Entelektüel gelişimiDin

Arkhangelsk piskoposluk. Rus Ortodoks Kilisesi'nin Arkhangelsk ve Kholmogory Piskoposluk

Arkhangelsk piskoposluk zengin bir tarihe sahiptir. bunun nedeni Hıristiyanlığın tanıtımına gerekli hale anda Onun eğitim, hem de bir bölünme ile kavga başlatmak için, Eski müminlere direnci, gerçekleştirildi.

Archangelsk'teki ve Kholmogory Piskoposluk Tarihçesi

Tarihsel kayıtlara göre, Mart ayında, 1682 yılında kurulmuştur. Tarihi boyunca onun tarafından kontrol ediliyordu toprakları değişti. Buna göre, bazı değişti ve isimler. Örneğin, 1682 den 1731 kadar o Kholmogory merkezinde (departmanı var) ile, Kholmogorsk ve Vazhsky piskoposluk olarak adlandırıldı. 1731 itibaren 1787 için o Arkhangelogorodskaya ve Kholmogory Diocese oldu.

1762 değişiklikleri getirdi. Geçerli Arkhangelsk piskoposluk sonsuza kadar aynı şehre taşındı kontrol merkezi, değişti. Birkaç yıl sonra adı Arkhangelsk ve (1787 yılına 1799) Olonets tekrar değişti.

piskoposluğa (1799 1985) bir çok uzun bir süre Arkhangelsk ve Kholmogory olarak adlandırılmıştır. Sonra tekrar, adı on yıl olarak değiştirildi, ancak 1995 yılında tüm geri geldi.

Aralık 2011'de, Arkhangelsk archdiocese tanıtılan Kutsal Meclis toplantısında Arkhangelsk ve Kholmogorskaya piskoposluk.

Arkhangelsk piskoposluk toprakları

o nerede olduğunu öğrenmek için, o ROC psikoposluklarının haritayı alacaktır. Bugün o Arkhangelsk bölgenin toprakları olduğu görülebilir. Tabii ki, kendisini oldukça büyük, bu nedenle piskoposluk Vynohradiv, Seaside, Kargopol, Kholmogory, Onega ve diğer yakın alanları içerir.

Ayrıca bu Arkhangelsk Başpiskoposluğunu parçası olduğunu bilmelidir.

Friary, piskoposluk dahil

piskoposluğuna topraklarında çeşitli vardır manastırların. bazıları düşünün.

Alexander Oshevensky manastır. Bu zengin bir tarihe sahiptir. Vakfın yaklaşık tarih - bu 1460 yıldır. Manastırın Alexander Oshevensky yaratıcısı, babasının tavsiyesi ardından göz önüne şimdi manastırı duruyor yerlere geldi ve burada yerleşti. İskender'in hayatı ilk olarak kabul edilir Nicholas Kilisesi, inşa edildiğinde.

Manastırın kurucusu ölümünden sonra bakıma muhtaç hale düştü. Manastırda sayısını ve arazi işletmelerin, binalar artmaya başladığında durum, 1488 yılında değişti.

bugünkü zaman hakkında konuşursak, manastır düşüş gösteriyor. 1928 yılında bu sadece bir harabe haline gelmiştir, yürürlükten kalktığı. Rus Ortodoks Kilisesi manastırın önemi unutamam, şimdi onu kurtarma olduğunu. keşişler yaşadığı bir manastır binası vardır.

Siya Manastırı Antony. Gölü Büyük Mikhailovskoye yakınında yarımadasında, Arkhangelsk yakındır. Manastırın kuruluş yılı 1520 olarak kabul ve kurucusu olduğu - Ven. Antony.

kapatıldığı ve rahatlama ve eğlence için tesislerin her türlü topraklarında yerleştirildi zaman manastır, Sovyet döneminde gerileme yıl hayatta kaldı. Rus Ortodoks Kilisesi sadece 1992 yılında kullanımda elime geçti. Mesken kurtarmak başladı.

Bogoyavlenskiy Kozhezersky Manastırı. O birkaç kez gerileme ve canlanma yaşadı. Göl Kozhozero, yani Loparite Yarımadası yakınında bulunan.

O 1560 yılında geri kuruldu. Onun kurucuları Niphon ve Serapion Kozhozero düşündü. o ortadan kaldırıldığı zaman, manastır, 1764 yılına kadar gelişti. Yine onun keşif 1853 yılında gerçekleşti. Manastır tekrar kapatıldı zaman o, Sovyetler Birliği zamanlarında kadar çalıştı. Sadece 1999 yılında, o yeniden açıldı ve geçerli ilan edildi.

piskoposluğa ait Convents

Ayrıca piskoposluk topraklarında olması ve Zaviyeler. bazıları düşünün.

Teolog St. John Manastırı. Köy Yershovka yer almaktadır. O kadar uzun zaman önce dayanmaktadır - 1994 yılında. Başlangıçta Sura elinde daha önce vardı manastırını dönmeye çalışan bir kadın topluluğu oldu manastır. 1996 yılında, bu konumda taşınmıştır.

John Teolog Manastırı Sursky. Bu surenin köyünde bulunan bir daha eski bir topluluktur. başlatıcı Ioann Kronshtadsky haline geldikçe 1899 kurucu yıl olarak kabul edilebilir.

Sovyet zamanlarda, kapatıldı. Yeniden işe manastır Kutsal Meclis ısrarıyla sadece 2012 yılında oldu.

piskoposluk emrine - eğitim ve sosyal kurumları

Arkhangelsk piskoposluk sıra yönetici sadece onun parishioners manevi hayatı umurunda değil, aynı zamanda ihtiyaç durumunda yardımcı olur. Örneğin, St. John ilahiyatçı (kadın) manastırında düzenlenen kızlar için bir sığınak.

ihtiyaç doğumdan sonra veya hamilelik sırasında kadınlar için, annelik koruma Merkezi bulunmaktadır. Bu Varsayım Katedrali Arkhangelsk yer almaktadır.

Verkolsky Manastırda evlerini sahibi olmayan kişiler, hem de hapisten yeni ve desteğe ihtiyacı, konut var olanların yardımcı olabilir.

Ayrıca, hemen hemen her manastır ve kilise bir Pazar okulu vardır.

Arkhangelsk ve Kholmogory Piskoposluğu'ndan Türbeler

ona sahip olan kalıntılar açısından zengin de Arkhangelsk piskoposluk. Örneğin, Siya Manastırı'nın Antony kurucusu Holy kalıntılarıdır. Koryazhma içinde Tapınakta saç gömlek ve zincirler Monk Longin Koryazhemsky olduğunu. Bu arada, vatanlarına iade edildi gün, artık şehrin Günü olarak her yıl kutlanmaktadır.

Arkhangelsk en önemli tapınaklarından biri, yani bir simge Arhangela Mihaila. Bu XVIII yüzyılın ortalarında yazılmış. Onun değeri melek Michael Archangel genelinde arazi azizi olduğunu olmasından içindedir.

Başka kalıntı "Kulak ver Hızlı" Meryem Ana mucizevi simgedir. Bu Arkhangelsktam Solombala tapınak yer almaktadır.

Ve bu piskoposluk bulunabilir türbelerin bütün bir liste değildir.

Aziz Arkhangelsk piskoposluk

Bu topraklar aynı zamanda bütün dünya için yaptıklarının ile yüceltti onun aziz ünlüdür. Örneğin, kutsal topraklar Arkhangelsk montajında hazırlık belirtilmelidir. Euphemia ve salih Anthony ve Felix.

O günlerde gelenek, çeşitli konularda, ama birisi Rab göre, orada putperestliği kabul ve ibadet çünkü Rev., bu topraklara İsa'nın ilk kelimeyi getirdi. Hayatının kelime ve örnekte verilen iki - Efimov Ortodoksluğu için bu yerlerin sakinleri çevirmek için mücadele etti. Ve işe yaradı. Bir süre sonra birçok haklı yaşamaya başladı.

Biz Anthony ve Felix hakkında konuşmak, her zaman ebeveynleri yardımcı iyi bir karakter var iki kardeş olduğunu. Kardeşlerinden biri bile Başmelek manastıra topraklarını verdi.

Kardeşler 1418'de boğuldu ama vücutları mucizevi şimdi manastır Korelskiy standları yere yayınladı. onlar gömüldüğü yerin üstünde yıkıma ahşap şapel koymak ve 1719 yılında bir tapınak inşa etti.

Ancak, Arkhangelsk bölgenin Piskoposluk sayısız aziz, ascetics, kendi topraklarında yaşayan yaşlı erkeklerde ünlüdür. Onların kuşağın birden fazla beslenen Bu bereketli yerler.

Rus Ortodoks Kilisesi'nin Mevcut piskoposlukları

Biz Piskoposluk ele alırsak Rus Ortodoks Kilisesi, onlar oldukça büyük miktarda Rusya'da hem de yurtdışında. Örneğin, Avrupa'da, Amerika'da var. Neredeyse her biri ihtiyacı olanlara yardım sağlamak onun alt manastırlar, çeşitli kurumlarında vardır. Bazı eğitim kurumları bulunmaktadır.

Rus Ortodoks Kilisesi Piskoposluk büyük bir sosyal uzanma geçiriyorsunuz. Bu, örneğin, ilaç ve yardımcı alkol bağımlılığı, nüfusun tüm kesimlerinin eğitim çalışmaları, özellikle gençler, hem de diğer işler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.