SeyahatYol tarifi

Letonya, Riga rekreasyon imkanları

Letonya - Küçük bir ülke. Ama coğrafi konumu ve zengin tarihi ve kültürel mirası en çok yönlü bir tatil için mümkün kılar. Eğer güneşlenmek ve yüzmek istiyor musunuz? Sonra Riga deniz daha iyi bir şey yoktur. Jurmala müzik severler şarkı yarışmasına çeker. Eski mimari ile birçok şehir vardır. Riga - Letonya gibi bir ülkenin tatil sermayesini gezi için en ilginç. Aynı zamanda büyük şehri sadece ülke, ancak Baltık ülkelerinin hepsi SSCB eskiden bir parçasıdır. Nüfusu fazla yedi yüz bin kişidir. Bu yazıda Riga ve konumlar bahsedeceğiz. Biz de Rusya'dan Letonya mümkün turları ile bilgi verilmektedir.

ülke hakkında Resmi veriler

"371" - Letonya'nın bir telefon kodu. Riga Bu rakamlara "2" ekleyin. Bir cep telefonu çağırırsanız bir alan kodu gereklidir ekleyin. Rusya'da kalan Letonya yerel bir telefon numarası, çağrı için, "8" dial uzun bip, "10371" ve alan kodu için beklemek gerekir. ülkenin ulusal para birimi euro. Zaman Doğu Avrupa olduğunu. Yaz aylarında Moskova ile farkı yok. Kışın, yerel saat batı Rus saatte gerisinde kalıyor. Dizin Riga (Letonya) - LV-1084 LV-1001 üzerinde. Bu Baltık devlet dahildir Schengen bölgesi.

Ruslar Letonya toprakları vize gerekiyor girmek için. Bunun için St. Petersburg ve Pskov açıldı Moskova'da ülkesinin büyükelçilik veya konsolosluklarına, uygulamak gerekir. giriş izni için gerekli belgeleri edinmenize yardımcı olacak surcharge vize merkezleri de vardır. pasaportlarına aziz ekler avans ihtiyaç vermek katılın. Her şeyden önce, turist vizesi açılışı için en az bir hafta sürer. bir ücret karşılığında olsa da, bu süreci hızlandırabilir.

Letonya Turlar

Daha önce belirttiğimiz gibi bu, iki milyonluk bir nüfusa sahip küçük bir ülke çok değişik bir tatil imkanı sunar olduğunu. St. Petersburg, Pskov ve Novgorod sakinleri yeterli (mevcut vizeler ne zaman) Bu Baltık ülkelerine olsun. Bu nedenle, bu bölgelerin günün Rus teklif otobüs turları acentalara. İkiden fazla gün boyunca, sahili ziyaret ve mutfağın lezzetleri zevk için, sermayenin manzaraları görebilirsiniz.

deniz çok ilginç bir tur var "Letonya (Riga) -. İsveç (Stockholm)" gece yakışıklı geminin Başına Baltık Denizi çapraz. Hareketli bir günün ardından, aynı gemi geri Riga götürecektir. Sağlık turları Letonya deniz tatil sunuyoruz. Spa uygulamaları sanatoryumlarda kalmak en az bir hafta içerir. Bağımsız yalnız biz kendi araç için gezisi Letonya önerebilir. Sürücü yeşil kart sorunu ve Avrupa standartlarına (renkli pencereler izin verilmez) uygun olarak da "demir" atı getirmek için gereklidir. Sen Moskova ( "Latvijas Ekspresis") ve St. Petersburg ( "Baltık") trenle Riga alabilirsiniz.

Sahile yakın evler ve Spa

Baltık Denizi kıyısında sıcak deniz ve bulutsuz gökyüzü hakkında pek memnun değildir, ancak yaz aylarında, turist hala Jurmala'nın akın ediyor. Kendine özgü mikroklima ile bu kent mükemmel çevresindeki peyzaj sığar. Bu altın kumlu plajları kilometre streç onlarca çevrili çam ormanları ile çevrilidir. Riga kıyısında hava ile Olmuyor mu? Önemli değil. Bu sahil boyunca dolaşmak ve iyot ve çam iğneleri kokusu ile dolu sıhhatli havayı teneffüs etmek çok güzel. kaynağından maden suyu Ya şifalı içeceği. Jurmala Şarkı Festivali'nin başkenti olarak bilinir. Moskova'dan yönlendirilen onların davranışları doğrudan tren sırasında. diğer zamanlarda Jurmala'nın altın plajları ulaşmak için, yalnızca bir nakli yapmak gerekir. Öncelikle, Letonya gibi böyle bir cumhuriyette yetiştirmek gelmelidir. Riga ve Jurmala farklı yoldan bağlanmıştır. hedefe göre taksiler alınacaktır. Bunlar sermayenin ana tren istasyonundan kalkar.

Letonya turistik

ülke dört bölgeye ayrılabilir ve her biri eşsizdir. Letonya kuzey-doğusunda Vidzeme ünlü ortaçağ kenti Sigulda aradı. O Ulusal Parkı "Gauja" yer almaktadır. Bölgedeki bir başka ilgi noktası - Vidzeme deniz. banliyö kaleler ve saraylar çok sayıda Letonya (Riga) yakalamayı başarmıştır. Bu bölgenin güneyinde, Zemgala uzanır. muhteşem sahne arasında muhteşem Rundale Sarayı yoktur. Letonya'nın batıda Kurzeme doğal konumlar ünlüdür. Popüler bir turizm - nehirlerin Venta ve Abava ve şelaleleri vadisi. Latgale ülkenin doğusundaki onun manastırları ile dikkat çekmektedir. güzel göller ve Krtallar Tsirisha arasında yer en ünlü Aglona manastır.

Riga konumlar

Bu şehir "Art Nouveau sermaye" denir. Evlerin bir sürü (yaklaşık 800) aynı mimari tarzda inşa edilmiştir. Binaların çoğu eski kentinde yer almaktadır. O, tesadüfen, tamamen UNESCO listesine dahil. Yani ne benzersiz Letonya var. Eski günler nefes Riga sokaklar, uzun zamandır turist geciktirecektir. Bu şehir müzeleri ile doludur. O (modern çağrı gibi) "art nouveau" evlerin bir satır boyunca Albert Caddesi'ne yürümek gerekmektedir. Tarihi kent merkezi sadece "larded" konumlar: Birçok yürümek zorunda değilsiniz. birbirine Sonraki bulunur: Riga Kalesi, Dome Katedrali, St John Kilisesi ve Peter Jacob, Toz Kulesi. Zamanınız varsa, örneğin bazı müzede göz atmaya, Letonya İşgal veya Riga öyküsü.

Ne denemek için

Ziyaret Turaida Kalesi veya Jurmala'nın kumsallarında keyfini, ulusal mutfağı haraç ödemek için unutma. Letonyalılar yemekler lezzetli ve besleyicidir. Ulusal yemekler, uygun ortamında sunulmaktadır. bir ev atmosferi ile lokantalar dolu küçük kasabalarda. İşlemeli masa örtüleri, temizlik ve gülümseyerek rahat, misafirperver insanlar - böylece Letonya hatırlanacak. Riga, ortaçağ çevresi rağmen, misafirlerine şık ve modern cafe sunmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.