KanunCeza hukuku

Ceza Kanunu'nun 315. maddesi - adalet saygısızlıktan adil ceza

mahkeme kararına uymayı reddeden bir vatandaş, sorumlu tutulması gerekir. Ama bu tür eylemler yetkililerin bir temsilcisi tarafından yapılmaktadır ne olur? Ceza Kanununun Bu sorular ve endişeler makale 315.

söz konusu mesele

herhangi bir suç için suçlunun mutlaka cezalandırılmalıdır. Bu, her hareket belli ödül uyması gerektiğini bildiren adaletin temel tanımı, karşılık gelir. Yani toplumun temel normlarını ihlal edenlere ne ile mahkemedir. O dava koşullarına titizlikle incelenmesinden sonra yaptığı karar verir. Bu nedenle, cümle bir suç işlemekten cezalandırılmayı hak edilir. Mahkemenin kararına itiraz etmiş ancak bunları yapmazsa, o zaman yürütülmesi için zorunludur edilebilir. Ancak, kabul etmiyorsanız vatandaşlar vardır. mahkemenin kararını yok sayarak, onların Ceza Kanunu'nun 315. tarafından kabul edilen yasadışı eylemlerle, taahhüt.

dikkatle içeriği dikkate alarak, bunu yaptıklarının hesabını vermek istemiyoruz sadece sıradan vatandaşlar değil olduğu sonucuna varabiliriz. Burada herşey çok daha ciddidir. Ceza Kanunu'nun 315. maddesi yetkilileri ile ilgilidir. Bu yetkilileri, devlet ve olabilecek belediye yetkililerini, ticari veya diğer kuruluşların yanı sıra çalışanlar. görevinden kullanarak, onların eylemleri yeni bir suç yapmak gerçeği düşünmediğini, hukuki bir karar yok sayar.

suçun Detayları

mahkemesinin koyduğu Herhangi cümle belirli bir süre içinde yürütülmelidir. Bu kesinlikle söz konusu hizmeti tarafından izlendi. Uygulamada, farklı durumlarla uğraşmak zorunda. Örneğin, bir zamanlar haksız eylemi vatandaşı, mahkeme kararı para cezası verildi. Bu durumda, ilgili kağıtlar failin iş yeri gönderilir. astlarının bu yönde herhangi bir işlem için talimat için Peki lider verir. Sonuç olarak, bir vatandaş ceza önleyebilirsiniz. Ama bir süre sonra çabaları arasında hizmet icra bu durum babalık dışarı veren onları bir sebep için taşıma dışarı böyle denetler. soruşturma sırasında bu durumda gizleme belgeleri başlatıldı kişi tarafından tanımlanır. görevlerini ihlal etmeleri konusunda neden kafa, o kanun önüne gerekecektir. Ve ceza diye Ceza Kanununun 315 makale belirleyecektir. suçluluk büyüklüğüne göre mahkeme olacak tam olarak nasıl karar verecektir.

sorumlularının cezalandırılması

Belli gerçekleri gizleme, resmi yasasını karşı çıkıyor. Bu tamamen kabul edilemez. Bu gibi eylemler kesinlikle önlenmelidir. Belki de bu nedenle, varsayılan kararları, kararların ya da bu tür bir eylemde bir kişinin diğer yargı eylemleri için ağır cezalara tabidir.

Onun için adaleti engellemek atanmak üzere:

  • 200,000 ruble veya maaş veya on sekiz aylık bir süre boyunca, diğer bir gelir ince;
  • hakkın mahrumiyet belli aktivitede ya da beş yıl için bir iş yapmak için meşgul;
  • 480 saat için gerekli olan iş;
  • Altı ay boyunca tutuklama;
  • iki yıl boyunca emek veya hapis zorladı.

ceza seçimi mükemmel eylem ne kadar ciddi bağlıdır. Buna ek olarak, hesaba tüm objektif ve sübjektif koşullar ve onun kötülüğü işlemeye fail yol açan nedenleri alarak. özgürlükten mahrumiyet oldukça sık mahkeme tarafından kullanılır. Onları zorlayabilir tek şey bu konuya tutumlarını değiştirmek için - suçlular için zorunlu izolasyon inanılmaktadır.

Özellikler eylemler

Ana vurgu bu makalede kötülük işlenen fiillerden üzerindedir. Bu yasa tam anlamıyla ihlal eylemleri ile karakterize nasıl. Madde 315 Ceza Kanunu ile yorum verir bir açıklama üzerinde sorunu. Neden ihmalkar eylemler arasında yetkililer tanıdı zararlı? Bu durumda cevap açıktır.

zaman içinde mahkeme kararlarının yerine getirilmemesi vatandaşların gözünde itibarını azaltmak. İnsanların kendilerinin de benzer şekilde davranmaya izin verildiğini düşündürüyor. Sadece gücü temsil edenler, o zaman bu tür eylemler müsaade birisin, böyle keyfilik gelemez. Bir kişi kurallarını ihlal Eğer öyleyse, neden diğerlerinin onları gözlemlemek gerekir? cezasız olamaz bir suç bırakın. Bu durum, benzer ihlallerin dalgası yol açabilir. Buna ek olarak, tür bir faaliyetin özel bir yan doğrudan kararlı olduğu anlaşılmalıdır. Bu yasaları ihlal önceden anlamak ve ne olursa olsun bunu yapmak için vatandaşı. Bu ihmal zaten temelden kusurlu ve en ağır şekilde cezalandırılmalıdır edilmelidir.

Özel durumlar

Bazen herhangi bir birey ile ilgili olarak mahkeme tarafından atanan eylemleri yapılmadığı durumlar vardır. İnsanlar yanlışlıkla madde için çizmek için gerekli olduğuna inanıyoruz. Bu durumda, cümlenin yürütme sorumluluğu onu takip etmek gerekir belirli çalışanlar aittir unutulmamalıdır. İlk mübaşir hizmetidir. Onlar bir mahkeme kararı olmayan yerine getirilmesi kayıt yükümlüdür.

ve bu konuda kendilerine düşen Hareketsizlik suçluluk ifadesi olacaktır. Nitekim, mübaşir görevleri başlangıçta ceza sanatçı bilgilerinin kullanılabilir hale dahildir. Öyle değilse, o zaman kasıtlı davranış veya yardım suçlunun şüpheleri vardır. Bu faktörlerden herhangi yasadışı eylemlerle işleme ihtimali açıklayamam. Suçluluk mübaşir bu durumda şüphe yoktur. hukuk bir hizmetçi gibi, onu ihlal cezalandırılmasını kolaylaştırmak yerine engellemek için her şeyi yapmak zorundadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.