SağlıkMüstahzarlar

"Emoksipin" (göz damlaları) yorumlar, fiyat, kontrendikasyonlar ve kullanım talimatları

Neden Atadığı ilaç "Emoksipin" (göz damlası)? Bu tesis, onun endikasyonlar, kontrendikasyonlar ve bu makalede öğreneceksiniz malzemelerin yan etkilerini Yorumlar. Ayrıca, dikkat vb herhangi dozda bu ilacı kullanın ve hakkında bilgilendirilecektir.

ilaçlar hakkında genel bilgiler

ilaç "Emoksipin" (göz damlası) nedir? (Olumlu ve olumsuz) onun incelemeleri, biz biraz daha bakacağız. Şimdi, bu tesisin antioksidan grubuna aittir ve angioprotectors olduğuna dikkat etmek istiyorum.

ilaç bileşimi ve biçimi

aletin aktif madde olarak metiletilpiridinola hidroklorür çıkıntı yapar. yardımcı bileşenler için olduğu gibi, bu, her şeyden önce, damıtılmış su ve diğer katkı maddeleri içerir.

Böyle bir ilaç, bir küçük bir karton kutuya yerleştirilir 5 ml vial, pazarlanmaktadır. Ayrıca pakette paketin bir parçası olan doz için özel bir pipet bulabilirsiniz.

ilacın farmakolojik özellikleri

Nasıl "Emoksipin" (göz damlaları) ilaç? Böyle bir ilaç belirgin vasküler geçirgenlik göz azaltmak ve serbest radikal prosesleri engelleyecektir bu araç devletin Yorumlar. Uygulama "Emoksipin" anlamına gelir sırasında önemli ölçüde azaltılmış trombosit agregasyonunu ve kan viskozitesini beyin dokularında nükleotid (cAMP ve cGMP) ve aslında platelet sayısı arttı.

Özellikle göz "Emoksipin" damla

İlaç "Emoksipin" - göz damlaları, analogları üzerinde sunulacak - fibrinolitik aktiviteye sahiptir ve iç kanama riskini azaltır. Bu gibi modern bir ilaç, damar direncini arttırır oksijen eksikliği dokuların direncini artırır ve aynı zamanda pulcukların birleşmesini önler.

Başka hangi özellikleri yok "Emoksipin" (göz damlaları) ilaç? bunu Referanslar örneğin antiprotektornoe ve anti-hipoksik madde göz içi sıvı dolaşımını normalleştirme yeteneğine sahip olduğunu öngörmektedir. Ayrıca tıp "Emoksipin" retinoprotektivny etkiye sahiptir. Bu yüksek yoğunluklu ışığının zararlı etkilerinden, retina dahil olmak üzere gözün dokuları korur. Biz bu ilacın iyi olduğunu koroner damarlarını genişletir gerçeğini göz ardı edemeyiz.

Yani, toparlama, biz güvenle ilacın etken madde katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz:

 • Genişleme oküler gemiler;
 • retinal vasküler duvarların güçlendirilmesi;
 • Küçük kanamaların erimesi;
 • doku ve aşırı parlak ışıktan retina korunması;
 • Anti-hipoksi;
 • kan sulandırıcı.

ilacın kullanımı için endikasyonlar

Ne göz "Emoksipin" damla gösteriyor? Bu ilacın kullanımı göz pratikte oldukça yaygındır. Aşağıdaki durumlarda kullanılır:

 1. Yanıklar ve kornea iltihabı.
 2. Katarakt.
 3. ön kamaraya veya sklera içine Kanama.
 4. Bulanık görme ve retina distrofisi ( "diyabet" tanısı olan hastalarda dahil).
 5. Gözün üzerinde Ameliyattan sonra.
 6. (Kişilerin 45 yıldan fazla için) daha yaşlı kişilerde katarakt önlenmesi için.
 7. miyopi Komplikasyonlar.
 8. ve kornea (lazer ve güneş yanığı, yüksek yoğunluklu ışığa maruz kalmaktan, yani) retina koruyucu olarak (kontakt lens iken).

Hazırlama "Emoksipin" (göz damlası) kullanımı, dozajı için talimatlar

Bu türde bir bileşim, yani üç yolla, tedavisi ve önlenmesi için kullanılabilir:

 • parabulbarno, uzay Perioküler elmada yani;
 • retrobulbarno, yani, doğrudan göz küresi arkasında;
 • subkonyuktivialno, gözün zarının altında, yani.

Subkonyuktivialno ve parabulbarly aktif ilaç günde bir veya her gün bir kez 0.5 arasında bir miktarda ml kullanılmalıdır. tedavi süresi yaklaşık olarak 10 ile 30 gün arasında olduğu.

çok yüksek değil fiyat olan Retrobulbarno göz damlaları "Emoksipin", 0.5 iki hafta boyunca günde bir kez ml atadı.

Bu ilaçla tedavisi için Öneriler sadece hekim alınmalıdır. aracı yapabilir onun kontrendikasyonları ve yan etkileri vardır sonra kontrolsüzce kullanılırsa kendisi hissetti.

Böyle ilaç tedavi seyri deneyimli uzman nezaretinde yılda birkaç kez tekrarlanabilir.

ilacı "Emoksipin" uygulamak için diğer yöntemler

Yukarıda belirtildiği gibi sıradan göz damlası olarak, ilaç "Emoksipin" sadece kullanılır. Dolayısıyla, önceki lazer ameliyatı için, doğrudan arkasında tanıtıldı göz küresinin. Bu tedavi prosedürünün başlamasından bir gün önce yapılması ve daha sonra tam bir saat edilmektedir. 10 gün boyunca dağlama sonrasında günde 0.5 ml miktarında retrobulbarno madde kullanmak için gereklidir.

Hasta kalp enfarktüsü için, enjekte edilebilir çözelti "Emoksipin" damla günde vücut ağırlığının 1 kg'ı başına 10 mg oranında 5 gün boyunca intravenöz yolla verilmiştir. Bu durumda tedavinin süresi yaklaşık 2 haftadır. Böyle bir tedavi, iyileşme sürecini hızlandırmak için ve olası nekrozu önlemek için önemlidir.

Göz "Emoksipin" düşer: kontraendikasyonlarını

Sunulan ilaç kesinlikle bu ilaç (şiddetli şişme ve kızarıklık, dayanılmaz kaşıntı ve yanma) aktif terkip maddesi, (herhangi bir aşamasında) gebelik, hem de alerjik reaksiyonlar esnasında kullanmak yasaktır. Bu doğrudan uygulaması emzirme sırasında demektir önce bir uzmana danışmak tavsiye edilmektedir.

Tedaviden sonra Olası yan etkiler

"Emoksipin" İlacın kullanımından sonra ne gibi yan etkileri ortaya çıkabilir? Göz, neredeyse herhangi bir olumsuz etkilere neden asla mevcut makalesinde fotoğraflarında görebileceğiniz gibi düşer. Ancak, bu tür kullanımından sonra bazı durumlarda hastalar şikayet anlamı:

 • belirgin kızarma proteinleri;
 • şiddetli kaşıntı;
 • ağrı;
 • dayanılmaz yanma;
 • göz dokusuna sarar;
 • baş ağrısı;
 • heyecan;
 • sulama;
 • uyuşukluk;
 • hipertansiyon (örneğin, yüksek kan basıncı).

alerjik reaksiyon kaldırmak için uzmanlar kullanımını tavsiye kortikosteroid ajanlar.

başka ilaçlarla etkileşme

"Emoksipin" (% 1 göz damlası) Perparat herhangi bir farmasötik ilaçlar ile uyumlu değildir. doğrudan kullanımdan önce başka ilaçların çözümleri aracılığıyla ile karıştırarak tavsiye edilmez nedeni budur.

aşırı dozda ilaç

Gözün aşırı doz ile ilgili bilgiler "Emoksipin" Bugüne kadar rapor edilmiştir düşer. Ayrıca bu konuda hiçbir laboratuvar test sonuçları vardır.

Fiyat ve ilacın analoglar

Neredeyse satılan göz her modern eczanede "Emoksipin" düşer. Kendi fiyat birine veya üreticinin başka bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Ancak, ilaç için ortalama yaklaşık 115-140 Rus ruble ödemek zorunda.

Performansta veya aracın değeri ile mutlu değilseniz, kolayca başka bir eşdeğer ile değiştirilebilir. Bunlar arasında özellikle popüler şu şunlardır:

 • İlaç "Katahrom";
 • göz damlaları "Taufon";
 • "Hrustalin" anlamına gelir;
 • İlaç "Udzha";
 • İlaç çözüm "Catalina";
 • ilaç "Kvinaks".

Ayrıca eczane zincirleri içinde ad uyuşturucu çok benzer bulabilirsiniz. Örneğin, bir ilacın "Akos Emoksipin" gibi. Göz damlaları ve bu vyshepredstavlennye tek fark tamamen farklı ilaç şirketlerinin üreticileri olduğu olmak üzere aynıdır. Bu arada, bu ilacın fiyatı da önemli ölçüde değişebilir. Çoğu zaman bu popüler bir marka varlığı veya başka kaynaklanmaktadır.

Raf ömrü ve saklama koşulları

Hazırlık "Emoksipin" bir sıcaklıkta yüksek olmayan 3-9 ° C çocuk ve karanlık bir yerde ulaşamayacağı saklanabilir. son kullanma tarihi (24 ay) sonra kullanılamaz.

İlaçla ilgili olumlu geribildirim

Çoğu hasta bu ilaç kontakt lens olanlar için özellikle uygun olduğunu bildirmektedir. Gerçekten de, oldukça sık olur gözlerde kum veya toz alır, ancak optik polimer yıkamak için hiçbir yolu yoktur. Sonuç olarak, gözler genellikle tahriş ise kırmızı ciddi ve benzeri vardır. İlacın birkaç damla kullandıktan sonra "Emoksipin" Tüm bu sorun hemen ortadan kaldırdı.

çözümü sundu birçok yorum belirgin özellikle çok sık bu insanlar için ve bilgisayar başında oturan uzun süre, göz yorgunluğunu azaltır de vardır.

Genellikle ilaç "Emoksipin", tesadüfen, herhangi bir hastalık gelişmesine sadece bağlı olabilir subkonjuktival kanama hastaları kurtardı, ama çok ağır ağırlıkları, kan basıncında ani bir artış ve kaldırma zamanki fiziksel stres, şiddetli öksürük, sonra. Bu gibi durumlarda, güçlü bir kırmızılık ilacın, günlük kullanımda, bir ya da iki haftada bir geçirir.

Bu aracın diğer bir olumlu yanı nispeten düşük fiyat ile satışa olduğunu, ve uzun bir süre yoksun.

İlaçla ilgili Olumsuz yorumlar

Bu ilacın Olumsuz yorumlar oldukça küçüktür. Ve en sık yan etkileri ile ilişkili olanlar. Yani, bazı insanlar direkt uygulama hazırlandıktan sonra "Emoksipin" hoş olmayan bir yanma hissi veya kaşıntı neden şikayetçi. Ancak, biraz acı, birçok hasta etkisinin kalktığını bildirdi. O devam ederse, uzmanlar iyice ılık su ile yıkayınız önerilir. Ayrıca, apaçık alerjik reaksiyonlar olmayacak hangi tür bir damla, değiştirmek için gerekli olan aile doktorunuza danışın. Eğer problemi çözebilir yukarıda belirtilen analogları, hem de diğer ilaçları hareket edebilir gibi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.