Sanat ve EğlenceSanat

Ahşap üzerine Benzersiz boyama - Rusya'nın kültür mirası

Ahşap üzerine Sanat boyama asırlık Rus etki alanına bağlanabilir. Bu, özellikle kuzey enlemlerde, Rusya genelinde yaygın balıkçılık eski sektörlerden biridir. Rus ahşap boyama destanları bahsedilmiştir.

Antik kulübe boyama tüm ev eşyaları (tabaklar, mutfak eşyaları, oyuncak ve takı) hakkında mükemmel bulunamamıştır yılında kendini kulübe (trim, sundurma) süslenmiş. birbirlerinden köylerden büyük bir mesafe üyeleri arasında özel iletişim de buna göre resmin taklit kaçınılması olmuştur olabilir ve olamazdı. halk sanatı bu tür oluşum yerden adını aldı okulun bir tür, bölündü çünkü. Onlar isimleri değil, aynı zamanda yazı stili, renkler, süs eşyaları ve karakteristik detayların kalitatif kompozisyonunu, hemen, açıkça tanınabilir adres imalat sadece farklıydı.

Yani, Khokhloma boyama aynı köyde, Nijniy Novgorod bölgesinde, diğerleri gibi, orada olan tahtaya veya "Khokhloma". Ahşap üzerine boyama Bu şekilde çok iyi o folklor birçok eserlerinde atıfta ve sadece edilir bilinmektedir. Siyah ve kırmızı (nadiren yeşil) boya dekorasyon uygulandı zorunlu altın arka plan, farklıdır. Bu resim ağırlıklı çekmeceler, kutular, küçük ev ürünleri maruz kalmaktadır.

Numuneler genellikle bulunurlar Gorodetskaya resimlerini Gorodets ilçesinde, tabii ki, yukarıda sözü edilen alanda kökenli Ahşap üzerine. Temel özelliği, bir dış bükey model yapma beyaz ötesi bir çizim vardır. Ana Şekil da belirgin hale yerel boya, genel arka plan üzerinde gösterilmiştir.

Az Polkhov-Maydanskaya (çoğunlukla düdükler ve oyuncaklar) yaygın ve yanma veya Sergiev Posad ile boyanmış. Trinity-St kapağında opsiyonel görüntü ile kutuları boyarken Çoğu zaman, ikincisi kullanılır.

Sovyet döneminde bir okul olarak kökenli olmasına rağmen Palekh, aynı zamanda ahşap geleneksel boyama atfedilebilir. O bilgi ve antik ustaların becerileri hazinesi emilir.

Zamanın başlangıcından, oluşumu sırasında gündeme ahşap, hepsinden önemlisi antik, özellikle kayda değer Mezenskaya boyama Slav kabileleri. Komi Cumhuriyeti'nin, ya da antik Yunan sanatının antik el sanatları - Hiç kimse onun öncüsü oldu tam olarak ne bilir. Sembolizm Mezen boyama hayat yaşamaya güneşi temsil gamalı haç gibi, böyle bir tanınmış işareti doğasında vardır, açık bir yorumudur. Böyle semboller, "kuğu" var, "kamış", "ördek", dalgalı ve su ve yağmur simgeleyen çizgiler eğimli. Bu işaretler sayesinde, antik duvar içine alınmış anlamını çözebilir.

üzerinde Arkhangelsk bölgenin, - ben köye Palaschele ( "Palaschelskaya" dolayısıyla ikinci isim) bu resim yaptım Mezen River, Beyaz Denizi'nin Mezen Bay akar. Eski boya bu bölgelerinde yerel sanatçıların sanatsal tedavinin ana konusu ama hepsi bir çıkrık oldu. Mezenskaya çıkrık üç değil geleneksel parçadan yapılmış ve tamamen özel olarak kendi taban teşkil edecek rizom olan bir ağaç bulmak kesildi. Bütün bu süsleme daha ferah oldu amacıyla yapıldığını ve herhangi bir anlaşması veya tarihin kökenini söyleyebilirdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.