Sanat ve EğlenceSanat

Sanat, çeşitleri ve özellikleri Tarzları

insanlığın var olduğu süre boyunca sanatıyla eşlik etti. birçok kez onun yönünü değiştirdi Bu süre zarfında ve yeni formlar ve stilleri edinme için. Sanatın ana stilleri ne izole edilir?

Hatta Doğu, Orta ve Batı Avrupa ülkelerinde onuncu yüzyılda Romanesk denilen sanatsal bir stil oldu. Bu tarz, birçok heykelinin yer aldığı kendi akılcılık ve anıtsal yapılar ile ayırt edilir Roma mimarisinin işaretler vardır. Bu güç ve topraksallık izlenimi yarattı.

yerine Romanesk tarzında XIII yüzyılda Gotik geldi. O Batı ve Orta Avrupa'daki sanat gelişimini sürdürmüştür. o yukarı talip olarak, kendi uzatılmış şekil için bu stil için Önemli. unsurları olan birçok Katolik kilise ve kilise Gotik tarzda bugün görülebilir.

XVI yüzyılda İtalya'da Gotik tarzda sonra Barok tarzı doğdu. O dünyanın sonsuzluk, birlik ve çeşitliliğin yepyeni bir fikir getirmeyi başardı. Temel fark, bir olduğunu , dekoratif kompozisyon mitoloji ve din sahneleri tasvir.

barok klasisizm geldikten sonra. O XVII yüzyılda Fransa'da doğdu. Özellikle bu tarz yaygın kullanımı boyama ve literatürde kazanmıştır. Aynı zamanda, ve orada edebiyat türleri, gazeller, komedi, fabl ve trajediler gibi. resminde yeni stiller vardır. İlk portre, natürmort ve peyzaj kavramı ayırt etmeye başladı. Klasisizm durumuna vatanseverlik ve hizmet dayanıyordu. Bu dönemde ve mimari gelişimi üzerinde izler bırakmış. Şu anda, yapılar mantıksal düzenini açık bir geometrik şekil ve ölçülü bir dekora sahip düz duvarlara orijinal kombinasyonu görülmektedir.

XIII yüzyılda klasisizminin alanlardan biri, bu Rokoko oldu. Bu tarz sanat kurgu, dekoratif teatralleştiğini, sofistike, zarafet ve samimi deneyimleri dayanmaktadır. Hiçbir dramaları ve trajediler, sadece hafif duygular, parlak renkler ve sevgi çok.

XVII yy klasikçiliğin stil denilen duygusallığın aldı. Önemli o iç dünyasının açılması ve görüntülerin kişiselleştirilmesi.

Duygusal bir romantizmin sonra kural zamanıdır. Bu tarz çizimleri sıradışı ve fantezi idi. O ayrıntılı olarak evren ve evren denk görüldüğü insan ruhunu, inceledi.

romantik bir süre sonra gerçekçilik var. O on dokuzuncu yüzyılın 20-30 yıl içinde ortaya çıktı. romantik tarzının tüm uçuşlar dünyaya geldi ve daha yaygın ve yaşamı oldu.

Sonra natüralizmi izledi. O çevredeki onun doğru yansıması için olduğunu belirtti. Tüm açıklanamayan fenomenler şeylerin doğasını açıklamak kendi kanun, atfedilen. O insan ruhunun özünü araştırdık.

On dokuzuncu yüzyıldan beri, tahta kendi elleri modernizmin içine aldı. Bu tarz bir sanat Bilinmeyen gelecek kabul edildi. Tüm yeni peşinde, bu yeni yönlere çok açtı. Bu sanat bazıları artık çok popülerdir.

Yirminci yüzyılda sanatta birçok yeni stiller vardı. Başlıcaları Modernizm, Sembolizm, Empresyonizm, Sürrealizm, Kübizm, Fütürizm, Dadaizm, soyut sanat, postmodernizm idi.

İnce ana stilleri üzerinde vardı aslında yanı sıra sanat vardı böyle noktacılık, Fovizm, ilkellik, sezanizm, akademik, Vortisizm, fantezi, Transavantgarde, neo-realizm, materyalizmin, sosyal-garde, sosyal-gerçekçilik gibi diğer alt türleri. kavramsallık hiper, minimalizm gibi sanatta bu tür stilleri da vardı pop art, op-art, taşizm, Neoplastitsizm, metafizik boyama ve diğerleri.

Modern sanat ayakta değildir. sanatta yeni stiller, yeni yöntem ve eğilimler vardır. Yeni tonları ve formları satın alma ve mevcut stilleri geliştirmeye devam edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.