ÇirkinlikTamirat

Astar ve boya "Tikkurila Luya"

düzeni korumak için ıslak alanlarda çok zordur. Birçok malzemeler, sert ortamlara dayanacak ve hızlı bir şekilde işe yaramaz hale olamaz. Bu nedenle, özel yerler özel ekipman gerektirmektedir. Bu malzemeler arasında boya ve astar tespit edilebilir "Tikkurila Luya." Bunlar özel yüksek nemli alanlarda kullanım için tasarlanmıştır. Bunlar dönüşümlü kullanılmaktadır.

Özellikler astar

Astar "Tikkurila Luya" akrilat lake temelinde yapılır. yapı araçları mantar ileride meydana gelen dayanağı koruyan bir özel bir katkı içerir.

kapalı ikinci yüzeylerin işlenmesi için araçlar. Bu tavan, duvar olabilir. Baz yapıldığı malzeme, önemli bir rol oynamaz. Primer beton, tuğla, ahşap (sunta ve lif) kaplamalar üzerinde kullanılabilmektedir.

astar hem yeni ve daha önceden boyanmış yüzeylere iyi yapışma sağlar. önceki tabaka olarak izin verilen lateks, alkid, epoksit ve katalizör bileşimleri. "Tikkurila" akrilik boyalar için bir üs olarak tavsiye edilmektedir.

Astar beyaz mevcuttur. Ama bir dizi kullanarak, herhangi bir ışık gölge verebilir "Tikkurila Senfonisi". kolirovki sonucu esnasında numuneden farklı olabilir. Nedenle talimatında belirtilen boyalar ilk yarısını ilave edilmesi tavsiye edilmektedir.

Uygulama boya

Akrilik boya "Tikkurila Luya" kalıp ve küf temel korumak Bileşiminde bileşenleri içerir. ıslak alanlarda kullanılmak için tasarlanmıştır bileşim. Leke beton, tuğla, alçı, ahşap, sıva ve tesviye taban malzeme.

Malzeme duvarlar ve tavanlar boyanması için kapalı kullanılır. Üstelik bu taban periyodik olarak temizlenmesi ve ağır yükler olabilir edilebilir. lobileri, hastane koğuşları, koridorlar ve merdivenler de Kullanılan boya. Gıda endüstrisinde kullanılmak üzere bir çözüm bile var.

teknik özellikleri

"Tikkurila Luja 'yarı mat ya da yarı-parlak emaye temsil eder. Bu yoğunluk, 1.2 kg / l'dir. Beyaz veya şeffaf olabilir. İkinci seçenek kolirovki içindir. Bu "Tikkurila Senfonisi" renk aralığı kullanır. Kuru tortu,% 40 olmaktadır.

Boyanın Bir litre 5-8 metrekare boyama için yeterlidir. Boya çok kalın ise, su ile seyreltilerek bırakılır. Zaman bu su miktarı, toplam malzemenin% 5'in altında olmalıdır.

Bunun bir sonucu olarak, bu aşınmaya dayanıklı ve solventlere mat boya (yarıparlak) yüzeyleri, döner (met, beyaz ispirto gibi). Ayrıca, yüzey deterjan ve dezenfektanlar kullanılarak yıkanabilir.

Boyama için hazırlanıyor

bileşimler "Tikkurila Luya" kullanılarak gerçekleştirilmelidir bazik koşullar biri bir ön tedavi yöntemidir. Oda sıcaklığında% 80 nemde 5 derece üzerinde olmalıdır.

Bu yüzey daha önce boyanmış ise, bu kir ve toz temizlenmelidir. Zeminin düzgün ise, seviyeye gereklidir ve daha sonra eziyet. Elde edilen toz uzaklaştırılmıştır. hazırlığının son aşamasında - priming.

Yüzey daha önce bir kez boyanmış ise, sabun ve su ile yıkanmalıdır. Daha sonra, baz olarak saf su ile durulanır ve kurutulur. yerlerde kapalı eski duvarlar açılıyor, bu temizlenmelidir zaman. tüm yüzey mat oluncaya kadar parlak boya durumda kumlama yapılmalıdır. temel toprak tozu hasat sonrası.

eziyet

boyama boya "Tikkurila Luya" hemen önce iyice karıştırılmalıdır. Bundan başka, bir fırça veya rulo ile, boya önceden hazırlanmış bir baz üzerine uygulanır. Leke taban tabakası 2. Bu fırça veya rulo için kullanılır. sprey değil. 4 saat süreyle inkübe tabakalar arasında. Kuruma süresi 2 saat dokunmak etmektir.

bakım

"Tikkurila Luya" için Yorumlar sol kullanıcılar söylüyorlar deterjanlara karşı duyarlı yüzey boyama sonra ilk defa. İlk birkaç hafta içinde boya temiz bir su tabanı yıkamak daha iyidir sonra. deterjanların kullanılması şu anda tavsiye edilmez.

Bir ay sonra, yüzey nötr deterjan, 6-8 arası bir pH değerine sahip olan yıkanabilir. Kullanım sünger ya da yumuşak doku uygulamak için araçlar. aşırı kirlenmiş gerekçesiyle temizlemek için 8-10 arasında bir pH değerine sahip olan, zayıf alkalik çözeltiler için önerilir.

Müşteri Yorumları hemen hemen aynı. Bu boya, aşınmaya ve ışık geçirmez, kolay temizlenebilir dirençli olduğunu ifade etti. Ayrıca, maddenin iyi bir akış oranına sahiptir. 1 litre ortalama bileşimi, yaklaşık 6 m2 boyama yüzey alanı için yeterlidir.

Yüksek nem ile mutfak, banyo, koridor ve diğer odalarda kullanırken üretici boya "Tikkurila Luya" göre partinin fonksiyonları tamamen hatta gerçekleştirir.

Ayrıca, boyaların basit bir uygulama memnun. Bu eşit çalışma yüzeyine, yayınlanmamasını düşer ve damla etmez.

eksileri alıcılar yeteri kadar yüksek olduğu fiyatını diyoruz. 700-1000 ruble düzeninin 0,9-1 litre hacme sahip bir kap duruyordu.

görülebileceği gibi, bileşim, "Tikkurila Luja 'mürekkep aşınma, kimyasal ve mekanik etkilere karşı dayanıklı, pürüzsüz, sağlam bir kaplama oluşturabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.