ÇirkinlikBahçıvanlık

Alyssum: Basit ekimi ve büyük kullanımı

Renk, çok değil, bir içerik yayınlamadan yoğun aroması. Bazen "hayır onun lezzet, özel bir şey bir çiçek gibi çiçek." Bazı çiçeklere bak ve derler alissum Hiç böyle harika çiçek kokladı mı nedir? Değilse, o zaman bunu yapmak için mutlaka öneriyoruz. Ve neden biliyor musunuz? bal gibi kokuyor çünkü. Düşünün, onun sitesine gidin ve bal kokusu basitçe benzer kokular nefes. O, güzel değil mi? Bu oldukça yoğun aroması, bitkinin kendisinden biraz uzakta duyulur dikkati çekiyor. Yani, sana başka renklerle çok daha fazla tamircilik olması için basit ekimi hangi bitki Alyssum, düşündürmektedir. kendiniz görün.

Deliotu - endişeleri olmaksızın büyüyen

Ben deliotu büyümeye nasıl söyleyecektir önce, bazı çiçek kendisi tarif etmek istiyorum. O bize geldi Güney Avrupa. Asya'da ya da Kuzey Afrika'dan, orada çünkü o da sessizce yabani yetişen mümkündür. çok daha küçük büyüdü rağmen Uzmanları, bu bitkinin yüz türünden başka vardır. alissum renklendirme göre sarı, pembe, beyaz, mor olduğunu. Daha sık bunu beyaz deliotu bulabilirsiniz değil daha, aynı zamanda en popüler. deliotu, kamennik, lobulyariya ve diğerleri - Diğer ilginç bir gerçeği bu çiçek diğer isimler olmasıdır.

Ben deliotu nasıl kullanabilirim, yetiştirme artık herkes tarafından kullanılabilir. En basit şey çiçek yatak üzerinde koyabilirsiniz ve toprak koruyucu renk yoğun halı, her yönüyle mükemmel bir bal aroması dolduracaktır. Alyssum dekorasyonu için mükemmeldir , Alp tepelerin rockeries veya mixborders taş arasında iniş. Son olarak, sadece bir kutu veya vazoda çiçek koymak ve balkonda koyabilirsiniz. Kısacası, her zaman onun ekimi için bazı orijinal konumu ile gelebilir.

Alyssum. En yaygın varyantı - tohumdan büyüyen bir çiçek. Bazı yetiştiriciler çekimleri tarafından yayılır, fakat rağmen süreç daha karmaşıktır. Yani, en yakın çiçek dükkanında bir göz atın ve orada Alyssum tohum satın. Bu bitkinin güzelliği olacak sitenin ne tür bağlı olarak satın alın.

Bu kayda değer olduğunu büyüyen içinde iddiasız ve hemen hemen herhangi bir koşul büyüyecek çiçek. Yine deliotu güneşli tarafı için tercih, bu durumda olduğu gibi, çoğu çiçek bağlanır ve çiçekli çok bol olur.

yer tanımladıktan sonra, toprak gevşetmek ve sadece bir kaotik bir şekilde tohum dağılım. Sen hafifçe yere serpebilirsiniz. dökmek ve sürgünler olacak zaman, beklediğinizden emin olun. Bazı önceden ekilmiş fidanlar Alyssum ve çok daha erken çiçeklenme gibi onlar, doğru bir ölçüde. Ama hemen açık toprağa tohum ekmek bile endişelenmeyin. Bir ay ve bir buçuk alissum sonra çiçeklenmeye başlar.

bitkileri sulamak için emin olun. Alyssum nem eksikliği son derece olumsuz tutumdur. Sığ Çiçekler ve ne zaman uzun kuraklık ve tamamen kurur. bu gerçekleşti aniden, daha sonra kaydetmeye çalışırsanız bitki olabilir. Dök ve solmuş dallar kesti. Birkaç gün sonra yeni sürgünler görünmesini.

başlamaz ilk dona kadar yukarı: Eğer bu süre içinde ilgileniyorsanız, ne kadar çiçek deliotu, ardından aşağıdaki cevap. Bu arada, orada birkaç gün bile küçük don bitki o kadar bol değil çiçeklenme olsa onun memnun edecek. alissum kolay bakımı. Basit zamanında sulama ve ot mücadelesi geçirirler. Sezon başına 1-2 kez yapılması arzu edilir gübre yaprağa tatbik türü "Gökkuşağı" veya "Agricola-7."

Zaten tanıdık olduğumuz deliotu, ekimi, onun güzelliği, koku dolum istasyonu ile sizi memnun edecek hem de arıları çekmek için. Kendi arılar varsa Yani, her zamankinden daha fazla olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.