ÇirkinlikInşaat

Isıtma için polipropilen borular: nasıl seçilir? Özellikler, fiyatlar

Bugün, özel ustalar ve profesyonel ekipler ısıtma için giderek polipropilen borular kullanılmaktadır. Onları nasıl seçilir, satın alma tarihinden önce bilinmesi önemlidir. onlar polipropilen yerini alması nedeniyle mühendislik sistemlerinin kurulumunu Çelik veya dökme demir ürünleri, o kadar sık değil kullanılmaktadır.

Çeşitler PP boru donanımı

ısıtma sistemleri düzenlenmesi için polipropilen borular birkaç ana tipe ayrılabilir. Aralarında - alüminyum bez takviyeli. Bu tür bir boru üzerinde olabilir ya da ürünün, orta ya da iç duvarına yakın bulunduğu özel bir güçlendirilmiş polipropilen tabakasına sahiptir. Alüminyum sürekli ağ-üretiminde kullanılabilir, ya da sürekli olmayan kıvrımlı olabilir.

fiberglas borular Güçlendirici

Takviye boru gerçekleştirilmiştir ve cam elyaf dayalı olabilir. Bu malzeme, ekstrüzyon teknolojisi ile bir boru yer almaktadır. Ve iç katman sokulmasına dayanmaktadır. iç ve dış tabakalar arasında bir rol polipropilen gibi hareket eder.

kompozit takviye

Boru güçlendirilmiş polipropilen bir takviye tabakalı kompozit malzeme gibi kabul edilebilir. Bu durumda, takviye edici kat bileşiminin mevcudiyeti değil, aynı zamanda, polipropilen ve cam elyafı ibaret değildir. Bu tür bir boru üretim teknolojisi daha üstün performans özellikleri olan ürünler elde edilmesini sağlar.

ısıtma sistemlerinin montajı için, PP-boruların Ayrıntılar

daha makalesinde bulabilirsiniz ısıtma, şartname için polipropilen borular, tesadüfen pazarı giderek daha geleneksel ürünler yerine değil. Bunun nedeni, duvarların çok katmanlı bir ürün ile elde edilmiş de mükemmel bir performans sahip olması ile sağlanır. Polipropilen boru üretim yöntemleri mekanik aşınmaya karşı daha iyi direnç. Buna ek olarak, üstün kalite, yaygın sıcak ve soğuk su taşıma sistemlerinin kurulumu için kullanılır. Buna ek olarak, PP-ürünler işin kiralama maliyetini artırmaktadır ağır elli tekniği kullanmaya gerek yoktur, stiline oldukça basittir. nedeniyle düşük ağırlık polipropilen kolay kurulum. Aynı çözmek oldukça kolaydır ulaşım ve akabinde boşaltma konularında, için de geçerlidir.

etkilerine sızdırmazlığı ve direnç

Isıtma için polipropilen borular, makaleyi okuduktan sonra size bilinen olacak olan teknik özellikleri, bakımı oldukça kolaydır. Onların onarıma ihtiyaç üretici tarafından garanti edilen tüm ömrü boyunca oluşmaz. Polipropilen eşyaların pozitif özellikleri arasında tespit edilebilir ve yine mutlak gerginlik. onsuz yüzeyi dış etkilere ve agresif ortamlara karşı yüksek bir dirence sahiptir çünkü döşeme sonra gerek boyanması yoktur. Polipropilen yüzey ortaya çıkar ve maden yataklarının oluşturulduğu iç duvarları ile ilgili olarak mikroorganizmaları çoğalabilmiştir olmadığı gerçeği ile karakterize edilir, bu temizlenmesi gerektiğini ve erken onarım ortadan kaldırır.

Yeşil ve önemsiz direnç

Eğer ısıtma için polipropilen borular satın almaya karar verdiniz mi? Onları nasıl seçilir, önceden bilmek gerekir. Akılda tutulması için önemli olduğunu, tamamen zararsız açıklanan tüplerin diğer bazı türlerinin aksine. Bu, bu tür ürünler kesinlikle zararsız ve güvenli olduğunu göstermektedir. PP zararlı maddelerin çevreye salınmadan etmez çünkü onlar, konut iç kısmında yer alan kullanılabilir, ek olarak, bu tür tüplerin tabanında malzeme su yapısını etkilemez.

Uzman bu ürünler önemsiz katsayısı ile karakterize edilir, çünkü, aynı zamanda, su için polipropilen borular seçerek öneriyoruz hidrolik direncinin, ve titreşimi gözlemlenmemiştir boru sıvıların taşınması sırasında. Polipropilen boru iletkeni kaçak akımları olma yeteneğine sahip değildir. materyal agresif kimyasal ortamını etkileyebilir üzerinde bile bir zararlı etkisi olarak hareket etmez. Ve ısıtma için polipropilen tüpler su önemli kafa etkileyebilir. Yanlış bir seçim ile bile böyle modern bir malzeme sadece kullanışsız hale gelebilir çünkü bunları nasıl seçilir, bilmek önemlidir.

ateş

Bu tür eşyaların bir başka avantajı ise doğrudan etkisi tüpler yangına karşı nispeten yüksek bir dirence ateşlenir değildir çıkıntı yapar. Bu duvarlar kalitatif özelliklerini kaybetmez ve doğrusal boyutta değişmez ki burada önemli bir sıcaklık sıvı, transfer edilebilir zamanda. Her şey ama PCB düşük ücrete tabi olduğunu ekleyemezsiniz. Bir ürün yarım asırdır olacaktır.

Isıtma için kullanımı PP borularının alan

Isıtma için kullanımı polipropilen tüpler farklı alanlarda. Onları nasıl seçilir, sen mühendislik sistemlerinin kurulumunu yapmak için planlar her müşteriyi bilmemiz gerekir. Bu nedenle, ısıtma PP-tüpler kazanlarda kullanılabilir, sıcak ve soğuk su sistemleri döşeme sürecinde merkezi ısıtma sistemlerinin kullanılması için yenilenmesi yükseltici. Buna ek olarak, son yıllarda PP yerden ısıtma sistemlerinin bir parçası olur.

Bu yaygın veri boru ve tarım endüstrisinde kullanılır. Bu alanda, tarif edilen ürünler atık su ve kir, su kullanılmaktadır. Böyle bir boru sulama ve drenaj sistemlerinin montajı sırasında oldukça elverişli kullanılır. Sanayi de kimyasallara ve sıkıştırılmış oksijen taşınmasını kurmak için gerektiğinde bunları kullanır.

Çaplar PP borular ısıtma için

su ve ısıtma çeşitli çaplar için polipropilen borular. Bu seçenek boru hattı tasarımında en önemlilerinden biri çağrılabilir. çapı hidrodinamik hesaplamadan sonra seçilmelidir. Böylece uzmanları herhangi bir kısmı, daha küçük çaplı bir tüp için amaç tercih yapışır. Bu şekil, işletme basıncı, aynı zamanda, ısıtma devreleri dikkate belirlenmelidir.

Isıtma için çap polipropilen borular göre ihtiyaçları seçilir. Bir genel sistem mühendisliği hastane veya otel büyük bir sauna sağlamak için bir ihtiyaç varsa Böylece, kimin çapı 200 mm endeksini aşar genellikle kullanılan borudur. Sadece bu tür ürünlerle düzgün işlev görecek ve insanların çok sayıda ihtiyaçlarını haklı sistemi donatmak mümkündür.

Eğer Polipropilen boru özel bir ev ısıtma sistemini monte etmek gerekiyorsa, ürünü kullanmak için tavsiye edilir etkileyici çapı değildir. Bu parametre, 20 ve 32 mm arasında tarif edilen koşullar altında farklı olmalıdır. yeterli Böyle çapı PP-boruları istenilen bükme onlara vererek, kendi başlarına koymak. bant genişliği iken onlar özel geliştirici için yeterli olacaktır.

bir sistem düzenlemek için gerekirse sıcak su , çapı 20 mm'dir ısıtma için polipropilen boruların imalatı için uygulanacaktır. Nasıl kalkanlar için? İşte 25 mm'ye eşdeğer çapında ürünü uygulamak için tavsiye edilir. bir merkezi ısıtma sistemi boruları 25 mm çapta olmadan değildir. yüklerken özerk bir sistem ısıtma farklı çaplara sahip ürünlerin kullanılması gerekmektedir.

Sen yerden ısıtma sistemini donatmak planlıyoruz? Sonra 16 mm çapında, fakat daha bir tüp satın almak zorunda. öneriler mevcut ısıtma sistemi montajı için boru çapını seçmek rağmen dikkate belirli ısıtma dallarının bireysel özelliklerini alarak gereklidir. Bir PP-borusu satın almaya karar verirseniz, inci, 4 80 ruble ödemek zorunda kalacak. Bu durumda, ürün 20 mm'ye eşit bir çapa sahip olacaktır. Ama boru 138 rubleye mal olacak çapında 40 mm'dir. Uzunluk aynı kalır. 63 mm çapında olan bir ürün 4 m 345 ruble eşit bir değere sahiptir. 90 mm'lik bir çapa sahip, alıcı 810 ruble öder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.