ÇirkinlikInşaat

Gözenekli bloklar: özellikleri, avantajları ve dezavantajları

Geçen yüzyılın 70'li yıllarda yüksek ısı yalıtımı niteliklere sahip alternatif yapı malzemeleri için aktif arama için gerekli sonuçlandı enerji krizini, geldi. Bu malzemeler güç kaynakları ve sıcak kurtarmaya idi.

yaratılış Tarihçesi

Birkaç yıl için, uzmanlar zor iş, gözenekli bloklar haline gelmiş meyveleri idi. Sıcak seramik ve 80'lerin başında patentli edilmiştir - Onlar ikinci bir isim aldı. İtalya'da. O zamandan beri, 30 yıldan fazla sürdü ve bugün 32 ülkede resmen yapılmış keramobloki. Gözenekli bloklar için mükemmel ısı tasarrufu niteliklere sahip bir nedenle yukarıda belirtilen ünvanı aldı. Bu kendi üretiminde kil ile karıştırılır ve geleneksel bir tuğla özelliklerinin tam bir set sahiptir çevre dostu bileşenler kullanılır. Bir tuğla ile karşılaştırıldığında Ancak, keramobloki az tartmak düşük akış hızlarında daha iyi yalıtım kalitesi ve kapak heybetli alanı vardır.

pozitif özellikleri

Gözenekli bloklar tuğla ile karşılaştırıldığında avantajları vardır. Avantajları arasında ses yalıtımı daha yüksek bir kalite sağlar ve daha az ağırlık tasarrufu ısı gözenekli bir yapı belirtilmelidir. Diğer şeylerin yanı sıra, bu ürünler evlerin inşaatı tamamlamak için daha kısa bir süre için izin veren geniş bir boyuta sahiptir. Bunlar dayanıklı, yüksek bir mukavemete sahip ve solüsyonun küçük bir akış hızı sağlar. Hatta 20 yıl önce tüketici tip 2 keramoblokov biliniyordu, bugün birkaç düzine vardır. Ürünler farklı boyutlara, biçim, amaç, performans ve diğer özellikleri vardır. 2,1 NF veya 14,5 NF: En popüler gözenekli bloklar işaretleme var. tanımı, modern tuğla fazla ürün sayısını gösterir. Onlar korkuluklar oluşturan ticari ve konut yapımı, kullanılan taşıyıcı duvar, bölme duvarları ve çitler. Bu malzemeden inşa bir yapı, iyi bir yalıtım sağlamak ve sıcak tutmak içinde bir mikro için uygun olacaktır.

ana avantajları

Gözenekli çünkü bunlar dik kullanılabilir, çok sayıda avantajları vardır kalınlığı bir duvar, polistiren ve mineral yün şeklinde ek yalıtım kullanımı Bu nedenle. 38 ila 50 cm arasında değişebilir gerekli değildir çıkacaktır. Bu avantajlar herhangi bir modern bina malzemesi övünme mümkün değildir. birçok tüketici yeterince yüksek gözenekli seramik bloğun maliyetini dikkate olmasına rağmen, önemli miktarda tasarruf edebilirsiniz. Bu ısı yalıtımı, hem de tasarruf bir malzeme konulmasına gerek olmaması sağlanır. Gerçekten de, eğer olağan tuğladan yapılmış olan tek olarak sıcak, ancak kalınlığı son iki metreye eşit olması gerektiğini, 50 cm'lik bir kalınlığa sahip olan gözenekli blok duvarı. Geniş gözenekli blok gürültü yolcuları korumak iyi buhar bariyeri sağlar. Duvarın tamamlanmasından sonra, zaten bitirme hazırlanabileceğinizle. Ana alçı ile yüzeyini kapsayacak şekilde, kontrplak ya da GCR düzeltmek sandık donatmak için gereken ya da dekorasyon kağıdı olarak kullanılmaz. Yeterince düz üst yüzey, malzemeye yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Böyle bir duvar hemen karo veya alçı tuğla örtülebilir.

ek avantajlar

Ev gözenekli bloklar bir çok avantajı vardır. Örneğin, onun inşası için bir tuğla bina için ağır bir temel oluşturmak için gerekli değildir. gözenekli blok yapımı için bir baz basit yapı olması gerekir. geleneksel tuğla daha küçük öğeleri tartmak olarak Tüketici, ulaşım birimlerinin aşamasında daha fazla tasarruf edebilirsiniz. döşeme seramik blokların teknolojisi ile bile deneyimsiz oluşturucu işlemek mümkün olacaktır. Büyük ürünlerin boyutları ve eklemlerin eksikliği döşenmesi basitleştirmek ve çözüm üzerinde kaydedin. Beton tüketimi üç kat daha azdır tuğla. Böylece tasarruf ulaşım, montaj ve vakıf için değil, aynı zamanda bitirme üzerinde sadece mümkün olacaktır. tuğla duvarlar astar, tesviye ve yüceltici ihtiyacı vardır. Ve bu kısa sürede sıva çalışmaları ile başa çıkabilir tamamen pürüzsüz kesintisiz yüzey keramoblokov bu.

kayıt için

Geniş gözenekli seramik blok rasgele kabul edilemez boşluklar arasında ilginç bir model vardır. boşlukların Böyle bir düzenleme, bir buhar engelleyici bir duvar ve nefes verme sağlar dengeli bir ısı transferi için ideal hale. Duvarlar doğal havalandırma sağlanacak gibi ürünlerin evlerinde rahat ve serin olacak. yoğuşma suyu nedeniyle mikro ventilasyon buharlaştıkça Aynı nedenle, her zaman, kuru kalır. Diğer avantajları deformasyona yangın güvenliği ve çevre dostu, hem de direnç vardır.

ana dezavantajları

Dezavantajları gözenekli birkaç blok, ama onlar mevcuttur. Bu eylemler kırılganlık ilk. yığma tekniği ile yapılacaktır, ancak yük ürün üzerinde eşit olarak dağıtılır ve keramobloki çok fazla basınç dayanmak mümkün olacaktır. Ancak, uygulamada gösterdiği gibi, eğer tek bir tuğla bırakın ve sert bir şeyle vur, bu kıracak. Bu sadece bir çömlek var, kırılganlığı oldukça yüksektir. Bu nedenle, ustaları montaj ve taşıma tesisleri sırasında koruyucu önlemler almak gerekir. malzeme ince duvarlara sahiptir, ve kesit olarak bakıldığında, birim bölümler bir çok oluşur. Bu nedenle, iç bitirme işleri onun bağlantılardaki duvar ve çekiç delik yapmak için gerekli olacak zaman. tek yolu radyatör, bir raf ya da bir gaz sütunu asmak mümkün olacak. Basit kısa dübel ile bu sorun çözülemez, bu kadar uzun bağlantı elemanları üzerinde stok gerekecektir.

"Porotherm" blokların maliyeti

Satılık Gözenekli görülebilir blokları Porotherm, geniş bir alanda sunulmaktadır. Örneğin, 118 ruble değerinde 51 Yeşil Hat çeşitli. birim başına ek yalıtım sağlamaz yatak dış tabakalı duvarları oluşturmak üzere tasarlanmıştır. duvarcılık dikey eklemlerin ligasyonu için Porotherm 51 1/2 çeşitli kullanılan bir birim 199 ruble ödemek zorunda kalacak. Bu ürün oluşturan ilave elemanlar büyük formatlı bloğuna. Blok duvarcılık eklemleri soyunma için kullanılan Porotherm 44 168 ruble değerinde olan 1/2. Adam başı. Bu 38 blok kullanılır ekstra yalıtım Porotherm ile dış duvarlar yük taşıyan için geniş formatlı blok Porotherm 44. uygundur, hangi maliyet 109 ruble olduğunu. Adam başı.

duvarcılık yürütülmesi

gözenekli blok Döşeme su ile bir önceki satırın yüzeyini ıslatma sonra gerçekleştirilir. Çözelti dış kenarları duvarın tabanı etrafında uygulanır. Her sayı bir köşe tuğla kurulumu ile başlamalıdır. duvar boyunca dikey dikişler bitişik sıraları arasındaki mesafe, 125 cm'ye eşit olacak şekilde gerekli önlemler alınmalıdır. Yatay ve düşey olarak istiflenmiş bloklar çekül ve seviyesi kullanılarak kontrol edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.