ÇirkinlikBahçıvanlık

Faydalı ve güzel yüksükotu: tohumdan büyüyen

Eğer zarif sevdiyseniz yüksükotu, büyüyen tohumdan bahçenizde kullanışlı güzelliği almak için en iyi yoldur. Mükemmel ekin bitkileri sadece iyi güneş ışığı ile açık alanlarda elde edilebilir. Seçilen toprak, verimli de süzülmüş ve oynak olmalıdır.

Uzmanları dikkatle tüm yabani otlar ve geçmiş "sakinleri" kalıntıları onu tasfiye zemini hazırlanması tavsiye edilir. Erken ilkbaharda yeryüzü özel cihazlar ve ekilmiş digitalis gevşetin kazılıp. ekim öncesi kış döneminde vuku bulursa, sahne dikimden önce bir ay boyunca ayarlanır. Organik gübre veya mineral takviyeleri eklenmesi ile bunların bir karışımını kullanmak da mümkündür. Tohumlar genellikle örneğin, dijitalis lanata gibi davranır, seyrek çekimleri verir. Bu nedenle, yüzey ekilen ve erken ilkbaharda mutlaka yapılmalıdır. İlk sürgünler genellikle en geç Ekimden sonra 15 günden daha 6. gününde görünür, ancak edilebilir.

çit kenarları ve çim doğarak otlar dikkatle kaldırıldı, ancak bitki ve köklerinin kırılgan genç fideler ile son derece dikkatli olmak gerekir. tohumdan büyüyen yüksük otu bitkisinin hektar, onlarca bitki istediğiniz Çiftçiler başka yollarla tercih ederim. Ancak, profesyonel olmayan bahçıvanlar genellikle fide önceden büyümeye deneyin.

Tıpta, bitkinin yaprak ve çiçekleri kullanılır. Bu nedenle, yünlü Digitalis Grandiflora veya endüstriyel bitki ekimi sezon başına yararlı yaprak 2-3 ürün verir. yalnız yaprakları hasat ederse de geç Temmuz ve Ağustos aylarında 10-20 cm (büyüklüğüne göre), büyüklüğünü ulaştığında, bunlar toplanır. Temizleme kuru güneşli gün atama ya da hammadde besin miktarlarında bir azalma olacaktır.

Eğer bahçe sağlıklı yüksükotu oldu olmasını ister misin? tohumlar, kendini tohumlama veya basitçe çalı bölerek Yetiştirme uygun olacaktır. Hızlı, kokulu çiçek Haziran-Ağustos düşer. Soluk çiçekler dal üzerinde olgun gerekir ve kuru tohumlar, çekici kutulara dönüşür.

Lush yeşil çalı çekici ve dekoratif ve tomurcukları kaybettikten sonra görünüyor. tıbbi Foxglove gerekiyor? tohumdan büyüyen - en kolay yolu çevre dostu koşulda garanti toplanan bu bitkinin alır.

mixborders çiçek merkezi bölgesinde yer alıyor süslemek için bitki aynı her yönden iyi görünüyor. palet, beyaz krem, kırmızı, mor ve pembe, dijitalin tonları içerir.

bitki kes bazen yeni bir ok atma, 10 güne vazo up durabilir. o tuhaf çiçek yanında mükemmel böyle gül, hanımeli, kartopu, veya sahte turuncu gibi değişik çalı, iklimlendirdi. Sunucular da bizim enlem peonies için iyi, gizemli hasekiküpesi, sardunya bahçe çeşitleri veya geleneksel görünüyor.

Tasarımcılar genellikle ana büyüyen bitkilere kadar bir engel olarak digitalis kullanın.

Toplanan yapraklardan küçük önlemler tutulması kaynatma pişirilebilir. Ancak olmadan aşırı gerekliliği bir doktor ile ve danışarak bunu yapmamak daha iyidir. hipertansiyon için iyi bir ajan olarak, dijitalin hazırlıklarını atama, ancak katılıyor kardiyolog resepsiyon devresini almak gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.