.

İlaç, kronik kabızlık, hepatik ensefalopati, komaya ve precomaya ve gerekliyse dışkı yumuşamaya, anal veya kalın bağırsakta ameliyattan önce, postoperatif dönemde ve hemoroid için endikedir.

Bağırsak, galaktozemi, ileostomi, kolostomi, hemoroit kaynaklı rektal kanama, fruktoz veya galaktoza toleranssızlık, apandisit şüpheleri, aşırı duyarlılık gibi durumlarda tıkanıklıklarda "Dufalak" yazmayın.

Yan etki olarak, kendiliğinden geçen ilk günlerde gaz olabilir.

Doz aşımı durumunda, karında şişkinlik ve ishal olasılıkla görülür. Karaciğer ensefalopatisinin eşlik eden ishale sahip terapisi ile uzun süre geniş miktarlarda kabul edilmesi elektrolit dengesinde bozukluklara neden olur. Sonuç olarak, konvülsiyonlar, baş ağrısı, bulantı, miyalji, baş dönmesi, zayıflık, yorgunluk, aritimler oluşur. Bu durumda, alınan ilacın miktarının düzeltilmesi gereklidir.

Yenidoğana "Dufalac" nasıl verilir.

Konstipasyon ilacıyla üç yaşın altındaki hastalar beş mililitre dozda reçete edilir. Yemek sırasında günde bir kez bebekler için "Dufalac" önerilir. Bunun için, ilaç gıda ile karıştırılır.

Kural olarak, rahatlama iki gün sonra kaydedilir. Doktor tavsiyesi üzerine, orijinal reçeteyle bir etkisi olmazsa, alınan ilacın miktarı ikiye katlanabilir.

Başlangıç ve idame dozu olarak üç ila altı yaş arasında olan hastalara beş ve on mililitre önerilir. Yedi yaşından ondört yaşına kadar olan hastalar sırasıyla on beş ve on mililitredir. Yetişkin, ilk iki günde 15 ila 45 mililitre önerir. Bundan sonra, ilaç bir bakım dozunda (on ila yirmi beş mililitre) kullanılır.

Precoma ve komada hepatik "Dufalac" tedavisinde günde üç kez otuz ila elli miligram şurup şeklinde reçete edilir. Bundan sonra, ilacın bireysel miktarı seçilir; yumuşak dışkı günde iki veya üç defa işaretlenir , dışkı pH'ı 5.0 - 5.5 arasındadır.

Çocuklar için "Dufalac" uygularken ebeveynlerin geribildirimi büyük ölçüde olumludur. İlacın kuşkusuz avantajı, özel müshil etkisidir. İlaç bağırsağın kas yapısını etkilemez. Etkisi, mikroflorayı değiştirerek ve dışkıyı yumuşatarak peristalizasyonu harekete geçirmeyi amaçlar. Bu, çocuğu kabızlığı kaldırır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.