ÇirkinlikInşaat

Gaz ekipmanı gaz arzının tasarımı ve montajı: özel bir ev için gaz bağlantısı üzerinde çalışın

yakıt bu tip ucuz ve tüketiciler arasında talep dolayısıyla olduğundan özel bir eve gaz bağlantısı üzerinde karar makul. Eğer çok gazlaştırma projenin uygulanması için karar verdik, bir zorunlu adım güvenli bir şekilde çalışmasını ve merkezi yerleşim tesis ağlarına bağlantıyı sağlamak için gereken gaz arzının tasarım olduğunu bilmeli.

yürütmek için tasarım çalışmaları yürütmek lisanslı firmaların temsilcileri olabilir, ancak gaz besleme rasyonel düzeni seçmek mümkün olacak tüketici, katılımıyla uygulanacaktır ise müşteri, SNP okuyabilir.

güvenlik önlemleri

Patlayıcı gaz yanıcı bir maddedir. Hatta biraz uzakta bina yönetmeliklerine gelen, bu trajedinin bir nedeni olabilir. Gaz çevreye zehirli ve tehlikeli, tasarımcı dikkate Tüm bu nüansları almalıdır. Proje içindeki etkili havalandırmayı sağlayan, kazan dairesi altında ısıtma ünitesi için ayrılan ayrı bir odaya ihtiyacı gibi, konut inşaatı sürecinde kitaba tavsiye edilir ev sahibi farkında olmalıdır.

Gaz Kaynağı Sistem Tasarımı

Doğal gaz besleme tasarım çalışma maliyetini belirleyecek, her boru, kablo ilkesi, bükümlerin sayısı, seçilen ekipman ve malzeme basınç kademe sayısı genişliğine bağlıdır. evin içine taşıyacak boru hattı, iki şekilde döşenebilir: açık veya kapalı. Bir yeraltı boru hattı havai uygulama yöntemine göre 1,5 kat daha pahalı maliyeti. Ancak bu durumda, boru, mekanik ve hava tesirlerine karşı korunmuş olacaktır. Yeraltı sistemleri güvenli ve güvenilir, ama bulmak ve hasarlı zaman daha karmaşık nedenini ortadan kaldırmak için.

Gaz arzının dizaynını yapan zaman bu aşamada boru yerden olup olmadığına karar vermek de, bu mümkün. Böyle çalışmalar daha ucuz olmasına rağmen, boru hattının bazı bölümleri korozyona tehdit edeceğini, onlar kendiliğinden çevre için tehlikeli olduğunu bağlanabilir. Her zaman değil boru hattı döşenmesi yönteminin seçimi fiyat faktörünü etkiler. Aralarında müşteri isteklerine bağlı olmayan koşullar malzemelerin hızlı korozyona neden olabilir toprağın SNIP değerleri uygunsuz faaliyet gereksinimleri vardır vardır.

yer altında doğalgaz boru hattının döşenmesi için ihtiyaç

Bazı durumlarda, oldukça yakın, toprak altında bir gaz boru hattı döşenmesi için ihtiyacın da dahil olduğu yüksek gerilim elektrik hatları, aralıklı. yeraltı boru hattı komşularının toprak çapraz istiyorsanız, onların anlaşmayı güvence altına almak değil her zaman mümkün. Özel evlerde gaz sağlama toprak altında istifleme boru teknolojisi yerleşebileceğini, zaman 45 derece altındaki bölge sonbaharda atmosfer sıcaklığı. Bazen apartmanın bir proje boru hattı astar tesisatın her iki yöntem birleştiren kombine versiyonudur.

İç şebekelerinin tasarımında Özellikleri

Özel evlerin Gaz temini sadece sistemin hesaplama ve tasarım sonra yerleşmek olabilir. Bu eserler müşteri güç ve türü için ekipman almak hangi temelinde bireysel faktörlere dayanmaktadır. Uyum zorunlu olduğu ile projelerin oluşturulması için genel gereksinimler vardır. Örneğin, ünitenin montajı için bir yerleşim bölgesinde yer alan edilmemelidir kazan dairesi, tahsis etmek gereklidir. Bir cihazdan kenara 4 metrekare ayarlanması gerekir ve tavan yüksekliği en az 2,2 metre olmalıdır. Kapı açma 0.8 metre genişliğinde, ve pencere boyutu hakkı 10 metreküp oda 0,3 metre dayalı olarak hesaplanır.

Baca yanıcı malzemeler bitmiş olmalıdır. Gaz donatım montaj bir güç, gaz ve su temini tutmak istiyorum odası ve kanalizasyon sisteminde yapılmalıdır. elektrik haberleşme güvenliğini sağlamak için topraklı gerekmektedir. Kanalizasyon acil drenajı için gereklidir. kazan dairesi dikkate havalandırma sisteminin varlığı ve baca için iki kanal alınarak tasarlanmıştır. Ek birinci kanal için gerekli olan , baca kurulumu saflaştırılması için - süre saniye.

Eğer doğal bir meydan okuma ile ekipman satın almaya karar verirseniz, hangi aracılığıyla temiz hava nüfuz edecek, havalandırma ızgarası gerektirecektir. Eğer bir ülkede evde ısıtma gazı kaynağı olarak kullanacaksa, baca gaz geçirmez malzemeden yapılmış olmalıdır. duman toplama tüpleri üst kısmı çatının üzerine olmalıdır. serbest bir yaklaşım sağlamalıdır için kazan her taraftan açık alevden uzak yerleştirilmelidir.

gaz besleme sisteminin tasarımı tarafından yapılan Öneriler

Kazan yanma ürünlerinin zorla kaldırılması ile baş etme yeteneğine sahipse, doğal çekişli düzenlemek için gerekli değildir. Bu görev mahyadan boru yüklü bir fan yapılacaktır. Çoğu zaman monte koaksiyel baca farklı çaplara sahip borular bir çift oluşur. Dış baca kanalı sayesinde temiz hava nedeniyle dışarıya çıkan baca gazlarının enerjiye oda ısınma içine akacaktır. Tasarım yakıt tüketimini azaltır ve cihazın verimini artırır.

gaz kazanı montajı

özel bir ev için gaz bağlantısı üzerinde çalışın 41-01-2003 snip göre yapılır. Bu kurallar gaz yakıtlı kazan dışında ek çıkış düzenlemek eder taban veya zemin katta, yer edilebileceğini belirtmiştir. ekipman uzunlukta düzenlenmiş olması gerekiyordu, bu bir evin boş duvarına yakın olmalıdır. Isıtma sistemi 1.8 atmosfer obezvozdushivaetsya basınçlı sızıntı için kontrol edilir.

Kazan, bir voltaj regülatörü ve bir kesintisiz güç kaynağı ile takviye edilmelidir. Ekipman kapalı yanma odasına sahip olması halinde, aralarında, karne kazan hacmine gerek tahsis edilmelidir bazı istisnalar dikkate almak önemlidir. Bu durumda, dışarıdan erişimi olan pencere gerekmemektedir. Eğer bir pot, 23.3 kW güce satın aldıysanız, saat gazının 2.5 metreküp yakacaktır. Saatte havanın 30 metreküp gerekli hacmin tamamen yanmasını sağlamak. işlem gazının esnasında havanın yeterli miktarda yokluğunda insan sağlığına oluşumu ve zararlı birikimine neden olur ki, tamamen yanmaz.

Özellikler tesisat işleri

Eğer özel bir ev bağlı gaz çalışmaları yürütmek üzere karar verirseniz o pencere delikten ışıklı böylece, ekipman kazan dairesinde kurulmalıdır. Boru hattı boruları metalden yapılmış olmalıdır, sadece tek tek tüketicilere bağlamak için uygulanabilir esnek hortumlar, kullanımını terk gerekir. Cihaz, gücüne karşılık gelen kurallara göre baca, enine kesitini hesaplamak için önemlidir. son bahsedilen parametre 30 kilowatt eşdeğer ise, baca çapı 130 mm'dir. ısı gücü 40 kW eşit olması durumunda Baca çapı 170 mm yükselmiştir.

Çalışırken önce gaz Şeması düşünülmelidir, ancak sistemin fırlatma profesyonellere bırakılmalıdır. baca kesit alanı bağlantı için açıklık enine kesit alanından daha küçük olması gerekir. Güç sistemi ekipmanları otomatik dahili termal ve akım koruması ile takviye edilmelidir. Gaz kaçağı ortadan kaldırmak için kapalı bir gaz analiz cihazı yüklemek gerekir, ancak elektrikli vana, bağımsız bir şekilde, yakıt akışını bloke edecektir.

ek gereksinimler

gaz bağlantısı sonra kurulacak ısıtma donanımları yapılmalıdır özel bir ev için çalışmaktadır. Bu bodrum katında bulunan, ancak özel ev müstakil olmalıdır olduğunu edilebilir. bir apartmanın söz konusu olduğunda, o zaman bodrum gaz kazanı yasaktır ayarlayın. gereken cihaz ile sağlanacak bir gaz sayacı kazan havalandırma sisteminin üst kısmı ayar. Yukarıdaki kelepir tarafından taşınan gaza ev bağlayan üzerindeki çalışmalar, tüm kural ve düzenlemelere uygun olarak gaz besleme güvende olacak. Eğer kazan ekipmanlarının kurulumu özellikleri hakkında bilgi sahibi olacak hangi numara II-35-76, için kurallar ve düzenlemeler vardır.

belgeleme

Gaz bağlantısı için Belgeler Gorgaz gerçekleştirilir gaz arzının projenin koordinasyonu için tarafınızdan toplanması gerekir. Bunu yapmak için, günlük kazanı, kullanım talimatlarını hazırlamak hijyen sertifikaları yanı sıra ekipman ihtiyaçlarının uygunluk muayene sonuçlarını.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.