ÇirkinlikBahçıvanlık

Kuşkonmaz fasulye: çeşitlerin ekimi

yeşil fasulye Fayda bile çok kritik bir yaklaşımla en abartma zordur. Her şeyden önce, ideal diyet yemekler hazırlanması için bileşeni değil, aynı zamanda önemli ölçüde toprağın durumunu artırabilir bitkiler sadece değildir. Nedeniyle bitkilerin köklerinde artan azot bağlayıcı bakterilere, fasulye sonra yer daha oynak verimli ve sağlıklı hale gelir.

yıllardır yapılır ekimi hangi Yeşil fasulye, yani bakla, rafine tahıllar olmadan yemek hazırlamak için kullanılır Tamamen. Bitkinin büyük avantajı erken olgunlaşan ve yetiştirme kolaylığı edilir. olgunluk dikimden Döngüsü sadece bir buçuk aydır.

Eğer sırtta görmek istiyorsanız kuşkonmaz fasulye, yetiştiriciliği ve özel bilgi ve beceri gerektirmeyen bitkileri ekim yerleşti. yetiştirme işlemi birkaç ardışık aşamaları içerir.

İlk olarak, dikim ve bunu yapmak için hazırlık konumunu tanımlamak gerekir. Hesaba Mayıs ayı sonlarında yapılması gerekir fasulye kuşkonmaz yetiştiriciliği faktörünü almak için gerekli - Haziran başlarında, bir ısı seven bitkileri ve dikim gölgesiz, güneşli bir yerde arazi almak için gereklidir. Önce kuşkonmaz fasulye büyümeye nasıl, sen toprak hazırlamak gerekir. Bu, hafif verimli, nötr ya da hafif asit olmalıdır. Marka humus, kompost ve diyarında potas gübre.

Açılış gelecek bitkiler arasındaki 10 cm mesafede tutmak doğrudan açık toprağa tohum üretmek, derinliği 4 cm olmalıdır. Büyük miktarlarda gerekli kuşkonmaz fasulye, yetiştirme satırlarda gerçekleştirilirse, bunlar arasındaki aralık en az yarım metre olmalıdır. dona maruz kalmasını önlemek için, ilk defa ben barınak jeotekstil veya diğer yalıtım gelmelisin.

Bitkilerin büyümesi sırasında tomurcuklanma sırasında gerçekleştirilmelidir biri mineral gübrelerin, ile gübreleme gerekmez. mineral kompozisyonu daha sonra, uyku çıkan sonuç, bitkiler sıralarındaki 10 santimetrelik bir mesafede gerçekleştirilir küçük oluklar halinde uygulanabilir.

Kuşkonmaz fasulye: fide ekimi ve bakımı.

Kendi başına, kültür meyveleri deforme ve sığ, bu nedenle fideler bol sulama gerektiren bitki gelişimini yavaşlatır nem eksikliği de, ancak, ısı ve kuraklığa dayanıklıdır. Daha iyi mikropları geliştirmek için, periyodik olarak toprak gevşeme ve gerektiğinde yabancı ot kaldırmak tavsiye edilir. içe olmaları rahatlığı için kuşkonmaz fasulye o sarılmak hangi için 2 metre, bir peg ya tirizler yükseklikte bir yedeğini yüklemek gereksiz değildir kaynaklanıyor.

Yeşil fasulye - esansiyel protein ve aminoasitlerin gerçek kumbara. Bu egzama ve cilt döküntüleri için doktorlar tarafından tanınan bir çaredir. fasulye bakla Yemekler vücut ödemi ile yardımcı fazla sıvıyı vücuttan izin verir. Fasulye fasulye anemi için iyi bir araçtır kan hücrelerinin oluşumunu stimüle asitler içerir. Fasulye - mükemmel bir diüretik, bu suyu böbrek iltihabı, romatizma, diyabet yararlıdır.

Geçerli Yemek yapmanın yanı sıra, yeşil fasulye tuz ekleyin ve marine, konserve edilebilir. kışın boşlukları lezzetli çorbalar, güveç, meze ve diğer yemekler yapmak.

boyanması yeşil fasulye limon sarısı, oldukça, genellikle yeşil, çeşitli ışık yeşildir. Pişirme sırasında Mor bölmeler parlak yeşil bir renk kazanmak ve çorbalarda çok cazip hale gelir. Beyaz, kahverengi, krem, siyah ve hatta Benekleriyle: Fasulye ayrıca çeşitli renklere sahiptir.

bahçede ekimi için böyle "Geyik Kral", "Fan", "Panter", "indina", "Altın Nektar", "Akito" ve diğerleri gibi mükemmel verimli çeşitlerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.