Haber ve ToplumKültür

Alexander Garden Alexander 1 Anıtı - gücün büyüklüğünün sembolü

Moskova, büyük anıtlar yerinde. Her tarihsel figür ve hatta edebi karakter bronz veya mermer düzenlenmesini sağlamaktadır gibiydi. Ama hayır. Moskova'da Alexander 1. hiçbir anıt yoktu Alexander Garden, galip imparator adını, bu ihmalin 2014 yılında giderildiği.

Anıtın açılışı

Napolyon, Rus birliklerinin zaferi 200. yıldönümü yılında bu süvari Paris'e geldi başlı hükümdar, adını ölümsüzleştirmek karar verildi.

20 Kasım 2014 Alexander Bahçesi'nde İskender'e 1 bir anıt açıldı. imparatorun emriyle ve başkentin merkezinde bu harika parkı halkı ve misafirler bir favori hedef haline gelen inşa edildi - yer tesadüf değildir seçildi. yakın kurun Borovitskaya kulenin Kremlin.

Açılış törenine Rusya Devlet Başkanı V. V. Putin, Belediye Başkanı S. Sobyanin, Moskova Patriği ve tüm Rusya Kirill, hem de diğer üst düzey yetkililer katıldı. olay insanların çok toplantıda gerçekleştirildi.

yaptığı konuşmada Başkan Napolyon, zafer Rusya'nın zaferi olduğunu vurguladı. tüm sosyal sınıfların kişi tarafından tırmandı ortak kötülüğe karşı mücadelede, ortak bir düşmana karşı birleşti.

Anıtın Açıklaması

Alexander Garden Alexander 1'e Anıtı klasik bin ve görkemli olsun. Etkileyici ve layık görünüyor. İmparator elbise üniformalı tasvir. kılıcı elinde, ve ayak Fransız birliklerine teslim silah yığın ayaklar altına. hükümdarın omuzlarında pelerini dökümlü.

Şekil İmparator bronz döküm. Rus devletinin sembolü - İki başlı kartal ile süslenmiş yüksek kaide üzerinde yer almaktadır. kaidenin her iki tarafında kabartmalarla bezenmiştir. tasvir birinde 1814 yılında Paris'te atlı oturmuş İmparator tarafından yönetilen Rus birliklerine katıldı. Karşı tarafta anımsatan başka alçak kabartma, Leipzig Savaşı'nda Ekim 1813 yılında.

Eski savaşlar ve iki yüzyıl öncesinin önemli olaylar hakkında konuşurken, şarkı tamamlayacak anıt yüklü ek rölyefler, yolun karşısında. Berezina Savaşı ve Borodino Savaşı - Yani, burada savaşın climactic savaş yakalanan ikisinin bir resmi görebilirsiniz. Kutuzov, Barclay de Tolly, Denis Davydov ve Bagration - Burada savaş kahramanlarını resmeden alçak kabartma görebilirsiniz. Ayrıca burada Alexander ve Serafima Sarovskogo imajını görebilirsiniz. Ve Rusya'nın ana kilisesi oldu iki görkemli tapınakların modelleri: Kurtarıcı İsa Katedrali, inşaat bu özel hükümdar öne sürdüğü fikri, hem de aynı zamanda Napolyon'a karşı savaşta cesaret Rus askerin anıtlar oldu St. Petersburg Kazan Katedrali,.

Projenin Yazar

Yukarıda açıklanan edilecektir Alexander Bahçeleri'nde Alexander 1, Anıtı ünlü heykeltıraş Shcherbakov buluşudur. Aynı yazara ait başka heykelin ortasında çok yakın bir şekilde, By. Moscow City Hükümet anıtın yapımı için bir yarışma duyurdu. Bu onların projelerinin bazı sunulan sekiz ünlü heykeltraşlar katıldı. gizli oylama çalışmaları seçildi ederek, yazarı Salavat Aleksandrovich Scherbakov oldu.

Bu arada, Moskova'da Büyük İskender zaten üç kere sürdürmek istiyorum. Ancak her zaman anıtın yapımı çeşitli nedenlerle gecikmiştir. Sadece 2014 yılında, proje canlandı oldu. Salavat Aleksandrovich Scherbakov - Ünlü heykeltıraş. Rusya'da değil, aynı zamanda dünyanın diğer ülkelerinde sadece dikilmiş kırktan fazla anıtsal eserler yarattı.

adres

Alexander Garden, kimin Shcherbakov, sokak Mokhovoya'da, 15/1 monte bir heykeltıraş İskender'in 1 Anıtı. Bu parka koydu, on dokuzuncu yüzyılın 50-ler imparatorun addır bahçede inşa edilmiştir. Bu zamana kadar, Kremlin denirdi. Yakın Fransızca karşısında zaferden beşinci yıldönümü şerefine Alexander I emriyle inşa edilmiş bir arena yapıdır. Seçilen yer çok sembolik.

İmparator kazanan

olağanüstü kişiliği olarak tarihe Alexander 1 aşağı. Onun döneminde işgalcilere karşı mücadelede ulusal birlik yoktu. Rus toprakları ölçüde genişlemiştir: o Finlandiya ve diğer toprakları vardı ekli.

Bu kez Rusya güncellemeler yasal ve kamusal alanda birçok reform gerçekleştirilmiştir zaman. dünya çapında ilk yolculuğuna donatılmıştı, beş üniversite açıktır. Armory - bu ilk Kremlin müzesi açıldı.

O anayasayı komşu Polonya verdi ve Baltık Devletleri'nde serflerin hürriyeti verilmiş, ancak onun boyunduruğu altında bıraktı. Onun kez ilerici oldu Avrupa'daki uluslararası güvenlik, ön planda yer kimdi o oldu. İmparator dikkate ulusal çıkarları değil, aynı zamanda ahlaki değerlere sadece alarak diğer ulusların liderleri ile ilişkiler inşa ediyordu.

Tabii ki, bu adamın kişiliği tartışmalı olduğunu ve hata ve blunders bir sürü izin verilir, ancak Rusya'nın tarihsel yoluna onun katkısı küçümsemememiz edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.