Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Tarih, gelenek ve komut Bayramlar: Myrrh taşıyıcıları Bayramı

O kadar çok Hıristiyan Ortodoks tatil eski pagan empoze edildiğini oldu. insanların daha iyi ve daha hızlı olduğunu ihtiyaçlarını ve yaşam koşullarını değiştirmeden, yeni din için kullanılan adapte olsun böylece yapıldı. Böyle kutlamaları bir örneği eşleri taşıyıcıları öyküsü.

kutlama tarihi

Tatil taşıyan eşleri - özellikle Hristiyanlıkta olay. Bazı tarih öyle değil - bu belirli bir yıl, Paskalya düşer kaç bağlıdır. Bu gün Easters sonra 15. günde, Pazar üçüncü poslepaskhalnoe içinde zaferini kutladı. Paskalya erken ise, Myrrh taşıyan Kadınlar festivali mart sonu veya Nisan ayının ilk yarısında düşer. Ne zaman sonra o geç Nisan veya Mayıs ayında kilise diyor. Bu bütün hafta sonrasında festival Pazar kendisi sadece, ama kabul edilir. bu günlerde inanan insanlar arasında anneler, kız kardeş, büyükanneleri, teyzeler, kızlarını, eşini tebrik etmeye karar verdi. Myrrhbearers tatil Hıristiyanlıkta kabul edilir sonra dişil kutlama.

iki Mary

Biz bize Ortodoks Kilisesi'nin karşısında insanlığın dişi yarısını kutluyor eden isimleri inmesi. Herkesin Magdalene, eski bir günahkâr bilinen biri kendi savurganlığı tövbe ve İsa'nın ana prensiplere olarak kabul edilen ve yaşam için gerekli - Bu iki Mary vardır. İkinci - CLEOPHAS eşi. İsa'nın annesinin kocası - Çeşitli kaynaklara göre, İsa'nın annesi kardeş, ya da Aziz Joseph nişanladı kardeşi eşi ya idi. James, Yose, Simon, Judas - Üçüncü İncil metinleri Tanrı'nın ailesinin Oğul anne olarak bunu konuşuyoruz. Ayrıca John, Mesih'in sadık müridi anısına Myrrhbearers tatil belirtilmektedir. O Celile'de dinleyicilerin bir arkadaşıyla gitti ve gizlice kafasını gömülü İoanna Krestitelya, o öldürüldü Herod.

Havariler anne ve Lazarus'un kız kardeş

Yüksek onur kilisenin bellek ve Salome hak ediyordu. O - öğrencileri ve İsa James ve John havarilerin annesi. O da Magdalene İsa onun kurtuluşu belirdi sonra ilk oldu. Çeşitli İncillerde de Bethany kardeşleri Marta ve Meryem doğdu söz - onların Kurtarıcısı varlığı ve vaaz tarafından onurlandırıldı. İsa onların kardeşi Lazarus dirildi sonra Ama ona inanıyordu. Ve tabii ki, Susanna Evangelist Luke diyor ki - bu Tanrı'nın Oğlu olarak görev "onun adına." bu bireyler tatil dindar ve salih Hıristiyan kadınları alarak kadınları tebrik taşıyan ile bu güne kadar uzun olması sayesinde.

olay Hakkında

Birçok kişi tatil geçmişini bilmiyorum, merak ediyorlar neden mür taşıyıcıları olarak adlandırılan eş? Nasıl bu ifadeyi anlamak için? cevaplar biz, İncil'de bulmak Yeni Ahit. İsa yürüdü ve öğretilen yerlerin Bu sakini. Ona ministered ve onu takip kişisel kurtarıcı olarak O'nu kabul evlerinde mutlu ve ağırlama privechali Mesih vardır. İsa çarmıha gerildiği zaman, bu kadınlar Golgota'daki O'nun acıya şahit almıştı. çarmıha vücut çapraz çıkarıldı ve gömüldü yürütme, sonra ertesi sabah, onlar Yahudi gelenek gereği, O'nun dünyanın vücudu yağlamak için İsa'nın mezarının geldi. kutlama Dolayısıyla ismi. tatil taşıyan kadınlara Tebrik da diğer insanlara bu kadınları getirdi Mesih'in dirilişi, iyi haberleri ile ilişkilendirilmiştir. Sonuçta, İsa çarmıhta ölümünden sonra onlara göründü. İlk, nazik melek tarafından kurtuluş ve ruhun ölümsüzlüğü hakkındaki gerçeği öğrendi boş mezarını açmak onları etmektedir.

Ruhsal ve manevi bağları

Myrrh taşıyan kadınlar özellikle Rusya'da onurlandırıldı. Rus kültür ve ruhaniyet dindarlık elemanı ile bağlanır. Ahlak ve etik, katı kurallar ve Ortodoksluğu gereklerinin insanların et ve kan, bunun özellikle kadınların parçası haline girdi. Basit köylü kutup-soylu kadın, tüccar ve burjuva sınıfının temsilcileri Tanrı korkusuyla, erdemli ve dürüst bir hayat sürmek için çalışıyor. muhtaç zayıf ve hayırsever işler için umreye İyi işler, ihtiyaç sahiplerine bağış, - tüm bu özel keyif ve Rab memnun etmek arzusu ile onlar tarafından yapıldı. o evliliğin kutsallığına karşı son derece iffetli tutum olarak başka ne, Rus Ortodoksluğu özelliğidir. Fidelity sunağın önünde verilen kelime, yeminine eski günlerde Rus kadınların damgasını oldu (yani I will Mesih antlaşmadır). Bu idealler bugün ulus yaşıyor. Myrrh taşıyan kadınlar yumuşaklık, tevazu, sabır, bağışlama farklıdır. Onlar bir rol modeli haline gelmiştir nedeni budur. Ve yeryüzü iyilik yapmak için Mesih'in zafer, Hıristiyanlığa Rus aziz ve üstün gören, mübarek ve şehitlerin bir sürü verdi. Bir şefaatçi yardımcı, yorgan, şifacı, Mesih'in işi gerçek takipçileri olarak insanlar tarafından Başhemşire anne, Petersburg, Fevroniya Muromskaya, Abbess Catherine ve diğer birçok kutsalın Xenia.

Ortodoks Dünya Kadınlar Günü

Ortodoks tatil Myrrhbearers boşuna uluslararası olarak kabul edilmez. Onun sevinç dünyada birçok ülkede kutlanmaktadır. Bu şaşırtıcı değildir. Bir kadın dünyaya iyilik ve sevgi fikrini getiren dünyasına yeni bir hayata doğuruyor sonra, bir ev hanımı kocası ve çocukları destekledi. Aslında, mür taşıyan kadınlar kim? Konvansiyonel anne, kız kardeş, eş, ancak Allah'ın emirlerine göre yaşayanlara. sevgi ve bağışlama dişil kişileşmesi en çarpıcı ve önemli kurban kuşkusuz Bakire olduğunu. Ama salih kutsal diğer herkesin saygı ve övgü hak ediyor. insanlığın güzel yarısı iki törensel etkinlikleri sahip olmasının nedeni budur. Bu 8 Mart ve Kutsal Myrrh taşıyıcıları arasında bayram.

Eski Slav kökler

Daha önce bahsedildiği gibi, birçok Hıristiyan önemli tarihler önceki putperest ayinler ve ritüeller ile dini uygulama ve ulusal bilinç bağlı. Rahipler hep şu ifadeye yoktu, ama etnografik araştırmalar bu tür varsayımlara geçerliliğini kanıtlamak. Bu Noel Yuletide, Ivano-yaz gecesi toplantılar ve diğer birçok büyülü gün gelince. Bir tatil taşıyan kadınlar üzerinde meydana geldi. Slavlar bu Radunitsa gençlik festivalleri sonuna denk geldi. Çoğu zaman, pek çok yerde bugünün Rusya, Ukrayna ve Beyaz Rusya gerçekleştirildi başlatma ayin veya kumleniya üçüncü poslepaskhalnoe diriliştir.

şenlikleri Öldürme

eylem, antik ilişkilendirilmiştir büyü, köyü kehanet ve ardından yeni Hıristiyan semboller. Evin içine genç huş bir orman glade veya akçaağaç büyük bir dalı, - "Trinity Ağacı" seçilmiş ayin için. Zeytinlik şeritler, çelenk süslenmiş fidanın. çelenk boyalı yumurtaların ve / veya haç uzelochki asıldı. öpüşme birbirlerine çaprazlama geçerek çelenk yoluyla alışverişinde ve Krashenki haçlar: Kadın ve kızlar huş ve "kumilis" etrafında toplandı. Perstenki ve kolye, küpe ve kolye, eşarp ve kemer verildi. Bu tatil özü idi: köy veya köy kadınları daha samimi hale gelmiştir. Buna ek olarak, huş daire dansları etrafında, şarkı ve daima doyurucu bir yemek seslendirdi. Evlenmemiş kız "Diğer kalp" ve ailesine merak - onun gelecekteki hayatı hakkında. Ana yemek çağrıldığı, kızarmış "kadının." tatil de ilerleyen kadınları mür taşıyan Genellikle, biz "bir kadının.", bu konuda konuştuk

Diğer bir tatil için isimler ve Hıristiyanlık ile olan bağlantısı

Bu gün insanlar çok isim vardı. Bunların temel tanımı dişil belirtilir. Onun ve "Babia yaishney" tıklandığında, "Babia Bratchina", "Babia hafta", "Kumitnym" veya "Zavivalnym" Pazar günü ( "curling" birches gelen - bir kemer ve örgü saç örgü şeklinde dalları örgüler). ilginçtir Ne: Rus ilde neredeyse hiç kimse tek bir düzenleme kutlamaları yoktu. Pskov ve Smolensk, Kostroma ve Nijni Novgorod olarak, hem de diğer içinde, kendi yöntemleriyle "Hint Pazar", ya da tatil taşıyan kadınları kutladı. komut tüm farklı. Bunları birbirine bağlayan tek şey - Kadınların arife, eve gittim genel bayram için ekmek, hamur işleri, yumurta ve diğer gıdalar topladı. Evlenmemiş kızlar ve onların yaşlı akrabalarına emin tatil, ilk kitle savunmak için kiliseye gitti. o köyün tüm kadınlar için genel bir dua sipariş kez. bunun için ödenen para değil, aynı zamanda ritüel Mironositskaya hafta dahildir yumurta,. danslar ve şarkılar ve tatil diğer eşyaları ile: Ve geç öğleden sonra gerçek şenlikleri başlar. Ve sonra bir bayram izledi. bölgelerde zengin hasat için yetiştirilen keten yemiş genellikle özel bir arsa altında şifreli nerede.

Mezar nedenler

Mironositskaya gün arasında haftada ölü anısına zaman ayırmak gerekir. sıradan, kilisenin geç üyeleri için - bu amaçlar için, her ortak Dualar hizmet etmek gerekir. In CUMARTESİ Mironositskaya Pazar altında, bir çok yerde mezarlık ziyaret ve mezarlar Krashenki kalmıştı. Bu gelenekte de açıkça özellikle pagan kültürünün atalarının kültünü yankılanır. Bu bir tatil başlangıcı ve değişken mevsim doğanın deification, rol, hem de saldırgan tarım gözenekleri oynadı.

"Mironositskaya" gün bugün

Ortodoks Kadınlar Günü , tüm Hıristiyan cemaat Rusya'da ve yurtdışında bugün kutladı. kilisede Pazar okulu öğretmeni anneler, büyükanneler kız kardeş için çocuklara konser hazırlar. şarkı olarak, şiirler, kutsal hikayeler sahneyi hareket, bunlar sadece kutlamak İncil karakterler, azizler, ama sadece tüm kadınlar - insan ırkının continuer, barış, iyilik, sevgi somutlaşmış. Pazar okullar atölye çalışması ise öğrencilerle öğretmenler misafirler için küçük hediyeler hazırlarlar. Bu simgeler, boyalı ahşap veya yanmış yumurta kalıpları altında çerçeveleri ve raflar, keseler prosforok ve diğer güzel ve kullanışlı ürün, hem de tematik resimler, Aplikler, genellikle. Böyle bayramların ruh ile Organize kalbinde derin bir iz bırakmış ve büyük bir eğitim ve ahlaki öneme sahip olduğunu.

tapınak kutlamaları

Tüm Ortodoks kiliseleri, kiliseler vakur ayini bu günlerde ve katedraller. Her yerde itibaren Mesih'in bütün kilise ile topluluklarını yaşamaya inanç hacılar yerine toplanıyor. Lay insanlar hiçbir Ortodoks inananlar daha az gayretli hizmetleri katılırlar. din adamlarının dindar örneklerde Allah'ın evlerin duvarları arasında, Kutsal Yazıların bilgelik, aradıkları ve bizim zor zamanlarda ve gelecek için umut veren hayatta yardımcı olmak için destek bulabilirsiniz. acıklı vaaz, parlak, neşeli tatille tüm kadınları tebrik - Kutsal Tapınma töreninden sonra çobanlar özel kelime ile cemaate dönüyor.

saygı ve hürmetle Kilise sadece İncil ustalık eşleri ifade eder. Özellikle dikkat yaptığı Word Babalar ödenir kutladı ve İnancın belirsiz, mütevazı emekçiler. Bir günlük, bazen algılanamaz senet Tanrı'nın yüceliğini yapım manevi alanda, Hıristiyan arenada çalışan herkes, minnet sözlerini ele, Lord'un isteklerine, sağlık ve barış lütfu - kalplerinde, ailelerde ve insanlar arasında. Vaazları olarak, papazlar kadınların katılımı olmadan, kadınların desteği olmadan, Kilise'nin yararına onların sıkı çalışma, Hıristiyanlık olarak yaygın olmayacağını vurgulamak. Rusya'da, örneğin, ateizm çağında kadınların inanç ve yılmaz bir cesaret siper kalmıştır olduğunu. onlar zayıf seks denir olmasına rağmen Yani, Ortodoks Kilisesi'nde onların misyonu önemlidir. Bu her zaman hatırlanacak ve etrafımızdakilere manevi saflık, iffet, Ortodoks ahlaki değerlerin ebedi taşıyıcıları kişileştirme kalması gerekmektedir. Kadınlar barış için savaşmak zorundadır ve bir örnek Myrrhbearers bu dikenli yolda onları ilham verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.