SağlıkTıp

Alt uzuvların tromboflebit

Tromboflebit alt uzuvların, genellikle ikincil bir hastalık olarak ortaya çıkar. Hastalık genellikle herhangi bir enfeksiyon komplikasyonudur. En yaygın olanları şunlardır tifo, grip, zatürre, dizanteri. Genellikle, alt uzuvların tromboflebit sıyrıklar, sonra gelişir deri ülseri, sıyrıklar, karbunkül veya kaynatın. Bazı durumlarda, hastalık kalp hastalıkları muzdarip hamile kadınlar ve insanlar ile karakterizedir.

Çoğu zaman alt uzuvların tromboflebit, varisli yoktur. Ne zaman küçük damarlar önlenmesi gibi düzenli ayak banyoları önerilir. Zorluk sirkülasyon çorap için sıkı lastik bantlar önemli katkıda bulunmuştur. bu gibi durumlarda kadınlar çok kan damarlarında pıhtı oluşumu riskine maruz kalmaktadır. Herhangi bir oluşumu, en ufak kırıklık bir alarm sinyali olduğu not edilmelidir. Yatmak ve bir doktor çağırmak gereklidir. Böylece, is mümkün üzere önlemek komplikasyonlar tromboflebit - ayrışma kısmı pıhtısı. Bu, en önemli organlardan nüfuz ciddi sonuçlara neden olabilmesi - arteri tıkayabilir.

Alt ekstremitelerde tromboflebit cerrahisi sonrası gelişebilir. sabit bir pozisyonda hasta varlık kabul uzun bir rehabilitasyon dönemi, oluşum özellikle yüksek riskli.

tromboflebit başlangıcı anilikle ile karakterize edilebilir. Bununla birlikte, çoğu zaman hastalığın kronik için alarak tedricen gelişmektedir. Hastalar genellikle kol ve bacak ağrılarından yakınırlar. Bazı durumlarda, vücut ısısının 38 dereceye çıkabilir. kasık bölgesinde ağrı tezahürü bu bölgede yer alan patolojik proses lenf düğümleri yerleştirilmiş olduğunu gösteriyor olabilir.

Birçok durumda hasar sadece yüzeysel damarlar değildir. Çoğu zaman, tromboflebit sözde "derin" damarlarda gelişir. Bu gibi durumlarda, hastalığın karakteristik bulgular rahatsız bir olan baldır ağrı veya uyluk alanına.

tromboflebit sonra bazı hastalarda kalıcı damar dolaşım bozukluğu ve belirgin ödem oluşumunu belirtti. ülser üzerinde alt eklem organına ait oluşturulabilir. tromboflebit için sakin ağrı dönemlerinin ve sonraki tırmandığı olarak karakterize edilir. Hastalığın ilk günlerinde barış sıkı sıkıya bağlı kalmanın önerilir.

tromboflebit tedavisi halk ilaçları.

Akut hastalık ders yağ balsamik sosları kullanımını ifade eder. Bunların kullanımı şişlik ve ağrı azaltabilir. onlar inflamatuar süreci yükseltmek beri uygulayarak Warmer'lar, tavsiye edilmez.

alt ekstremite hasta parça için yumurta sarısı ezilmiş lahana yaprakları ile karıştırılır uygulanmalıdır. Böylece, tromboflebit eşlik şişme rahatlatmak olabilir.

Geleneksel tıp da infüzyon önerir çiçek kestane ve leylak. bileşen 1 oranında karıştırılır: 1. bir litre kavanoz dolu Çiçekler yakın sıkıca, alkol veya votka dökün ve karanlık bir yerde bırakmalısınız. Gerekli Kapasite hergün sallamak. yirmi bir günün sonunda infüzyon süzülür. bir pamuklu çubuk ile her gece ayaklarının üzerinde boğaz noktalar ovulmalıdır.

Hastalık bulaşıcı lezyonlar neden olabilir bu yana, hastalık önleme yürütmek için zamanında olmalıdır. Özellikle dikkat günün rejimine ödenmesi gereken, bağışıklık sistemini ve beslenme güçlendirir. tonlu gövde tutun ve fizyoterapi yardımcı olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.