Entelektüel gelişimiDin

Aziz Peter Kilisesi (Riga, Letonya): açıklaması, adres, açılış saatleri

Daha yüksek müşterilerin inancı anlamlı hayatı boyunca mevcuttu. Antik çağlardan tapınaklarını ve kiliselerini inşa inandığı tanrılara tapıyorlardı beri İnsanoğlu, dualar ve sol hediyeler okuyun. Bugüne kadar, bu gezegende biz binalar nerede farklı dinlerden insanların binlerce gelebilmiştir. Bu binalar sadece manevi gücün taşıyıcısı değil, aynı zamanda en büyük mimari eserlerinden biridir. Sanatın daha yüksek bir seviyeye Olma, insanlar Allah'ın layık eserleri büyük oluşturmak için her fırsatı kullandı. Bunlardan biri Aziz Peter Kilisesi olarak kabul edilir. Riga candan onun inşası için zamanının en yetenekli ve yetenekli sanatçıların ev sahipliği yaptı.

hikayesi

Değil kilisenin yapılış tarihi kesin olarak biliyorum, ama 1209 yılında, buna bir referans ilk kez kroniklerinde izlenebilir. Yeri Kilise diye neredeyse bin yıl önce kenti oldu aynı yerde durmaya devam ediyor, hiç değişmedi Riga, Letonya. Daha sonra yapı, küçük bir salon ve aynı yükseklikte üç sahından oluşmaktadır. Bu bilinmemektedir ancak kilise kulesi inşa edildiği düşünülmektedir, bu ayrıdır. inşaat kendi para koyarak, tüccarlar, esnaf ve diğerleri - köy halkı yardımcı bir kilise dikmek için. Onun yaratma prestijini korumak için, zengin ve lüks bakmak oldu binanın sonunda çaba yatırım yüzden Tanrı'nın tapınağı, şehrin geneline ağırlıklı olacağını geliyordu. Riga burghers - Kilise üst sınıfları ziyaret etti. Ayrıca bir okul, şehrin en eski biri var işletilmektedir. kilise Evanjelist-Lutheran unvanı almış ve bugüne kadar onu giyer.

ilk değişiklikler

Kule saati göründü ve yangınlar ve diğer tehlikeler hakkında insanları uyardı bekçi, yakın çalışmaya başladı üzerinde - bir buçuk yüzyıl sonra, kilise ilk kez bazı değişiklikler yapılmıştır. 15. yüzyılın başlangıcı ile kilise biz usta Johann Rummeshottelya seçmiş bu durum için, yeniden karar verdi. O yeni sunak odası inşa fakat daha yapılacak tüm Riga, Letonya, yüzyılın sonuna kadar neredeyse sürdü ve sakinleri sürekli savaşlar ve salgın hastalıktan, yeniden yapılanma ertelendi yaşadı ve sonunda sivri inşaatını tamamladı. . Şimdi, bina 15 metre yüksekliğinde ve ana biri iki koridor vardı - şehrin üzerinde 30 m Sekizgen 133 metrelik kulesiyle kulelerine ve Riga hiçbir bina kilise ihtişam ile karşılaştırmak olamazdı.

Devam yeniden düzenlemeleri

11 Mart 1666 inatla 175 yıldır rüzgar ve hava ayakta kulesiyle, bozuldu ve yakındaki evlerin üzerine çöktü. Bir yıl sonra, kule yeniden inşa edilmesi başladı, ama 10 yıl içinde yangın çıkmıştı ve kulesiyle kilisenin bazı kesimiyle birlikte tekrar yıkıldı. Letonya'dan daha, davet edilen ustalar her yerinde yeniden inşa etmek. Rupert Bindenshu kulesiyle tam genel Gotik tarzı kilise ile uyumludur Barok tarzı, yine inşa edildi kentin baş usta tarafından yöneldi. Şimdi, yaklaşık 120 metreye ulaşan bir külahlı kulenin toplam yüksekliği, inşaat 1697'de tamamlandı.

Aziz Peter kilisesinin çan kulesine 24 yıl yine çöker yıldırım düştü, ancak herhangi bir şey basmayın. I. Villeberny 3 yıl çalışmış usta yeniden oluşturmak için, kulesiyle usta kendisi inşaat sonrası tırmandı ve bir kadeh şarap içti horoz taç.

Horoz Aziz Peter Kilisesi

Kilisenin ömrü boyunca tüm erkekler 6 parça oldu. Öncelikle bakır levhalar ile kesilmiş zaman 1538-m kilisenin restore edilmiş ve aynı yıl, horoz kırdı 1491 yılında kulesine koydu. değiştirmek için ona 1539 m ikincilik, ama sadece sonbahara kadar sürdü. Güçlü rüzgar külahlı sinirli ilk iki horoz, üçüncü 1612 yılında gravür Mollino üzerinde olsaydı, 73 yıl sürdürdü. Tüm musluklar farklıydı, fakat uzun kalmamıştır. bu rakam 1651 yılında kuruldu dördüncü kez, o yaldızlı edilmiştir. Ne yazık ki, bu horoz da tezhiplenmiş olan üst üste 1569 Beşinci tekrar atladı ama 6 yıl kurulumdan sonra, o da yere düştü. Altıncı horoz 1941 bir top mermisinin neden olunan bir yangında yok edildi. Ve son olarak, yedinci kulesinin ve bugün, o, şimdi 46 yaşındadır 158 kilogramlık bir ağırlığa, 1.5 metre yüksekliğinde ve 2 'lik bir genişliğe sahiptir.

İkinci Dünya Savaşı sonrası Kurtarma

İkinci Dünya Savaşı, Aziz Petrus kilisesi yerde tek kalıntıları bıraktı. Riga tamamen ateş altında idi. 1954 yılında kulenin dışında her şeyi geri ve bunun kule ve sivri geri 1966 yılında karar verildi, gözlem güverte ekledi. Bu kadar tartışmanın sonucudur, Bakanlar Kurulu Letonya SSC. mimarların restorasyon P.G. Zirnis Saulītis üzerinde E. Darbvarisa yönetiminde. Ana iş kulesi bileşenlerinin inşaatı Minsk'te hazırlandı, Riga yapıldığını, montaj işleri Leningrad gerçekleştirildi. Sonuç olarak, çan kulesi 124 metre ve 25 santimetre yüksekliği oldu. 57 ve 72 metre yükseklikte kısmında inceleyen platformları inşa edildi. 1973 yılında 1000 kg kapasiteli sitesinde kaldırma servis asansörleri girmiştir. Mekanizmalar 63 saniye üst ulaşmış.

işin tamamlanması 29 Haziran 1973 tarihinde, bu gün Aziz Petrus Kilisesi kazanmıştır düştü. Riga tekrar ana cazibe bulundu.

Peter Hakkında

Apostol POTr İsa, Havari Andreya Pervozvannogo bir balıkçı ve kardeşi oğlu on iki öğrenciden biriydi. Doğumda, o Simon seçildi. Mesih tarafından kendisine verilen "taş" anlamına adı Peter, o güçlü kararlılık ve ruhu kaynaklanıyordu.

havari acımasızca her yerde onu takip İsa'nın sevdiği öğrencisiydi. Tanrı'nın Oğlu - İsa onlar bunu düşünmek onun havarileri sorulduğunda, Peter İsa olduğunu söyledi. ve her ne sen yeryüzünde bağlama gökte bağlanmış olacaktır işlememelisiniz ve üzerinde gevşek olursa olsun: ve ben sana cennetin krallığının anahtarlarını verecek; Peter ve bu kayanın üzerine buna karşı galip etmeyecektir kilisemi ve cehennemin kapılarını inşa edecek - O zaman sen" ona İsa şöyle dedi Toprak cennette çıkacak. " (Matta 16: 18-19)

efsaneler Aziz Peter kilise inşa neden bu hikaye anlatıyor vardır. Riga, ancak, tarihsel verilere dayanarak değil, yer, Apostol POTr ziyaret ettiğini, ancak yine de o şehrin koruyucu azizi olduğunu.

Peter Mesih'in yaptığı reddi sonra uzun süre tövbe, ancak bir kez Kutsal Ruh geldi zeminde, vaaz adadı. havari defalarca inanç ve aktivite için zulüm, ama yoldan dönmedim. Onun vaaz, dünyanın farklı yerlerinde okunan: Akdeniz kıyılarında, Küçük Asya, Antakya, Mısır, Yunanistan, Kartaca ve İngiltere'de.

Aziz Peter ters ters olarak çarmıha gerildi, bu yüzden İsa'nın doğumundan sonra, Roma, 67, onun akıl hocası ölümü gibi, ölmeyi istemiyordu.

günümüzde Aziz Peter Kilisesi

Ve bu güne kadar sadık akımları Aziz Petrus Kilisesi (Riga) ziyaret ediliyor. Tapınağın gözlem platformu çeşitli kazaların sitesi olmuştur. Yani, örneğin, 90'lı yıllarda kule elindeki hayatı ile hesaplaşmak isteyen tırmandı. Bu olaydan sonra, kilise böyle tekrarını önlemek için ızgara örtbas. gözlem katının gününde Letonya'nın birinci bin yıl dönümü sonunda kulede o zaman vardı turist rehine aldı Milli Bolşevikleri, kaçtı. Ardından, özel kuvvetler çalışmak zorunda kilise çevrili ve suçluları dışarı ikna.

ana manzaraları

Kasım 1995 yılından bu yana, kilise yüklü plaket, nesnenin tüm restoratör adamıştır. Bu Roland İsa heykelinin heykeli görmek de mümkündür, mezar taşları ve A. I. Tsukerbekera düğmesi taş kitabe F. Ringerbergu, IV kanvas, Brevern I. ve B. Barclay de Tolly, tıp B'nin doktor mezarı adamış T. Graf ve eşi K. von Slate, "Mavi Muhafızlar".

Kilisenin çalışma

Riga - Aziz Peter Kilisesi ev sahipliği İl. Adres: Sokak Skarnu, ev 19. onların yeniden yapılanma Tüm ve şimdi (belediye meydanı ve Daugava Nehri'nin kıyılarında, Letonya'da büyük yakınında) eski şehir denilen bir yerde acı tapınağın tarih.

ülke sayısız turist, gitmeleri tavsiye edilir ilk etapta tarafından ziyaret edildiğinde, kilise Aziz Petrus, Riga arasında. Saatler tapınak - Pazartesi hariç 6 saat 10 ve her gün. kilise örneğin, bir müze, birçok işlevi yerine getirir ve servisleri tutmaya devam ediyor. aşağıdaki gibi farklı ülkelerden birçok yolcuları orada çekiyor çünkü hangi Onun en büyük avantajı, şudur: şehrin en yüksek seyir noktasından. şehrin muhteşem manzarasına sahip kulenin yüksekliği itibaren. Yani Peter, Riga farklı Kilisesi'nin avantaj. öğrenciler için 7 avro - - Öğrencilere 5 - yetişkinler için gözlem güvertesi maliyeti 3 yaş yedi yaşından küçük çocuklar ebeveynlerin gözetiminde, tabii ki, serbesttir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.