ÇirkinlikBahçıvanlık

Anemone sylvestris durum ile korunmaktadır

Orman anemon - yabani bitki, uzmanlar atfettikleri çiçeği familyasının (ayrıca aittir angiospermlerin departmanı ve iki taraflı sınıfı). Belli yerlerde ve sınırlı miktarlarda yetişir. dikey bir düzenleme tutarak onun rizom, emme tüm sistem (onlardan şube oluşumunu teşvik bazıları yatay olarak düzenlenmiş,) Bir yer altı racemosa oluşturan oluşturan ek işlemler ile temin edilmektedir.

atabilir bitkisel dönemde Olgun Anemone sylvestris 15 ila 50 santimetre arasında uzunluğu kaynaklanmaktadır. Mutasyon kısa yeşil yapraklar, tam çiçeklenme içinde biter - - Bir sonraki aşama tomurcuk görünümünü sonra çiçek bir büyük (4 ila 7 santimetre çapı) kurdu. pembe veya beyaz renkte dış yaprakları birkaç etrafındaki Anemone sylvestris formları (genellikle beş). çiçek sayısız vardır dişil ve pistils, ve birinci lob çok daha kısadır.

Geç ilkbahar veya yaz (Mayıs-Haziran) genellikle Anemone sylvestris çoğalmaları. Bitkinin ilk çiçekli oldukça "olgun" yaş genellikle öyle olur - 6-9 yaş (10-12 yıllık hayatının toplam süresi boyunca). Her çiçek yine onbeş günden fazla göründü yaşıyor. Bitkinin önemli bir özelliği organlarındaki olgunlaşma hep pistils çok daha yavaş gerçekleştiğini, bu yüzden sık sık çapraz kendini dölleme yöntemini kullanır. Nedeniyle nectaries yokluğu, böcekler polen yayan sadece polen toplanan çiçekler anemon bitkiler.

Anemone sylvestris meyveler "prefabrik fındık" oval sözde edilir. Bunların uzunluğu yaklaşık üç dört santimetre etmektir. farklı şekillerde yayılır bitki: esas olarak, rüzgar ve karıncaların yanı sıra tohum ile. Biz vejetatif yolla hakkında konuşursak, bu gibi durumlarda en sık rizomlarının ve onun soyunu bölünmesi kullandı.

Anemone sylvestris Avrasya alanında esas olarak meydana gelir, ki burada bir step veya step şerit büyük bir bölümü. Bu bitki büyüyen coğrafya oldukça geniştir: Arctic Yakutistan'daki ve Amur bölgesi yemyeşil ormanlar için. Buna ek olarak, Güney Kafkasya ve Kafkasya görülebilir. tepelerde ve yarıklarda çam ormanlarında Anemone sylvestris (fotoğraf) (o Smolensk bölgesinde, örneğin, bulmak neredeyse imkansız olmasının nedeni budur) çok nadirdir.

Anemone çiçekler çok güneş ışığına çizilmiş. Bitki kalkerli ve kumlu toprak tercih eder. Yabani olarak küçük gruplar ya da adalar büyüyen bulunabilir. 16. yüzyılda geri düzenlenen anemone açılması. Şu anda, bitki yaygın bahçeleri süslemek ve bahçe çeşitli bileşimleri oluşturmak için kullanılır.

Anemone sylvestris (özellikle çiçeklenme döneminde bitkilerin toplanması konusunda bir yasak yoktur) devlet koruması altında korunmaktadır. Beyaz Rusya'da tehlikeye gibi listelendi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.