ÇirkinlikBahçıvanlık

Zantedeschia: Evde bakım, açıklama ve öneriler

Zantedeschia - aile Araceae büyüleyici bitki, bundan böyle insanlara veya calla Calla olarak anılacaktır. Bir İtalyan meslektaşı Giovanni Zantedeschia onuruna verdi Alman botanikçi - Böyle ilginç bir isim çiçek Kurt Sprengel yükümlüdür. Çok yıllık vatan kültürü, yani onu ıslak sulak alanlar Güney Afrika olduğunu. Doğal ortamda bir kısmı gövde ve kök Zantedeschia genellikle tamamen suya daldırılmış olduğu görülmektedir.

Açıklama Zantedeschia

Zantedeschia, evde bakım yüksekliği olan, belli bir bilgi ve becerileri gerektirmektedir 1.0 ila 2.5 metre ulaşır. (Yaklaşık 40 cm uzunluğunda), büyük bitkilerin yaprakları, masif uzun sapı üzerinde düzenlenmiş, kalp şeklinde. Boyama - benekli krem renkli veya beyaz noktalar ile yeşil. Dik, kollara köksap, güçlü Stem. Gerçek kapalı çiçeğin eğlenceli severler bir sürü getiriyor hangi Zantedeschia, evde bakım, sıradan insanlar Calle ev aradı.

doğrudan yüksek peduncles yerleştirilen çok şık Tropikal bitki büyür, büyük çiçekler,. Çiçek - Sarı koçanı, uzun (15 cm) bir örtünün ile. Onun boyama çeşitlidir: krem, sarı, mor, beyaz, pembe. Yetiştiriciler bir battaniye iki renkli türü ile karakterize çeşitleri, yetiştirilen. Dışarıdan daha birkaç hafif için renkli tonlarda kaplı Çoğu durumda. Çiçeklenme Zantedeschia - bir olgu uzun, sonbahar günlerin başlangıcı ile başlayan ve yay kadar sürer. Çiçeklenme sonrasında çilek oluşumu, sarı yaklaşık 1 cm'lik bir çapa sahiptir. dinlenme süresi tipik olarak 2 aydır ve ev tesislerinde yaz aylarında.

büyüyen calla evde Özellikleri

Zantedeschia aethlopica amatör ekimi olarak, evde bakım kendisi için emek, daha kaprisli bazı yatırım gerektirir; Bitki yaz aylarında ve kış aylarında ışık çok sever, ama optimal en farklı koşullara adapte edebilmektedir. Kış pet floresan ışığı kullanarak, ek aydınlatma düzenlemek mümkündür. Bir sıcağı seven bitkiler gibi, ev Calla (Zantedeschia aethlopica) bir sıcaklıkta rahat hisseder değil 18 ° C daha düşük, çiçeğin normal gelişimi ve büyümesi için en uygun 22 olduğunu ... + 23 ° C sıcaklık farkları ve taslaklar - son derece olan faktörler olumsuz tutum Zantedeschia.

Evde Çiçek: bakımı, ekimi

Çiçeğin başarılı büyüme ve gelişmesinde önemli bir faktör nemdir. Bu amaçla, bitkiler yaprakları düzenli sprey ve nemli bir bezle silin gerekir. bataklıkların bir sakini, Zantedeschia sonbahara kadar erken bahar bol düzenli sulama ihtiyacı var. Sulama suyu, yumuşak, oda sıcaklığını savunulmalıdır. Çok avantajlı tavada su 3-5 cm'lik tabaka varlığı reaksiyona girer pet. Suyun durgun arz sırasında azaltmak için gereklidir ve bazı çeşitleri ve hiç durmak edilir.

kallâ ev Gübreleme

kadar sorun neden olmadığı için Haziran, güzel Zantedeschia Şubat aktif büyüme döneminde, evde bakım, gübreleme ihtiyacı olduğunu: Mineral (ilaçlar "Pocono", "Agricola", "Fertikov Suite", "Bona Forte" ) ve organik (kompost, humus, gübre çürümüş, "Dev" hazırlık). Organik kapalı hayvan yemyeşil çalı oluşumu ve aktif bir yaprak büyümesi için gerekli ve her altı ila sekiz hafta gerçekleşir. mineral madde başarılı bir çiçek anahtarıdır fosfor ve potasyum, yüksek bir yüzdesini ihtiva etmektedir.

nakli Zantedeschia

Büyüme mevsimi Calla (Zantedeschia) uyarınca, bir yıllık nakli bitkiler üretmek için gerekli, hangi ölçüde toprak tüketen, özellikle zorluğa yol açmaz evde bakım. Bitki olan seramik veya kaba, genişletilmiş kil kırıkları kullanılabilir besin alt-tabaka ve bağlayıcı pyatisantimetrovym drenaj katmanı ile, büyük olmalıdır. yumru büyüklüğüne bağlı olarak 5 ila 10 santimetre derinlikte dikilir. Optimum Toprak bileşimi - iki parça çim, gübre veya humus ile levha, turba toprak ve kum bir kısmı üzerinde - bir parçası olarak kullanılabilir.

Ne zaman Zantedeschia çiçekler

bir çiçekçi için evde Zantedeschia çiçeği, bakım deniz eğlence Ekimden sonra iki yıl başlar sunar. İlk çiçekler solgun (bazen yeşilimsi) renklidir. Zamanla, rengi daha doygun battaniye olur. çiçeklenme döneminde yeterince uzun ve bazen birkaç ay sürer. ve geç sonbaharda iyi ışık ev calla sahası içinde bütün kış büyüleyici renk memnun edebilir.

Çiçeklenme sonrası Zantedeschia dinlenmeye ihtiyacı; buçuk ay - dinlenme tavsiye dönemi. Bitki havada kurumaya ve yeni, besin substrata nakledilen için yapraklar artıkları temiz yaz ortasında sulama azaltmak gerekiyor. Geçici bahçede, örneğin, açık toprağa bir bitki kara olabilir ve Ağustos ayında dönmek için "ev." yaprakların yeni büyüme sonbahar başında gelir.

Evde Üreme Zantedeschia

Yıllık nakli bitkiler sırasında ayrılabilir Tüberoz çeşitleri Zantedeschia ıslah bebekler,. Ayrıca, iki veya üç kez, yılda bir bol çiçekli sağlamak ve çeşidinde bağlı olarak bölünme yumrular veya rizomlar üretmek için gerekli gençleştirme Zantedeschia amacıyla etmek. Bir bıçak kullanımı ve diğer kesici aletler olmadan onlara daha iyi ellerini Breaking.

üreme seminal yöntem bahçıvanlar arasında daha az popüler olan da vardır. tohumun çimlenmesi oldukça yüksek, ama yöntem bazı sabır gerektirir: bitkiler Ekimden sonra sonra 4-5 yıl çiçekli memnun olacak bu şekilde yetiştirilen. yetiştiricisi-fan planları tohumlardan Zantedeschia büyümeye arzu değilse, o solmuş çiçeklerin okları koparmaya gereklidir. Bu kolayca dinlenme süresi calla (Zantedeschia) deneyimli için gerekli tesis enerjisinin çok sayıda kurtaracak.

Evde bir çiçek bakımı: haşere kontrolünde

iç ortamda, Gala örümcek akarları etkilenebilir kuru hava fazlası ile kapalı bitki üstesinden gelmektedir. Etkilenen yapraklar gevşek ve bir süre soldurma sonra olur. Bu nedenle, yenilgiyi önlemek için bu haşere suyla periyodik ilaçlama gerektirir.

kültür odasına Büyük tehlike kirpikkanatlıları, yaprak bitleri ve beyaz sinekler vardır. Bu tür zararlıların sayısız koloniler bazen çiçek toplam kaybına yol açan, Zantedeschia boyandı ve yapraklarını deforme. Sen sabun çözeltisi batırılmış bitki pamuk pedi silerek, kendi ulusal yöntemini kaldırmak deneyebilirsiniz. uygulamak için daha ciddi lezyon ana çiçek olarak insektisit, 1 ml su, 1 litre içinde seyreltilmiş "Malathion", ya da ilaç "aktellik" püskürtülür.

eşsiz bitki, tek bir formda veya bir çiçek düzenleme içinde mükemmel görünümlü - ruh hali yükseltir ve zevk getiriyor için evde Zantedeschia karışımı bakım. Bu örnek, sarmaşık ve bindweed için, diğer renkler yanında koltuk.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.