Spor ve SağlıkBalık tutma

Kalmıkça düğüm: örgü yöntemleri kullanılarak,

Vvyaznoy düğüm veya başka bir ad - Kalmıkça düğüm - kolayca çözülmüş olabilir uygun, dayanıklı, delinmez montaj. o kadar denizden, Kalmuk bozkırlarında icat edilmiştir olsa Esas, Donanması'nda kullandı. vvyaznoy knotting yabancı faydaları hiçbiri değil söz ve yabancı denizciler kravat nasıl bilmiyorum.

Kalmıkça sitesi: örgü örmeyi

Hızla aşağıdaki şekilde meşgul olabilir:

 • herhangi bir öğe için bir kablo kılavuzu hattına sahip olmalıdır;
 • ipin ucunda, sonra biraz geri adım başparmak kendine amaçlı olarak bunun üzerine sol eliyle onu almak gerekir;
 • sağ elinizle sol üst yumruk o süspansiyon alınacaktır kökü, bir son vermek gerekir;
 • 360 derece temel bir parçası dönüş çevresinde bir yumruk yapmak;
 • Sol eli kök payı döngü acı son altında hareket ettirilmelidir;
 • Parmakları elleri sarılı ipin bu bölümünde etrafında koşu bitiminde etrafında kesmek aynı zamanda;
 • döngünün kurşun sonu ve sol el üzerinde bulunan bir hortum prodernut acı sona aracılığıyla bunu yapmak;
 • Elde edilen düğüm radikal son sıkın.

Kalmıkça görkemli düğümlenmesi ve çalışan ucunu çekin eğer anında açığa olabilir. Aynı anda çözülmüş düğümlenmesi için, şasinin döngü ucunu atlamak gerekiyor ama katlanmış yarısı içinde bu gerekli değildir. örme Bu yöntemle Kozak düğümü elde edilmiştir.

uygulama

 • iskeleye gemiden verilir ağırlaşmasını, bağlamak için.
 • denize direğinde araçları veya diğer nesneleri temin etmek.
 • dizgin Dizginleri eki için.
 • ahırlarda atları bağlama için.

Kalmıkça düğüm bir deniz merkezidir. sıklıkla kullanılan pek çok farklı ama aynı derecede önemli bileşeni vardır. Örneğin, balıkçılar balık ağları örmeye bunları kullanın.

Neden balık ağları gereklidir?

Orada mevcut olmadan balık çünkü ağ uygundur. ağ, arzu edildiği takdirde, her biri bağımsız bir balıkçı atama. Onlar olta veya naylon kord örülür. olta ağının daha az dayanıklıdır, ancak balık kaldırmak kolaydır. naylon kord ağı çok daha güçlü, ama kilidin içinden çektiğinde karıştı alabilirsiniz.

Ağlar aynı zamanda farklı örgü boyutları ile balıkçılık mağazalarında mevcuttur, ancak bunlar çok uygun değil özel ekipman gerektirir. Aynı satış bulmak daha bağımsız dikkate alarak onların arzuları ağını bağlamak en iyisidir.

Örgü balık ağları

Ağ örme için aşağıdaki malzemeler gerekir:

 • halat (monofilament ya da tek filamentli iplik);
 • Gürcistan;
 • yüzer.

amaçlanan çıkarma kılavuz dayanacak şekilde Kordonlar seçilmelidir. Açılış net ve samolovov için - olta balık ağları ve tek filamanlı iplik için uygundur.

ağa zarar vermemek için Şamandıralar ve platinler, yuvarlak olmalıdır. Ve boya veya vernik ile servis ömrü rengini artırmak. Genelde kafa karıştırıcı denir misina, ağ kullanılır. yüzer ağın üstüne birbirine yakın sabitlenir ve kargo azalmıştır. - metal veya pişmiş toprak - yük için kullanılan ahşap, köpük veya ağaç kabuğu ve ağır: bir hafif malzeme kullanılarak yüzer.

El dokuma ağları yöntemi

Örgü manuel yöntem bir mekik ile gerçekleştirilir. Bu araç 10-15 cm uzunluğunda, kendiniz yapmak basittir. Mekik buna bir iğne fonksiyonu ve yara olta veya dize taşır. Mekiğin bir ucu sivri ve bir yuva vardır ve diğer dvurozhem biter.

Misina veya kordon kolayca mekikte soluksuz. Dilin küçük döngü boyutu ve eteklerinden yapıyor kordon sonunda. Kordon bu yay ve tüm yara kablosu çok girinti ile ön taraftan uzanan, dil, arka tarafı toplanmasıyla, girintinin aşağı doğru gerçekleştirilir.

mekik ilaveten bir şablon gerekir. Bu ağ hücrenin yarı büyüklükte de göz bebeği çizgi genişliği benzer bir plakadır. Şablon kullanılan plastik, ahşap veya başka bir malzemenin imal edilmesi için. Buna ek olarak, ağ dokuma sırasında kablosuna bağlı olan tel, bir loop gerekmektedir. döngü genellikle duvara takılır.

kendinden imalat araçlarla bunları işlemek için özenle tüm çapakları kaldırmak sandpaper gerekir. Bu durumda, kordon zarar görmeyecek kullanın.

Nasıl zincirlerin üretimi için düğüm bağlamak için:

 • Daha sonra taban deseni üstten kablosunu içine ve;
 • mekik önceki döngü içinde iplik ve baş parmağının ipliği tutan, şablonu yeniden getirmek için;
 • Servisi ilk ikisinin arasına kablosunu iplik;
 • düğüm sıkın.

Birbirini takip eden her bir düğüm benzerdir. Ortak kenarlarına işe hücrelerin sayısı ızgarasının yüksekliğini eşleşmelidir. Her sıradaki Yanında kumaş ağını oluşturan yeni hücreler vyvyazyvayut olacaktır. ve onun cep ot dışarı güçlü kordon yoluyla birinci sıranın tamamlanmasından sonra onun uçlarını sabitler. ayrıca, kumaşın Örgü.

özel bir makine üzerinde Örme

bunların imalat süresi örgü için makine kullanıldığında azalır. makinelerin çeşitli türleri vardır. En popüler Servisi gövdesi ve bir alüminyum tüp yapılan bir cihazdır. kancanın öncesinde 45 derecelik bir açı ile yerleştirilmiş olan bir iplik geçişi ve bir eğik kesme için bir yarık bulunur. girintinin sonunda, bobin, sabit olup, burada derinliği 0.25 cm bir konik, benzerdir. Bu bölüm tunçtan yapılmış ve mekiğin içinde hareket etmek ücretsizdir. İkincisi için seyahat durdurmak sağladı.

makinede Netleştirme bobin mekik içine yerleştirilir ve üstü kapatılmakta gerçeği ile başlar. mekik vücuda sonuna kadar ileri stoper eklenir. örgü makineleri kullanarak, iplik şablonu yapılmalıdır ve sonra bunun altında ve sonra önceki döngü içinde dişli. Hücrenin iplik, kural olarak, kanca altında ve bunun üstüne dışarı geçer. Başparmağınızla iplik basılması, şablona kano çekin. Servis sol için tutmak için ve bir veya iki konuları yakalayan, iplik için. iplik sıkın ve bir sonraki hücrenin örgü gidin.

Knotability kumaşı için kullanılan

Bir acemi için balıkçı ağlarına için örme knot master zor olabilir. örgü ağları Meclisleri, değişik adlarla birçok çeşidi vardır: Bir, düz, normal, ters yumak, çift bir buçuk, tek ve diğerleri.

Her balıkçı örgü düğüm beceri sırlarını tutmaya çalışıyor. Yetenek örgü ve birim değeri uzatma menteşe kollarına tek bir düğüm çözülmüş değildir olmasıdır.

Bize nasıl servisini kullanarak ağlarını örmek için düğüm bağlamak için daha ayrıntılı olarak ele alalım:

 1. Tek. 1020 metre kalınlığında bir naylon iplik alıp küçük boyutta kanca atmak gerekir. iplik sonunda sıkıca her boyutta ilmiği sıkılaştırmak için. kontrast gözünde bir adam bir çivi çakmak için duvarın üzerinde oturan. düğüm noktasında, bu bağlantı döngüsü için. Böylece, birlikte tırnak ve iplik döngü mekiğe yürüyen asılı olduğu görülmektedir. alt kanca döngü toplayıp, düğüm.
 2. Clew. Bu meclis gerçekleştirmek için basittir. Bu esas olarak bir düğüm olarak kullanılır, ancak balık ağları bazı tiplerinin dokuma için kullanılır. Nasıl yukarıdaki fotoğrafta gösterilen üniteyi Örgü için.

Sonuç

Kalmıkça düğüm dahil knot, kravat yeteneği, yaşam gereklidir. itfaiye, kurtarma ekipleri, inşaatçılar, denizciler, dağcılar, sporcular, montajcı irtifa balıkçılar: Birçok mesleklerin insanları yapamaz bu yeteneği olmadan. Ve günlük hayatta herkes çeşitli knot bağlama: kravat, dantel ayakkabılar, fiyonklar. Bu nedenle düzgün örgü örmeyi, bir tanımalı ve istisnasız bütün muktedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.