Ev ve AileEvcil

Akvaryum akvaryum Mollies: açıklama, fotoğraflar, içerik üreme

Bu güzel akvaryum balığı latipina türler Mollies temsilcilerinin dikkatli bir seçim sırasında yapay yollarla yetiştirilen olmuştur. Mollies balon çok sıradışı bir rakam vardır - havayla doldurulmuş bir balon benzer. Boğa iç organların normal çalışmasına elverişli değildir, kısaltılmış, bu nedenle balık kişiden etmeniz gerekiyor.

Buna rağmen, balon mollies - bu sualtı dünyanın birçok severler yetiştirilen en popüler akvaryum sakinleri, biridir.

Dış özellikler

viviparous balık - genellikle akvaryum için bir fotoğraf yayını ile dekore edilmiştir Mollies. Kolombiya'dan Meksika'ya Latin Amerika'da tuz ve tatlı su, - Doğal yaşam alanı. en fazla sekiz santimetre - Erkekler doğal türlerin üyeleri akvaryumda onlar çok daha küçüktür, on ve on altı santimetre arasında bir uzunluğa ulaşır, önemli ölçüde kadın Mollies daha küçüktür.

Mollies, bu makalede görebilirsiniz fotoğraflar, güney Amerika Birleşik Devletleri ve Orta Amerika'da keşfedildi. akvaryumlarda bunu Breed 1899 yılından beri başlayan ve ilk melez XIX yüzyılın 20'li yaşlarda ortaya çıktı. -Sarımsı gri veya gümüş renkli boyalı ve koyu mavi, mavimsi yeşil veya siyah noktalar var doğal koşullar altında. Karın genellikle arka daha hafif ve noktaların yoksundur. gövde, kısa yoğun, güçlü ve geniş-e olduğunu. Bununla birlikte, melezleştirme ve çapraz haç renk çeşitli varyasyonları elde edilmiştir.

Mollies: türler açıklama balonu

Bu tür, aynı zamanda omurga belirgin bir kavis ile, kısaltılmış bir gövdesi vardır. Mollies akvaryum fazla altı santimetre yetişmez. Özel bir özelliği göbek üstü olduğunu. Bu formun modifikasyon sonucudur. iç organları sıkıştırılmış ve küçük. gövde rengi mollies latipina biraz gibidir. Ama bugün turuncu, kırmızı, siyah, gümüş, gri, diğer tonları yaygın bireyler.

Bu balıklar akvaryum süslemeleri çok, bu yüzden birçok hayranları için onların sualtı krallığının bir balon bir parayı yaşamış olması önemlidir. Nasıl dişi gelen erkek ayırt etmek? Oldukça basit - erkek koni şeklinde, kadınlarda, o yuvarlak şekil genopody (Anal fin) sahiptir.

Mollies balon: akvaryumda içerik

onlar oldukça dayanıklıdırlar ve hatta evlerinin düzenli bakım ve özen tabi böyle durumlarda, hayatta rağmen bu cazip balık, yoğun nüfuslu küçük akvaryumlar için uygun değildir. Zaman suyu pH nedeniyle organik maddelerin aşırı içeriğine düşer, balık zarar görebilir. Akvaryum mollies düzenli su değişimleri için yapılmalıdır. toplam hacminin dörtte her 2-3 hafta değiştirilir. Akvaryum overpopulated ise, daha sık yapılmalıdır.

Su su her on litre için akvaryum tuzu iki buçuk çay kaşığı eklenmelidir: balon Mollies içeriğin başka özelliği daha vardır. ikamesi sırasında tuzlu su eklemeyi unutmayın. Eğer buharlaşma nedeniyle su ekleyin Eğer tanktaki kaldığından, daha sonra tuz ekleyerek gerekli değildir.

Bu balıklar tuzlu suyu tercih olmasına rağmen, bunlar tatlı su gelişirler, ancak koşuluyla çok asitli ve yumuşak olmadığını. su alkali ve sert olmalıdır.

akvaryum yapma

Balon mollies akvaryumda yaşayan bitkiler gerekir. Balıklar kendi diyet çeşitlendirmek yapabiliyor, özellikle Yeşiller seviyorum. Ama çevre düzenlemesi ile abartmak değil deneyin - mollies taşımak için bir yere ihtiyacım var. Akvaryumda yüzen bitkiler, yavru hayatta yardımcı olur ve bazıları ek bir besleme vardır. yer pitoresk kırılmaların anlama - onlar asiditeyi azaltmak ve için canlı rulman balık istenmeyen bir durumdur.

Alt tabaka daha hafif bir balon Mollies olmasına rağmen, herhangi bir toprak için kullanılan güzel bir renk gösterir edilebilir. Stabil su parametreleri tutar iyi filtrasyon ihtiyacı vardır. Buna ek olarak, iyi arıtılmış su erkekler onların en iyi renk gösteriyor.

Bu yüzme için büyük bir yere ihtiyacınız oldukça aktif balık vardır. Balık bit ise tankın minimum hacim en az 55 litre olmalıdır. Eğer Mollies bir grup tutarsanız, en azından 75 litre artmış olmalı ve aşağıdaki gibi oran olmalıdır: Bir erkek üç kadın için. Bu erkekler arasındaki kavgaları önlemeye yardımcı olacaktır. Tercih edilen suda sıcaklığı: 21-28 ° C, pH: 7.0-8.5, sertlik - 20-30 dgh.

besleme

omnivordur balık, biz bitkisel gıda için yüksek bir ihtiyaç olduğunu unutmamalıyız - deneyimli akvaryum balon mollies inanıyoruz rağmen. Bu türün beslenme yosun ve diğer vejetaryen yemekleri çok içermelidir. Doğada kendi diyet ağırlıklı rotiferlere ve yosun oluşur. Küçük su böcekler ve kabuklular küçük bir kısmını oluşturuyor.

akvaryumda, zevkle mollies balon bitmiş beslemeleri ve canlı gıdalar yiyor, ama bitkisel gıdaların çok sayıda o özellikle takdir eder. beyazlatılmış ıspanak ve salatalık ile kombine Sebze gevreği temel beslenme biçiminin mükemmel bir katkı olacaktır. zamanında kalan yemek kalıntılarını yok etmeyi unutmayın. besleme Arasında mutlu mollies su bitkileri ve bazı yosun akvaryum atıştırma.

Protein gıdaların, bu balıklar da çöp vermedi, ancak üzerinde sadece mevcut vermezler. Zaman tuzlu su karidesi (canlı veya dondurulmuş) bloodworms, Tubifex zaman buyurun. Yemekler günde birkaç kez değiştirilmelidir. en çok üç dakika yemiş olan bu miktar küçük bölümler, yem olsun.

Balon mollies: üreme

Mollies - viviparous balık: yavru tamamen suda yaşama adapte doğarlar. 3 ila 5 yıl arasında bu türlerin yaşam süresi.

akvaryum doğurmak Mollies kolay, yavru çok hızlı ergenliğe ulaşır. balık ve kadın yaşına büyüklüğüne bağlı olarak yüz yavru doğurur. Buna ek olarak, canlı taşıyan balık özelliği erkek spermler uzun süre kadın vücudunda depolanan olmasıdır. Bu erkek akvaryum kaldırılır bile, birkaç kez kızartmak doğurmak için izin verir.

üreme için, kısa bir süre kalabalık akvaryumda sadece her iki cinsiyetten bireyler ve bu balıkları satın almanız gerekir.

gebelik

Hamile Balon mollies akvaryumda açıkça görülebilir: o anal yüzgeç yakınında alt karın ve büyük bir göbek karanlık bir nokta vardır. mollinezii Gebelik yavru doğduğu sonra yaklaşık dört hafta sürer. Birçok akvaryum yaşla birlikte, büyük bireyler iki yüz elli yavru doğurmak mümkün olduğunu iddia ederler.

Onlar zamanında nakli değilse genel akvaryum yavru olarak, yetişkin balıklar tarafından yenebilir. Onları yüzen bitkileri korumak için de kullanılabilir. Hâlâ biraz kalın iken - Doğumdan sonra dişi hemen onun "şeklini" kurtarır vermedi. Bu bir anda o tüm yavru doğurur ve döllenmiş yumurtayı beslemek devam ettiğini olmasından kaynaklanmaktadır. Bu özellik sayesinde, erkek herhangi katılımı olmadan altı ay boyunca çocuklar elde edebildikleri kadın mollies.

yavru mollinezii

Biz balon bir parayı farklı olan anayasayı bahsetti. Fry, yetişkinler aksine su parametreleri, özellikle zararlı maddeler çok duyarlıdır. Suyun bir kısmı güncellemek için tavsiye edilir. uyarlamak daha kolay ve yemek korkmadığını yavrusuna (yaşamın ilk günlerinde balık kızartma almak korkuyorlar), bir kap içinde yer Java yosunu. kızartmak için ilk yiyecek - yıpranmış gıda, küçük siliyatlar.

Eğer yavru taşınmaya hiçbir yerde varsa, beş litrelik teneke akan su savundu kullanın. Bankalar daha iyi bir ışık yerine koymak, ancak doğrudan güneş ışığı onlara düşmemelidir.

uygunluk

Mollies - aktif ama akvaryumun aynı zamanda barışçıl sakinleri de, çok girişken, görüşleriyle veya diğer viviparous balıklarla mahallede yaşamayı sever. Erkekler bazen kavga ederler, fakat birbirini ciddi yaralanmalara neden olmaz. Sadece birkaç küçük balıklar agresif davranış kendini ortaya çıkabilir karakterini gösterir. Mollies benzer mizaç, suyun kimyasal bileşime, aynı şartlar sahip herhangi bir balık içerebilir.

Onların barışçıl komşularının yüzgeçleri zarar verebilir balık, yakınlığı kaçının. Bu, esas olarak ifade eder kaplan dikenler. Alt yayın balığı Corydoras, platiler diğerleri doğuran, gökkuşağı Bazı balık türleri ellerinden geleni komşuları haline gelecektir. su parametrelerindeki yaşayabildiği mollies tetra, sazan, diğer Characins ile Fena değil bir arada.

hastalık

akvaryumun tüm sakinlerini zarar veremez. Bu istisna ve Molly balondur. Balık hastalıklarının en yaygın nedeni hipotermi, yetersiz su parametreleri enfeksiyon haline gelir. akvaryum sahibi hızla yeni başlayan hastalık belirtileri fark edebilirsiniz: terazi kaldırdı noktalar ve ülseri görülebilir ciltte darbe veya noktalarla gösterilir üzerinde.

Mollies, bazen hastalık denilen melanozis acı, siyaha boyanmış. Bu hastalık nedeniyle çoğu kez tümörleri neden artmış deri pigmentasyonu, meydana gelir. kesinlikle akvaryumda ısı koşullarının, yem, toprak ve sahne saflığını izlemelidir birçok hastalığın önlenmesi için. Hastalıklı balık genel akvaryum çıkarılmalıdır. Onlar başka tank ve yem dengesinde karantinaya nakil edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.