FormasyonBilim

Baz kimyasal özellikleri

Bazlar, iki ana yapısal bileşeni içeren kompleks bileşiklerdir:

  1. Gidroksogrupp (bir ya da daha fazla). Bu nedenle, bu arada, ve bu maddelerin ikinci adıyla - "hidroksitler".
  2. metal atomu ya da amonyum iyonu (NH4 +).

Başlık bazlar bileşenlerinin her iki adı birleştirerek elde: örneğin, kalsiyum hidroksit, bakır hidroksit, gümüş hidroksit, vb ...

Genel bir kural olarak bazı oluşumu tek istisnası düşünülmelidir , amonyum hidroksit gidroksogrupp metal ve amonyum katyonu (NH4 +) birleştirilmeyen zaman. Bu madde, amonyağın su içinde çözünme olduğu durumda üretilir.

biz üsleri özellikleri hakkında konuşmak, o birlik eşit gidroksogrupp değerlik sırasıyla molekül içinde bu grupların sayısı reaktif metaller sahip neyi değerlik bağlı olacağını hemen belirtmek gerekir. Bu durumda, örnek olarak, NaOH, Al (OH) 3, Ca (OH) 2 gibi bir formül maddeler hizmet edebilir.

Biz konuşursak fiziksel özelliklerine gerekçesiyle, bu istisnasız bunların hepsi dikkati çekiyor - katılar en çeşitli renkleri. gidroksogrupp tek değerli metaller ile bağlantılı durumlarda, genellikle, diğer tüm durumlarda, hemen hemen çözünmez, suda ortaya çıkan temel reaksiyon, su içinde kolaylıkla çözünebilir temelini oluşturmuştur. su içinde kolayca çözünür olanlar, alkaliler olarak adlandırılır. Bunlar kimyasal olarak deri ve mukoza zarları için aşındırıcı zararlı maddelerdir. örneğin, baryum, stronsiyum olarak - tek değerli metaller, alkali ve form olarak adlandırılan alkalin-toprak metalleri yanı sıra.

Kimyasal özellikleri çözünmeyen bazlar, bu bileşikler, bazik ya da her iki olduğu gerçeği yalan amfoterik hidroksitler. Bunlardan son asitler alkali davranır ile reaksiyona giren, ve tersi, alkaliler, asitler sergilerler işaretleri ile birbirine geçer. Özellikler çözünmeyen bazlar yaygın hafif ve kullanılan ağır sanayi.

Kimyasal özellikleri kaideleri eylem asitler, tuzlar, diğer bazlar yanı sıra göstergeler ile reaksiyonlarda gösterdi. çözüm belirli bir gösterge için çalışması halinde, özellikle de alkali belirleyebilir. Bu durumda, belirgin rengini değiştirecek mi: örneğin, bir turnusol testi beyaz, mavi ve fenolftalein döner - Ahududu.

asitler ile olan etkileşimi görünen bazların kimyasal özellikleri, nötralizasyon iyi bilinen reaksiyonlara yol açmaktadır. asit kalıntısı birleştiren metal atomları bir tuzunu ve gidroksogrupp ve hidrojen iyonu oluşturan bu tür bir reaksiyonun özü, birleştirildiğinde, suya dönüştürülür. Nötrleştirme reaksiyonu, bu reaksiyon, bu alkalin veya asit de yer alır, çünkü sonra adlandırılır.

Karakteristik kimyasal özellikleri bazlar ve bunların tuzları ile reaksiyonu gösterdi. Reaksiyonda çözünür tuzları bu sadece alkali geldiği not edilmelidir. Bu maddelerin yapısal özellikler bu yeni tuzu, reaksiyonda yeni, genellikle çözünür, temel yol açar.

Isıtma - Son olarak, zemin kimyasal özellikleri güzel onlara termal etki zarfında gerçekleşmektedir. Burada, belirli deneyler yürüten, bu akılda tutulması için gerekli olduğunu alkali, ısıtmalı davranır hariç neredeyse tüm üsleri, son derece istikrarsız. Bunların büyük çoğunluğu hemen karşılık gelen bir okside ve suya ayrışır. biz böyle gümüş ve cıva gibi baz metallerin alırsak zaten oda sıcaklığında ayrışmaya başlar başlamaz normal şartlarda bunlar, elde edilemez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.