Entelektüel gelişimiMistisizm

Baguley - iblis yiyen bebek duş

Bir şeytan bir korku uyandıran ve küçük çocuklar korkunç şeyler neden bir anti-kahraman olarak düşündüm ediliyor olmadığından, "uğursuz" filmi izledikten sonra Baguley birçok ilgi adını verdi. Çocuğun şeytan ruhunu alma ve onun takımı götür sonra. Ama Baguley olarak bu yaratığın mitoloji nedir diye? Demon veya ilah o? Ve aslında ona eski insanları denir?

"Sinister" in Baguley

Başlangıç için bir korku filmi daha iyi gelen Baguley bak. Profesör - karakterlerden biri dile göre okült bilimler - Efsaneye, Baguley - iblis. Mitoloji o çocukları feda söylüyor. Bu eski ayin İskandinav insanların tipik, ama mistik yaratık geri ABD'ye, geçen yüzyılın yaklaşık 60-ler ile kendini gösterir.

Devletin ailenin birinde tuhaf koşullar altında birkaç yılda telef oldu. Bu durumda, her zaman bir çocuk hariç, tüm üyelerin cesedini buldular. Zarar araştırdık ama hiçbir vücut, erkek ya da kız ya bulunmaz. Benzer bir şekilde, katili bulmak mümkün değildi. Olay, basında yazmak için durdurdu Hakkında, polis raporları alanlarda toz toplandı ve yeni baştan birkaç yıl içinde.

demonoloji neler sunuyor?

Kötü ruhları inceleyen bilginin Alan, Norveç iblis Baguley diyor - Bu Hollywood'un film yapımcıları sadece bir buluştur. Aslında, orada bu isimde hiçbir dinin biliyordu. onların ruhlarının yeterince alabilmeleri onlar, çocukları kurban iblisler ve tanrılar, var olmasına rağmen kaynak Baguley hiçbiri söz edilmez.

Yani, Aztekler kültüründe çocuklara karşı şiddetin acımasız eylemlerini işlemiş olabilir. Geçen yüzyılda da gömülme bulunmuştur ve bu benzer sonuçlara araştırmacılar istenir. Bu 42 çocuğun kalıntılar yer alıyor. Uzmanlar bir ritüel cinayet olduğu sonucuna varmıştı işaretler var. Belki eski tanrı Tlaloc anlamına kurban - yağmur azizi, doğurganlığı ihsan yeteneği.

Onlar ticaret ve diğer konularda başarılarına katkıda bulunmuş, böylece Kartacalılar da, tanrılara çocuklarının ruh kattılar. 200 erkek ve kız kalıntılarını bulunduktan sonra böyle bir varsayım bilim adamları tarafından ifade edilir. Plutarch'a kayıtlarına göre, özellikle varlıklı ailelerin çocuklarının tanrıların yanı sıra tek varisi tarafından takdir.

Moloch'ın - prototip Baguley?

Yani, eski kültürlerde bazen çocuk kurban oluştu. Ama vakalar yukarıda açıklanan insanlar tanrıları yatıştırmak için yapıyor olduğunu göstermektedir. Ya iblisler hakkında? bu varlıklar filmde fantezi "uğursuz" yaratıcılar kendini gösterdi gibi? Anlamaya çalış.

Filmde, Baguley - Çocukların kendilerini ruhları alan bir iblis. İncil'de adı geçen Moab tanrısı, - Belki de Moloch için bir prototip olarak hizmet verebilir. kurban ayin gerçekten korkunç. çocuğu yerleştirilir ve yangın dibinde Moloch'ın heykelinin elinde (a boğa başı olan bir adam olarak o tasvir edilmiştir). Bebek çığlıkları ritüel İlahilerle boğuldu ...

Moloch'ın bazen ilah ve bir şeytan değil, sadece olduğu anılır. Ancak, bazı araştırmacılar bu efsanevi karakteri gerçekten hiç inanmak eğimlidir. Neyse çocuk kurban antik halkları arasında nadir olduğunu ve kelime mlk (süt, Moloch), zamanın bilimsel ilmi meydana gelen, belirli bir tanrı sadece terim iletim bebek duş yansıtabilir.

Baguley ve filmde çocuklar "uğursuz"

Bize ünlü korku filmi için tekrar geri dönelim. İçinde çocukların sadece korkunç suçları işledikten sonra Bagugu pençesine düştü. Aslında, onlar ailelerini öldürmüş ve iblis hizmete girdi. Bundan sonra, bu küçük siyah ruhların görev yeni henchmen Baguley istihdamı haline geldi. Ölü çocukların kendileri sevdiklerini öldürmek ve bunu yaparken gerekli olduğunu ikna etmeye yakında olanlar, yaşam ile temas. süre Baguley kendisi gölgelerde kaldı. Belki de onun gelecekteki kurbanı korkutmak için korkuyordu.

paketi arası çocuklar Baguley korkuyordu. bazen evin karanlık köşelerinde içine erimesi için dehşete önce konuşurken - "O mutlu olmayacak, gelecek". iblis zaten ölen çocukların ölümüne korkuyor Neden bu anın perde arkasında filmde olduğu gibi, ne yazık ki, belli değil.

korkunç Baguley?

yüzyıllar boyunca (filmde belirtildiği gibi yine) Bu İskandinav cini insanlar tarafından unutulmuş edilmiştir. Belki de uzak yerlerde yere avcılık oldu ve sonra bir şey Amerika Birleşik Devletleri'ne getirdi. Hollywood'un korku filmlerinden bir canavar gibi, pek çoğu korkunç olarak kabul edilebilir. O aslında herkesin içinde, bu kenarda kalır ve ne olup bittiğini karışma değil görünmüyor. Üstelik o bile köşe bağıran "Boo!" Dan beklenmedik açılır Ve hiç korkutucu yüzler pozlar vermedi.

Ama Baguley arketipi kaçınılmaz ağır kayıplar eden bir semboldür. O sevilen bir, küçük bir çocuk, sonra ruhun ilk istihbarat alır ve snack hala birkaç insan hayatları.

Baguley - iblis yiyici çocuklar, aslında yok. Ama daha az korkutucu bir yaratık haline gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.