SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bacak krampları ve nasıl nedenleri onlardan kurtulmak için

kramp - Sana aramıyorsanız ... Ve bu ne yazık ki, bunu sevmediğini zaman, aniden iner. bacakta kas aniden kısaltılmış ve sertleşir, aşırı ve seğirme parmaklarını iki katına çıkar ve keskin artan ağrı kuvvetleri kıvranması ve sıçrama. Ve daha sık TV izlerken ve herhangi baştan hakkında sanmıyorum düşünerek kanepeye barışçıl yalan geceleri yakalarsa kramp. Ve sonra, şiddetle yudumlayarak, sert koltuğu sürtme ayak parmakları, "Tamam, yükten atletlerde olur, ama kendisine karşı bir şey var: Sizce bacak krampları azaltır?"

gerçekleştikten sonra pek çok faktörden sadece biri - Genellikle bacak krampları tüm insanlar ve egzersiz 75'inden fazlası yüzde tabidir. nedenleri bacak krampları çeşitlidir - normal kas yorgunluğu hastalıkların çeşitli. baldır kasları ve kalça kasları kramp - Bu çok daha ciddi ve tehlikeli belirtiler ve ne biz aslında, bacak krampları derdik olduğunu - Bu arada, doktorlar bu nöbetler söylüyorlar.

bacak krampları en sık nedenleri - Bir pozisyonda uzun bir süre bulma ile ilgili aşırı gerilim. Bütün gün böyle yataklar veya diğer kısıtlı duruş ot mücadelesi gibi yüksek topuk ayakkabı, uzun bağdaş, yürümek ne olur olduğunu. Bu nedenler bacak krampları müzisyenler için uzun bir süre için sahip daktilocular ve diğer işlemler insanlar aynı pozisyonda uyarlar, özellikle karakterizedir.

Diğer bir nedeni ise, etkinlik artışının, daha fazla fiziksel efor, uzun vadede yatıyor. Genellikle bir futbol maçının son dakikalarında olarak görülen, birbiri ardına oyuncuları tam anlamıyla bir bacağını tutarak, çimenlerin üzerine yuvarlandı. simülasyonunda, takımı doğru sonucu kurtarmak için bunu bir sıkma anın sahtekâr alımını dikkate iken Fanlar sık sık suçluyor. Aslında, futbolcuların, yarım saat geri çalışan, şiddetli deneyim ve hareketi devam etmek ağrılı spazmlar basitçe imkansız yapmak.

bacak krampları nedenleri vücudun ihtiyacı olanlar veya diğer maddelerin sıkıntısı aranır edilebilir. Bu olabilir kalsiyum eksikliği kan, oksijen ve potasyum, ve hatta normal su. Hastalıklar - Böyle bel ağrısı, ateroskleroz, varis, diyabet olarak - aynı zamanda kramplara neden olabilir. konvülsiyonlar Hatta ayrı dozaj formülasyonlan, örneğin, Hormonal maddeler ve diüretikler yol açar. Kötü alışkanlıkları - sigara ve alkol kötüye kullanımı - Ayrıca krampları neden olur.

Hatta insanlar sezgisel öğrenmek ani başlangıçlı bacak krampları kurtulun. bir girişimde kişi kendisi spazmı serbest bırakır hangi ayakların bu durumu bulur acı kurtulmak için. Bir kural olarak, yavaşça, çorap ayak el ayak çekmek için yeterlidir. dertli botları engellemek için, çünkü aynı oyuncular meslektaşlarına hale gelmesine yardımcı oluyor ve hatta yabancı oyuncu ekipleri yakındı. Ayrıca onun masajı ya da iğne dikmek sürtünme yardımcı olur. Eğer yaşarsanız fiziksel aktivite sırasında kramplar hemen çalışmaya veya yürüyüş durmalı ve (gece krampları yaygındır) sırtüstü pozisyonda spazmı yakalarsa, soğuk katta yalınayak durmak en iyisidir. Özellikle dikkat kasılmalar yüzücüler için ödenmesi gereken - bu hayatlarına doğrudan bir tehdit. Suda kramp yaşarsanız ayaklarınızı harekete ve diğer ayağını kullanarak etkilenen ayak düzeltmek için denemek için durdurulmalıdır. Bu yardımcı olur ve pim erir sabitlendi.

Eğer çok fazla var ve bacaklarda kramplar varsa, bunları nasıl davranacağını, herhangi bir neden olmaksızın doktora başvurulması gerekir. Yerel doktor ile başlamak danışabilirsiniz. Belki de yardım ve reçeteli ilaçlar edecektir. Eğer nöbetler bir yatkınlık varsa, en azından basit yapmak için her gün ihtiyaç bacaklar için egzersizler ve masaj.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.