Haber ve ToplumKültür

Çocuklar için top Noel: ilginç fikirler. Yeni masker ait Senaryo

Bütün çocuklar tatillerini seviyorum. Özellikle ilginç ve büyüleyici bir hikaye olunca. Peki neden yeni yıl çocuklar böyle bir şeyi düzenlemek değil? Yılbaşı çocuk balosu ne olabilir? Bu konuda ve daha fazla ele alınacaktır.

Bir peri masalı Ziyaret

Nasıl bir yılbaşı topu organize etmek? İlk fikir - masal gibi bunu yapmak için. Bunu yapmak için, gibi çocuk sahibi ve misafirler tarafından tanınabilir olacaktır tek tematik işi seçin. Ve buna dayanarak, senaryoyu geliştirmek için gereklidir. Seçenekler daha sonra ayarlanabilir. Uygun teatral masal "Külkedisi", "Noel Baba Maceraları", "Snow Queen", ve diğerleri. Ancak, durumda ana karakterler çok fazla olmayacağını dikkate almak gereklidir, diğerleri çocuklar ikinci bir rol üstlenecektir.

örnek senaryo

Belli bir peri masalında Senaryo Noel top orijinalinden pek farklı olmamalıdır. Belli bir ürün seçildiği Yani, eğer, hikayenin ana fikri kayıp olmamalıdır edilir. Örneğin, masal yorumlanmasında "Külkedisi" Külkedisi kendisi, kardeşleri, üvey annesinin kahramanları olacak. Aynı zamanda bir peri teyze de, iyi bir baba olabilir olabilir ve yakışıklı bir prense varlığını gerekli olmalıdır. dinlenme topa antrenörler ve misafirler için çocukları farelerin rol atanır. Katılımcılar çoktur ve tüm rol gerekiyorsa, kar taneleri dans koyabilirsiniz: Sindirella kar değil dokunuşlar tahıllar, vb temizler let

Tekstovki iyi kafiye, çok genç sanatçılar metni öğrenmek daha kolay olacak ve seyirci sahnede olup bitenleri algılar daha kolaydır. Diyaloglar uzun olmamalıdır. Bu dinamik eylem ve müzikalitesi bahis en iyisidir. Kesinlikle senaryodaki şarkılar ve danslar sağlamalıdır. Tamamlanan bir işlem tüm katılımcılar akşamları katılacak güzel top vardır.

Fikir, iki: modern bir dokunuşa sahip

Biz Yılbaşı topu sadece çocuklar için yapılmış olduğunu unutmamak gerekir. Çocuklar özellikle neler olduğunu zevk gerekir. Bu yüzden dikkate genç katılımcıların tüm isteklerini almak en iyisidir. Ve bunun için de onlar yılbaşı nasıl gördüğünü, kendilerini sorabilirsiniz. Beklendiği gibi, bir komut dosyası olarak siz modern karikatür seçerseniz. Buna "Shrek" ve olabilir "Güzel ve Çirkin". doğru yaklaşım eğlenceli ve sıradışı bir fikir verecektir.

"Shrek" örnek senaryo

karikatür "Shrek" konulu yeni yıl maskeli topun senaryo ne olabilir? Çok eğlenceli! Sonuçta bu da severler diğer almak olumlu bir ucuyla bir peri masalı. Çizmeli Shrek, Fiona, Eşek Dragon, Puss: zorunlu olması gerektiğini Eylem kahraman. Köylüler, Prens kahramanları birbirlerine bulmalarına yardımcı olmak için zveryata icat zarar: Diğer karakterler herhangi biri olabilir. aşıklar yolda tüm sorunların üstesinden gelmek için, birbirini bulması Kendi başına, senaryo olmalıdır.

Fikir Üç: favori karikatür

Neden birçok çocuk ve yetişkin favori çizgi filminin bir projeksiyonu olarak bir yılbaşı topu yapamaz - "Masha ve Ayı"? Hikaye kendisi çok çeşitlidir ve birçok dizi oluşur, çünkü bu noktada senaryo, seçenekleri bol vardır. Ve kendine hikaye anlatmak olur? Örneğin, Masha ve Misha kayboldu ve orman sakinleri onları çeşitli görevleri yerine birbirlerini bulmak yardımcı olur. Sonunda, bütün güzel bir Noel ağacı yılbaşı glade gidin. Aktörler da Masha, ayı, ayı, tavşan, iki kurt, sincap, kirpi, domuz, keçi, köpek, kardeş Masha, penguen, panda oldukça çok olabilir. ilginç karakterler ve unutulmaz kostümleri çeşitli - bu çocuk tatil için iyi bir fikir olup olmadığı?

Fikir Dört: koleksiyon

Çocuklar için yılbaşı topu da çocuklar arasında çok yaygın çizgi film ve masal, çeşitli oluşturulabilir. Her şeyi karıştırın ve klasikler ve modern hikayeleri, yerli ve yabancı sinema kahramanlarından bir bayram karışımını yapmak. Erkekler ve kızlar onları zaten tatil senaryo yazmaya yazar bunu bir rol seçin ve altında bildirin. Ve bunun ve yetişkinler gibi çocuklar üzerinde çalışmak için ilginç olacaktır.

örnek senaryo

Böyle bir durumda Senaryo Noel top tamamen keyfi olabilir. Bir Noel ağacı periler ve prensesler, prensler, kar taneleri, kardan adam, cüceler, süper kahraman, tavşanlar ve sincap, tilki, Mandarin ve havai fişek için davet. Negatif karakterler olmadan Nerede: Baba Yaga, kötü bir sihirbaz katılabilir. Balıkkılçığı ve Kar Queen, Noel Baba - Yeni Yıl Kilit personel. Negatif karakter Noel ağacı çaldı ve onsuz Yılbaşı gelmedi şu şekildedir: Olaylar geliştirilebilir. Ve tüm katılımcılar çeşitli görevleri yerine bir orman güzelliği bulmak için Noel Baba'ya gerekir.

maskeli balo

o yaşlı erkeklerle söz konusu olduğunda, örneğin, ortaokul çağı için, bir maskeli Yılbaşı topu yapmak mümkündür. Bu durumda, komut varyasyonları da büyük miktarda olabilir. Önemli olan - sadece güzel bir elbise koymak yok, ama aynı zamanda maske yansıtmak için.

Yeni masker ait Senaryo yazmak için çok basit. bir fantezi büyük bir örnek - bir Sovyet komedi "Karnaval Gecesi". Bu tarzında bir okul Yılbaşı düşünebilirsiniz: Bu danslar, şarkılar, komik monologlar ve sayılarla teatral etkiyi ancak sadece bir akşam olmayabilir. Zorunlu kural - kıyafet kurallarına uymak, sen zeki takım elbise giymiş ve yüzü bir maskenin ardına gizlenmiş almak zorunda. İdeal olarak, eğer böyle bir tatil sınıfı ve tüm okul sadece seviyesinde yapılacaktır.

Küçük farklar, özellikle

Ve sonunda Senaryonun hazırlanmasında dikkate alınması gereken küçük nüansları hakkında konuşmak istiyorum. Öncelikle kostümler hakkında düşünmek gerekir. Kıyafet satın kendini dikmek veya kiralayabilirsiniz. Aynı zamanda ilgili tüm çocuklara verilmelidir. Birisi bankta "yedek" ise, tatil zorlanacaksınız. Hatta, salonun tematik dekorasyonu düşünmek sahne oluşturmak için en iddiasız önemlidir. Ve tabii ki, diyalog-çocuk oyuncular şarkıları ve danslarıyla seyreltilmiş gerektiğini unutmayın. Ancak bu durumda top en yoğun ve ilginç olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.