ÇirkinlikMutfak

Plastik tabaklar: fotoğraf, yorumlar

Bugün herkes hayallerinizdeki mutfak oluşturabilirsiniz. Ve bu sadece genel iç duvarlar, zemin ve tavan değil de geçerlidir. Bugünlerde, herhangi seçebilir tasarım cephe mutfak mobilyası - Doğal masif ahşap veya bunun benzerlerinden (sunta, MDF) ve plastikten yapılmış.

İlk seçenek kesinlikle çok iyi, ama bir büyük dezavantajı var - yüksek maliyeti. Bu nedenle, tüketicilerin çoğunluğu plastik cephe tercih ederim. Ve bu seçimin nedeni uygun fiyat ibaret değildir. Modern plastik paneller mobilyada kullanılan - bu karmaşık bakım gerektirmez dayanıklı, yüksek kaliteli malzeme bu. Buna ek olarak, bu tür modeller, renk çeşitliliği sayesinde her türlü iç mekana mükemmel uyum.

Biz plastik gıda çeşitli dikkate alınacaktır. Fotoğraflar, sahiplerinin yorumları, bu makalede görebilirsiniz.

plastik cepheleri

cephe, plastik mutfak set nedir? mobilya süslemek değil, aynı zamanda güvenilir korumak için sadece mümkün kılan bir plastik tabaka ile kaplanmış Bu panel. Tipik haliyle, sunta veya panel üretimi için daha yüksek kaliteli ve daha dayanıklı bir malzeme uygular - MDF. O üretiminde bozukluk görünümünü ortadan kaldıran işlemek daha kolaydır.

Ön panel, iki kapsamındadır plastik türleri :

  • CPL (top).
  • HPL (levha).

teknik özelliklerinde Yuvarlak plastik benzeyen PVC film, ama daha yoğun mekanik hasarlara karşı dayanıklıdır.

Plastik levha - çok sağlam. iyi özelliklere sahip gibi, cepheler için en biri olarak kabul edilmektedir: direncini olumsuz faktörler, yüksek yoğunluk. Bu malzemelerin Farklılıklar bitmiş ürünün değerini etkiler. Böyle cepheleri orta fiyat segmentinde aittir. Bu nedenle, plastik mutfak bugün çok popüler ve talep görmektedir.

plastik uygulanan gibi?

Bu işlem, yüksek basınç ve sıcaklık etkisi altında gerçekleşir. Bu renk plaka tabakasında "absorbe" dır nedeniyle. Aynı şekilde bir difüzyon plakası ve maksimum tutuş sağlayan yüzey filmi var.

plastik cephenin Avantajları

ilk şey ev kadınları için çok önemlidir plastik panellerin dış tasarımı, zengin seçimi hakkında söylenecek. renkler ve dokular çok sayıdaki gerçekten mutlu ediyor. Sen ahşap veya taş, grafik veya çiçek desenleri taklit orijinal versiyonlarını oluşturabilir. Ayrıca, ev veya yüksek teknoloji tarzı için fütüristik fikirlerin fanlar artık renkli bukalemunlar veya belirli açılarla rengini değiştirmek metalik cephe kullanabilirsiniz.

genellikle üreticilerin kataloglarında görülebilen fotoğrafları hangi tür plastik tabaklar, herhangi bir oda süslemeleri ve rafine tat irdelenecektir. plastik cepheleri, bakım ve pratiklik görünüş haricinde tüketicilerin çoğunluğu. Uzmanlar bizden bu parametrede söz konusu malzemeler hiçbir layık rakipler olduğuna inanıyoruz.

birkaç nedeni vardır:

  1. Kullanılan kusurlar ve çatlakların olmaması garanti artan mukavemet. Nedeniyle MDF üzerine özel bir uygulama teknolojisi plastik yüksek nem direnci elde eder. Bu nemiyle üst kısmı pul pul etmez sağlar.
  2. Yüksek dayanıklılık plastik mutfak diğer analoglar arasında ilk sırada yer koyar. Doğru bakım ile bu mutfak bile on yıl sonra görünümünü değiştirmez.
  3. Koruma "yakın çevresi" malzemeye ısı direnci ve ultraviyole yanıt eksikliğine katkıda bulunur.
  4. Sınırsız tasarım olasılıkları. Buna ek olarak doku ve renk çözeltilerinin zengin bir seçim, plastik cephe herhangi bir biçimde yapılabilir - şekilli, vs bükülmüş oval, yarıçapı, ...
  5. Hatta mat ve dokulu plastik yüzey hafif bir parlaklığı vardır.

eksiklikler

açık avantajlarına rağmen plastik cepheleri mobilya seti satın almadan önce dikkat edilmesi gereken dezavantajları vardır.

  • Ne olursa olsun malzemenin doku cephe yüzeyi üzerinde parmak izleri olabilir. Özellikle bu soru küçük çocuklar ile aileleri için gerçek. durumda, aksi takdirde çekmece ve dolapları cilası için serbest zaman geçirecek, diğer seçenekler hakkında düşünmek için tavsiye edilir.
  • mutfak cephede Bazı tasarımlar önemli dezavantajı var - merkezi depresif yüzeyinin etkisi ortaya çıkabilir. Bu görsel bozulma genellikle soğuk presleme ile yapılan topaklar halinde görülmektedir.

Bununla birlikte, bu materyallerin büyük bir görünüm ve kalite özellikleri kolayca eksiklikleri boşa.

Plastik Mutfak Köşe

oda kare ya da küçük bir alandır zaman mutfak mobilyası açısı Konumu özellikle uygundur. İkinci bir düzenlemede, mobilya tür bir düzenleme, rahat ve ergonomik bir alan oluşturmak için, mevcut niş kullanın köşede boş bir koltuk kullanın.

PVC Şaşırtıcı plastisite dik açı ile sınırlı değildir verir. Plastik kaplar mutfak alanı çok küçük olduğu, özellikle de, hemen bir çok ev kadınları tarafından tercih edilmektedir içbükey de dahil olmak üzere, yumuşak akan şekillere sahip olabilir. Köşe kiti raflar ve dolaplar elverişli konumu tüm gerekli mutfak aletleri koymak için izin verir. Bu sahibine maksimum çalışma alanını terk etmek bir şans verir.

Siyah ve beyaz mutfak

Geniş plastik mutfak renklerin aralığı. Farklı plastik mutfak fotoğrafını bakmak nasıl sıralamak yardımcı ol. Siyah ve beyaz modelleri, bizce - en şık seçenek. Ve, değerlendirme bakılırsa, biz değil yalnız Bence bulunmaktadır. Birçok tür gıda böyle bir odada sadece pişirmeye yazık ki çok zarif ve şenlikli bakmak inanıyoruz.

Aslında, siyah ve beyaz modelleri pratik ve kullanımı kolaydır. dünya çapında milyonlarca insan bu seçeneğe tercih vermek nedeni budur. Bu, yüksek teknoloji tarzı tercih ederseniz harika bir çözümdür. Siyah-beyaz-plastik mutfak (fotoğraf bu makalede görebilir) şık ve modern içine sıkıcı, yorucu odaya dönüştürülür. çok etkileyici siyah beyaz görünüyor bir arada - bir mutfak satın alarak, renkleri kaçırmayacaksınız korkmayın.

elleriyle Plastik mutfak

Zaten mutfak mobilya cepheleri için kullanıldığını söyledi laminat yüksek basınç. Çoğu zaman bu HPL etiketlenir. mutfağa mobilya kapılar için plastik üretimi maliyetleri önemli ölçüde azaltabilir. Bu teknolojinin inceliklerini ana Eğer, mutfak düzenlemesi profesyonellerden sipariş üç kat daha ucuz mal olacak.

Nerede başlar?

Birinci genişlik ve uzunluk olarak yaklaşık 20 mm eklenerek, bir tabaka boş MDF istenen boyut kesilmiş olmalıdır. ön kalıp talaş ve toz de açık olabilir ve kuru temizleme gerekmektedir. tutkal ince bile tabaka ile iş parçasının yüzeyinde uygulanır. Aceleniz değilseniz, bir "KLEIBERIT" ihtiyaç hızlı olmalı cepheyi yaparak PVA kullanın.

Tutkal Sertleşen bir pres altına sonra üst döşeme plastik ön kalıp gerekli boyut ve silecek rulo bu ve üzerinde. tamamen kuru olduğunda, basından almak gerekir - Eğer kesme kenarı başlayabilir (bu orijinal boyutundan daha 3 mm küçük çıkmak gerekir).

Boşlukları uçları alüminyum profillerin montajı için yuva yapar, öğütülür. Kapınız neredeyse hazır - bu cephe çevre üzerindeki bir alüminyum profil kurmak kalır. Bu uç profili boyutuna kesilmesi gerekir için ön kalıp daha sonra 45 derecelik bir açı ile biter testere edilir. Tutkal yuvası uygulanır. Bu durumda, PVA veya "sıvı çivi" kullanabilirsiniz.

öğütülür profil oluğu ayarlayın ve yavaşça yükleme işlemini tamamlamak için bir çekiçle vurun. Profil yapıştırılmış zaman, bir dosyanın alüminyum çerçeve eklem dışı dosya.

yorumlar sahipleri

Alıcıların çoğu memnun, satın alınan plastik yemekleridir. Mobilya, derler, bu, karmaşık bakım gerektirmeyen nem ve sıcaklık değişikliklerine korkuyor gelmez çok modern görünüyor. Bu kitlerin maliyeti yanında kolayca kullanılabilir.

Bu modellerin tek dezavantajı, pek çok, özellikle parlak bir yüzey üzerinde, eller, kalan az miktarlardaki inanıyoruz. Ancak bu dezavantajı kolayca yumuşak bir bez ve deterjan ile elimine edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.